Відбілити КДБістів: навіщо нардеп Паламарчук задумав ревізію закону про люстрацію

ПОЛТАВА
28.06.2018, 10:32

Ідея депутата Миколи Паламарчука сховати колишніх агентів КДБ від люстрації, схоже, є виключно приватною ініціативою. Але іміджевий удар буде завдано всій президентській фракції.

До Верховної Ради нардепом від "БПП" Миколою Паламарчуком було внесено законопроект, яким пропонується не застосовувати закон про очищення влади до штатних працівників чи негласних агентів КДБ та ГРУ. Аргументація звучить дещо дивно: у пояснювальній записці до законопроекту вказується, що чинний закон нібито дискримінує громадян за професійною ознакою. Мовляв, він не враховує того факту, що деякі із таких осіб могли добровільно залишити співпрацю з КДБ СРСР, або така співпраця могла бути "суто номінальною або дуже короткою". Утім, чому в такому разі треба виводити з-під люстрації всіх без виключення екс-співробітників радянських спецслужб – незрозуміло.

Паламарчук – колишній кар'єрний співробітник МВС – не вперше демонструє досить дивні політичні погляди. Так, 20 вересня 2016 року він не голосував за проект постанови про "Заяву Верховної Ради України з приводу невизнання Україною легітимності виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання". Фракція за це його не покарала.

Останнім часом у громадськості з'явилося кілька приводів для "зрадофільства". Тепер разом із обуренням через начебто ліквідацію департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури на чолі з Сергієм Горбатюком (виявилося, що йдеться про реорганізацію, а не закриття), з'явилася ще одна тема для обговорення – пропозиція Паламарчука "відмазувати" від люстрації агентів КДБ.

Абсолютно зрозуміло, що цей законопроект не пройде ані профільний комітет, ані залу Верховної Ради. По-перше, навряд в парламенті не знайдеться такої кількості "камікадзе", бажаючих гарантовано наразитися на нищівну критику з боку громадськості. По-друге, очевидна штучність цього законопроекту. Якби Паламарчук був категорично проти люстрації "кдбшної" агентури, він міг подати відповідні зміни ще 3,5 роки тому, коли парламентом було ухвалено закон про очищення влади. З огляду на це, не виключено, причина появи законопроекту криється в тому, що хтось з колишніх "гебістів" - знайомих нардепа - вирішив попрацювати на держслужбі.

Як би там не було, але головний іміджевий удар від такої законотворчої ініціативи буде завдано всій фракції БПП, яку представляє Паламарчук. Адже ідея з очищенням влади від агентів КДБ і ГРУ запозичена Україною у країн східної Європи. Польща і Чехія попри серйозний спротив зуміли повичищати владні кабінети від "спецслужбістів" та комуністів, там не побоялися відкрити архіви. І тепер не потрібно довго пояснювати, де зараз вони, а де ми…

Ігор Петренко


Читайте також:
Попри різку зміну погодних умов на Полтавщині досі спостерігається високий рівень пожежної небезпеки.
08:57
Що потрібно для того, щоб стати пілотом? Відповідь професіоналів.
вчора, 17:25
Загрозою для здоров'я відпочивальників визнали воду у Дніпрі та Сухому Кагамлику, яка не відповідає чинним санітарно-гігієнічним нормам.
вчора, 11:54
Оператор газорозподільної системи — акціонерне товариство "Лубнигаз" — повідомив про планові роботи по заміні запірної газової арматури.
12 липня, 10:12
Депутати Миргородської міської ради проголосували за збільшення видатків на охорону здоров'я громадян.
11 липня, 09:38