Відеогід про традиційний жіночий одяг Полтавщини випустив музей Гончара

ПОЛТАВА
22.10.2014, 13:47
Відеогід про традиційний жіночий одяг Полтавщини випустив музей Гончара

Відеоекскурс в історію традиційного вбрання полтавок та майстер-клас з його одягання переносе музейну експозицію на YouTube.

«Оцифровка» експонатів разом з розповіддю гіда-знавця на переконання музейників – крок до популяризації вітчизняної традиційної культури, та просто зробить музей доступнішим. Ролик, до прикладу, може стати в нагоді полтавкам, які захочуть приміряти на себе одяг з прабабусіних скринь чи додати автентичних елементів власному вигляду.

Задля перенесення своєї колекції на «Ютьюб» у вбрання-експонати музейники одягли модель, нею виступила одна зі співробітниць. У ролі гіда-коментатора – заступник генерального директора Музею Івана Гончара Юрій Мельничук – майстер з вишиванки.

Основні елементи вбрання жінок Полтавщини, розповідають у своєму ролику працівники закладу, це – сорочка, плахта, запаска, пояс, керсетка, вінок, прикраси – намисто, дукач, сережки; взуття – черевики сап’янці – все автентичне. У відео музейники також показують, як усе правильно на себе одягти і припасувати.

Самі автори називають свій твір «видивоекскурс».


Читайте також:
Понад 300 тисяч гривень спрямують депутати Гадяча на покращення медицини, освіти та житлово-комунального господарства громади.
10:33
Мешканці Пирятина поскаржилися на сморід і задимленість, причиною яких є тривала пожежа на околицях міста.
вчора, 14:34
На автошляху Т-1709 Оржиця-Хорол сталася дорожньо-транспортна пригода за участю вантажівки "МАЗ" із причепом.
вчора, 09:27
Вже завтра, 23 вересня, десантно-штурмові загони ЗСУ і бійці сил спеціальних операцій США проведуть навчання у небі над Полтавою.
вчора, 08:36
Безкарності правоохоронців немає меж, особливо у сфері захисту природних ресурсів.
21 вересня, 15:15
Доведені до відчаю через постійне безгрошів'я та невизначеність люди, перекрили одну з головних вулиць Кременчука.
21 вересня, 13:30