Відійшла у Вирій вдова Василя Стуса

25.03.2022, 20:37
Відійшла у Вирій вдова Василя Стуса
Фото: bastion.tv

Валентині Попелюх було 83 роки, українці запам'ятають її як незламну борчиню за волю нашої Батьківщини проти диктатури.

Про раптову смерть жінки повідомила її невістка Тетяна Стус на власній Facebook-сторінці, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За її словами, свекруха з початку повномасштабного російського вторгнення разом із сином Дмитром залишалася у селі під Києвом, де досі точаться бої з окупантами.

«Велична, могутня Душа тепер розпросторюється над Світом. Валя померла після тяжкої хвороби, на безмежно люблячих дбайливих руках свого сина Дмитра, під вибухи... Валічка, я щаслива, що ми торкалися життями одна одну. І що провели поруч жаскі дні кінця лютого – початку березня, коли Душа Твоя так ніжно прощалася з цим виміром», – написала Тетяна Стус.

Зауважимо, що вдова видатного українського поета-дисидента народилася 19 червня 1938 році.

У 1965 році вона одружилася з Василем Стусом, а вже за рік у них народився син Дмитро – письменник, літературознавець, директор Національного музею Тараса Шевченка у Києві.

Крім того, родина Попелюх-Стусів була відповідальна за передачу більшості рукописів поета до Інституту літератури імені Тараса Шевченка після відновлення державної самостійності України у 1991 році.

Редакція "Останнього Бастіону" висловлює свої сердечні співчуття родичам пані Валентини. Світла пам'ять!

Некролог
вибір редакції