Коли буде звільнено очільника ДСНС Полтавщини Володимира Салогуба ?

18.08.2023, 18:14
Коли буде звільнено очільника ДСНС Полтавщини Володимира Салогуба ?

Аудитори виявили в ГУ ДСНС України у Полтавській області порушень на 17 мільйонів гривень. За це хапуга Салогуб отримав сувору догану

У червні 2022 року відбулася перевірка ГУ ДСНС України у Полтавській області. Перевірка стосувалася питань запобігання надзвичайним ситуаціям, державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Нагадаємо читачам "Останнього Бастіону", що з березня 2016 року незмінним очільником ГУ ДСНС у Полтавській області є Володимир Салогуб.

Коли буде звільнено очільника ДСНС Полтавщини Володимира Салогуба ?_1

З 19 по 23 червня 2023 року було проведено перевірку діяльності ГУ ДСНС України у Полтавській області та його структурних підрозділів щодо стану виконання покладених завдань, а також вимог законів і інших НПА у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту населення.

Проведена перевірка виявила численні порушення у роботі ГУ ДСНС у Полтавській області та підпорядкованих підрозділах:

ГУ ДСНС у Полтавській області не було створено пожежно-рятувальні підрозділи (ДПО) у Білоцерківській, Гоголівській, Миргородській, Лохвицькій та Лютенківській ОТГ.

Керівниками структурних підрозділів ГУ ДСНС України у Полтавській області не проводяться перевірки якості ведення наглядових справ.

Підрозділи ДСНС у Полтавській області фіксують не всі порушення в актах обстеження.

Також перевірка виявила низку порушень, що можуть свідчити про корупцію. Перевіряючі направляли керівництву рапорти про порушення, з пропозицією про звернення до адміністративного суду, з метою повної зупинки експлуатації об'єктів підприємства-порушника. Проте ГУ ДСНС у Полтавській області не було вжито жодних заходів реагування.

Після перевірок кількох підприємств, посадові особи районних управлінь ДСНС не направляли рапорти до ГУ ДСНС з проханням звернутися до адміністративного суду.

Перевірка встановила, що робота ГУ ДСНС України у Полтавській області щодо здійснення профілактичних заходів з лісокористувачами і власниками СГ угідь здійснюється неналежним чином.

Було встановлено формальне проведення службових перевірок за фактами пожеж на об'єктах нагляду. Як наслідок, допущені порушення не виявляються та винні особи не притягуються до дисциплінарної відповідальності. (Цей факт свідчить про корупцію у ГУ ДСНС у Полтавській області).

Полтавським РУ ДСНС не проведено службові перевірки за фактами 15 пожеж. Журнал обліку пожеж вівся з порушеннями, до нього вносилися недостовірні дані.

Перевіркою було встановлено факт фальсифікації Миргородським РУ ДСНС звітних даних, наданих до ГУ ДСНС. Також виявлено факти не взяття Миргородським РУ пожежі на облік.

Перевірка встановила факти численних порушень дотримання законності при провадженні у справах про адміністративні правопорушення.

ГУ ДСНС часто не користувалося своїм правом, як сторони позивача на подання апеляційних скарг при неправомірному винесенні постанов судами першої інстанції.

Поряд з цим були виявлені факти незаконного притягнення посадовими особами ГУ ДСНС у Полтавській області громадян до адміністративної відповідальності.

Перевірка встановила, що в ГУ ДСНС у Полтавській відсутній єдиний підхід щодо визначення порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки. ГУ вибірково звертається до адміністративного суду з позовами про часткове чи повне зупинення діяльності суб'єктів господарювання. (Даний факт також свідчить про тотальну корупцію у ГУ ДСНС у Полтавській області).

Під час роботи у підпорядкованих ГУ ДСНС підрозділах проведено тестування інспекторського складу щодо знань вимог НПА у сфері техногенної безпеки. Результати тестування показали низький рівень знань інспекторами.

Було виявлено численні порушення у сфері нагляду за об'єктами будівництва. ГУ ДСНС у жодному з випадків не зверталося до суду з адміністративним позовом щодо зупинення виконання будівельних робіт.

За результатами проведеного онлайн тестування особового складу встановлено низький рівень знань вимог чинного законодавства. 50 % особового складу не склали іспит.

Також було встановлено низку інших порушень.

Комісія ДСНС оцінила роботу ГУ ДСНС України у Полтавській області з питань запобігання надзвичайним ситуаціям, державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, як незадовільну.

Ми вважаємо, що звіт комісії ДСНС має зацікавити правоохоронні органи, адже виявлені порушення свідчать про тотальну корупцію в ГУ ДСНС України у Полтавській області.

Хочемо зазначити, що Володимир Салогуб, та його дружина Ірина Салогуб (очільниця Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області), є людьми шпротоїда та хамонолюба Валерія Головка, який невдовзі має постати перед Вищим антикорупційним судом України.

Але на цьому корупційна історія ГУ ДСНС у Полтавській області не закінчилася.

Держаудитслужбою було проведено перевірку діяльності ГУ ДСНС у Полтавській області. За результатами аудиту було виявлено порушень на 17 мільйонів гривень !

Даний факт не міг залишитися поза увагою керівництва ДСНС України. Як результат, сьогодні Володимиру Салогубу було оголошено сувору догану...

Ми дуже здивовані такими ліберальними рішеннями керівництва ДСНС України. Замість того, щоб звільнити Володимира Салогуба із займаної посади, та направити матеріали до правоохоронних органів, ДСНС України оголошує Салогубу сувору догану.

Нагадуємо, що "Останній Бастіон" не вперше звертає увагу на корупцію в ГУ ДСНС України у Полтавській області.

У грудні 2022 року ДСНС України у Полтавській області вирішило витратити бюджетні кошти на капітальний ремонт власного приміщення.

За дивним збігом обставин, закупівля була оголошена в кінці бюджетного року, коли ДСНС потрібно було освоїти бюджетні кошти.

Які роботи мали проводитися і які роботи було проведено - невідомо, як невідомо і про строки проведення робіт, адже договір з ПП "ВІАЛБУД-ПОЛТАВА" так і не був опублікований.

Держаудит служба мала б ретельно перевірити дану закупівлю, адже є цілком обґрунтовані підозри, що жодні ремонтні роботи у приміщенні ДСНС України у Полтавській області не проводилися.

Володимир Салогуб уже фігурував у корупційному скандалі. Це сталося через його кума та водночас очільника Лубенського районного відділу ГУ ДСНС в Полтавській області Володимира Башлія.

Але тоді Салогубу та Башлію вдалося уникнути відповідальності.

Тож доволі дивно те, що сувору догану Салогубу оголосили лише зараз.

Як дивно і те, що в ДСНС України та правоохоронних органах закривають очі на розкрадання Салогубом та його поплічниками пального.

Наприкінці 2021 року Володимир Салогуб та його заступник з питань нагляду за пожежною і техногенною безпекою Володимир Гришанін вступили в злочинну змову з в.о. директора Кременчуцького НПЗ Русланом Ляпкою, та в обмін на відсутність перевірок та не притягнення до відповідальності з боку ДСНС вони стали щомісячно отримувати від заводу "благодійну допомогу" бензином А95 у кількості 6 тонн.

Коли буде звільнено очільника ДСНС Полтавщини Володимира Салогуба ?_3

Для цього була організована наступна схема:

Кременчуцький НПЗ щомісяця переказував гроші за 6 тонн бензину А95 на фірму "АВІАС" "ТОРГОВИЙ ДІМ "КРЕМЕНЧУКНАФТОПРОДУКТСЕРВІС", головою наглядової ради якого є Павло Хованець.

Хованець віддавав бензин у талонах своєї мережі заправок благодійному фонду. Це все оформлялося через Полтавську обласну благодійну організацію "ФОНД БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ", керівником якого В'ячеслав Вишня, який за документами передавав цей бензин до Кременчуцького, Миргородського та Лубенського загонів ДСНС Полтавської області, де він списувався.

Цей фонд має доволі цікаву історію.

Заснований він був у далекому 2008 році. Він продовжує працювати дотепер, але у 2011 році він опинився під пильною увагою СБУ.

Управлінням СБ України в Полтавській області, на виконання завдань покладених на органи СБ України здійснювалася перевірка фінансово-господарської діяльності посадових осіб УМНС України в Полтавській області та Полтавської обласної благодійної організації «Фонд безпеки життєдіяльності» при УМНСУ в Полтавській області.

Було встановлено, що співробітниками Управління МНС України в Полтавській області під час перевірок обєктів підприємницької діяльності Полтавської області, створюються умови для того, щоб керівники чи особи відповідальні за протипожежну безпеку, надавали спонсорську грошову допомогу. У разі згоди СПД надати спонсорську допомогу, грошові кошти перераховуються на рахунок Фонду.

Суми грошових коштів, які перераховуються приватними структурами на рахунок зазначеного благодійного Фонду в залежності від виду обєкта який вводиться в експлуатацію чи перевіряється можуть сягати від 10 тисяч грн. до 20 тисяч грн.

У подальшому грошові кошти перераховуються з рахунку Фонду на рахунки комерційних структур, через можливості яких переводяться в готівку. Також, за вказані грошові кошти здійснюється придбання матеріальних цінностей, нібито для потреб Управління, які в подальшому не ставляться на бухгалтерський облік, а привласнюються посадовими особами Управління МНС України в Полтавській області.

Таким чином, дії посадових осіб УМНС України в Полтавській області та Фонду наносили шкоду державним інтересам у фінансовій та кредитно-банківській сфері.

Як бачимо, 12 років тому схема хабарів через «Фонд безпеки життєдіяльності» вже працювала, але Салогуб, Гришанін та Вишня вирішили її дещо модернізувати, щоб менше привертати увагу правоохоронців.

Варто також зазначити, що з самого початку діяльності фонду його незмінним керівником був і є В'ячеслав Вишня.

Коли буде звільнено очільника ДСНС Полтавщини Володимира Салогуба ?_5

У 2011 щость пішло не так, чи то ДСНСникам вдалося знайти спільну мову з СБУшниками, чи то виникли якісь важливіші справи, але до логічного завершення справву спецслужбісти не довели.

А даремно, адже знахабнілі ДСНСники продовжують свою протиправну діяльність донині.

Виникає логічне питання : чому фонд не профінансував капітальний ремонт приміщення ДСНС у Полтавській області ? Невже у Вишні не знайшлося б 6 мільйонів гривень ? Впевнені, що якщо правоохоронці знову візьмуться за «Фонд безпеки життєдіяльності», то знайдуть там набагато більше... Але Салогуб вирішив взяти 6 мільйонів з бюджету воюючої країни.

В'ячеслав Вишня тісно пов'язаний з ГУ ДСНС у Полтавській області, він тривалий час є "завідувачем виставки / ГУ ДСНС України у Полтавській області".

Ба більше, за даними аналітичної системи YouControl, окрім «Фонду безпеки життєдіяльності» В'ячеслав Миколайович пов'язаний з іншими благодійними та громадськими організаціями, які зареєстровані за однією адресою з  «Фондом безпеки життєдіяльності».

Правоохоронці так і не звернули увагу на їх "благодійну" та "громадську" діяльність в інтересах ДСНС України у Полтавській області.

Варто також зазначити, що співробітники ДСНС у Полтавській області є отримувачами доходу від БО та ГО під керівництвом Вишні.

Повертаючись до схеми з Кременчуцьким НПЗ, варто зауважити, що фактично на підрозділи передавалися лише 3 тонни, а 3 тонни розкрадалися Салогубом та Гришаніним. Свою частку мав і Вишня.

У пожежній охороні бензин А95 мало застосовується, списати правильно його неможливо, тим більше у такій кількості і вже з мінусом 50%. Тим паче, що крім "благодійного пального" ДСНС закуповувало пальне через Prozorro:

Коли буде звільнено очільника ДСНС Полтавщини Володимира Салогуба ?_7

Таким чином у схему крадіжки під час війни було втягнуто цілу групу співробітників, а Салогуб та Гришанін щомісяця незаконно збагачувалися.

Слід зауважити, що керівник 4-го державного пожежно-рятувального загону (з охорони об'єктів ПАТ «Укртатнафта» м. Кременчук) Ігор Костюк, який довідався про цю схему, намагався протидіяти її реалізації. Проте, Ляпка поскаржився на нього Салогубу, який неодноразово намагався його звільнити. Лише втручання очільника ДСНС Сергія Крука врятувало Костюка від звільнення.

Враховуючи викладене, у діях посадових осіб ДСНС України у Полтавській області вбачаються ознаки злочинів передбачених ст.ст. ККУ :  Стаття 191 - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; Стаття 209 - легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом; Стаття 210 - Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (станом на 01.01.2022 становить 1 240 500 грн); Стаття 364 - зловживання владою або службовим становищем (наприклад, свідоме порушення закону всупереч інтересам служби з метою отримання для себе або інших осіб матеріальних благ, якщо це спричинило матеріальну шкоду державі на суму, яка в 100 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян (станом на 01.01.2022 > 124 050 грн); Стаття 368 - Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання  неправомірної вигоди службовою особою; Стаття 368-5 - незаконне збагачення (набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більше ніж на 6500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (станом на 01.01.2022 > 8 063 250 грн); Стаття 369-2 - Зловживання впливом.

Додатковою кваліфікуючою ознакою даних злочинів є те, що вони були вчинені під час дії воєнного стану.

Уважати дану публікацію офіційним повідомленням НАБУ та САП про злочин, вчинений посадовими особами ГУ ДСНС у Полтавській області.

У той час, коли працівники ГУ ДСНС у Полтавській області та його структурних підрозділів щодня ризикують своїм життям : займаються розмінуванням, допомагають жителям деокупованих територій, ліквідують наслідки терористичних актів країни агресора, керівництво ГУ ДСНС у Полтавській області, на чолі з Володимиром Салогубом та Володимиром Гришаніним займається відвертим мародерством під час війни.

Останній Бастіон продовжує пильно слідкувати за протиправною діяльністю посадових осіб ДСНС України. Вказані посадовці обов'язково будуть притягнуті до відповідальності. Кримінальної, чи Божої, покаже час.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
САП подала позов про визнання необґрунтованими активами житловий будинок загальною площею 242 кв. м та землю під ним.
вчора, 16:42
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
21 листопада, 11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
21 листопада, 10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
20 листопада, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
20 листопада, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01