Відсіч агресору, а не поступки України

Опінії
22.02.2022, 10:05
Відсіч агресору, а не поступки України
Фото: Facebook

Кремль розтоптав міжнародне право і готується знищити світ, розпочавши з широкомасштабної агресії проти України.

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

Предметом зустрічі на найвищому рівні має бути повернення РФ у рамки міжнародного права, а не поступки України. Згуртованість і твердість українців на дипломатичному фронті так само важливі, як і наша рішучість захищати свою країну зі зброєю в руках.

Українська влада і суспільство повинні підійти до саміту, про який домовляються Еммануель Макрон, Джозеф Байден, Владімір Путін та інші керівники держав, з єдиною чіткою позицією:

1) Будь-які домовленості про Україну не можуть відбуватися і готуватися без України.

2) Про висунення Україні будь-яких умов щодо її Конституції, законів, суверенітету, безпеки, геополітичного вибору не може бути й мови. Агресором і загрозою для України та світу є Росія. Для усунення цієї загрози потрібно обговорювати не забаганки агресора, а шляхи його повернення в рамки міжнародного права – звільнення окупованих територій і недопущення агресії в майбутньому. Якщо потрібно – через жорсткі санкції. Спроби "компромісів" шляхом тиску на Україну лише заохочуватимуть подальшу агресію РФ і руйнуватимуть мир та стабільність.

3) Президент України та наші дипломати не мають права погоджуватися (а тим більше – пропонувати для обговорення з іншими державами) на будь-які зміни до Конституції чи законів України або будь-які поступки агресорам на шкоду нашому суверенітету й безпеці. Президент має публічно заявити, що таких поступок нема і не буде. Якщо якісь законопроєкти про "особливий статус", про "вибори" на окупованих територіях тощо вже є предметом обговорення, їхній зміст має бути негайно оприлюднений.

4) Президент України має усвідомлювати, що будь-які капітулянтські дії (в яку б обгортку їх не загортали) неминуче викличуть суспільний вибух всередині України, збільшивши загрозу ескалації російської агресії й руйнації нашої держави. Водночас якщо президент чітко стоятиме на позиції національних інтересів і відсічі агресії, він може розраховувати на консолідовану підтримку цієї позиції з боку всіх державницьких сил і всіх відповідальних громадян.

І, звичайно, ті додаткові кілька днів, які ми виграли завдяки переговорному процесу, мають бути використані для максимального посилення нашої обороноздатності.
Читайте також:
Опінії
Україні треба міняти критерії успіху.
14 липня, 12:28
Історія
«Волі не дають — її треба здобути, влади не дарують — її треба забрати силою у ворога» — Ярослав Стецько.
01 липня, 13:05
Історія
В архіві Служби зовнішньої розвідки України знайдено рукописний варіант останнього звіту Головного командира УПА Романа Шухевича
29 червня, 06:05
Війна
«Шахеди» не завадили: у Кременчуці стартував триденний військовий вишкіл.
28 червня, 14:00
Опінії
Держава відсутня. Хто насправді тримає небо і фронт?
28 червня, 10:05
Війна
«Залізні коні» повертаються на фронт
23 червня, 13:23