Війна росії проти України занурила Молдову в кризу

СВІТ
12.12.2022, 20:16
Війна росії проти України занурила Молдову в кризу
Фото: theguardian

«Люди не можуть дозволити собі молоко»: війна в Україні вдарила по економіці Молдови

Відключення електроенергії та 35% інфляція: війна росії проти України занурила сусідню Молдову в кризу, яка виходить за рамки вищих рахунків за електроенергію, повідомляє видання TheGuardian. Згідно з опитуваннями громадської думки , понад 40% молдован витрачають усі зароблені гроші на основні побутові потреби та їжу, тоді як ще 21% людей не можуть дозволити собі навіть прожитковий мінімум.

Щоб полегшити тягар зими, уряду довелося звернутися до своїх західних партнерів за екстреною фінансовою підтримкою. Російська державна газова компанія «Газпром» скоротила постачання до Молдови в жовтні, тоді як залежність від українських електричних з’єднань зробила країну непрямою жертвою насильства, оскільки Київ припинив експорт електроенергії до Молдови в жовтні після російських авіаударів по її критичній інфраструктурі.

Міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску вважає , що постачання альтернативної зимової енергії, необхідної країні, коштуватиме понад 1 мільярд євро (860 мільйонів фунтів стерлінгів). Наразі уряду вдалося зібрати третину суми від партнерів з ЄС.

Деякі опозиційні політики, зокрема в партії Șor, звинувачують уряд в економічних труднощах і стверджують, що умови вимагають повернення до більш тісних зв’язків з росією. З осені ця партія організувала антиурядові проросійські протести в центрі Кишинева. З’явилися десятки тисяч мітингувальників, хоча стверджується, що деяким з них заплатили за участь у протестах. Населення не підтримало цю провокацію, тож вихід у Молдови один. У довгостроковій перспективі доведеться розпочати будівництво нового електричного з’єднувача з Румунією та розвивати сектор відновлюваних джерел енергії.

Читайте також:
Світ
Після падіння ракет від ЗРК С-300 на територію Молдови, держава вирішила попередити жителів
10 лютого, 13:15
Війна
Це вже третій випадок, коли на територію Республіки Молдова падають залишки ракет від бомбардувань України
14 січня, 18:01
Війна
У Молдові припускають, що росія має плани вторгнення на територію їх країни.
23.12.2022, 15:38
Світ
Додон обіцяє нові мітинги проти чинної влади Молдови
19.11.2022, 11:23
Світ
ФСБ може готувати державний переворот у Молдові.
29.10.2022, 12:40
Світ
На непідконтрольній уряду Молдові території Придністров'я розпочалася так звана призовна кампанія; "у москалі" забирають етнічних румунів.
28.06.2021, 12:26