Війна як бізнес. США схвалили продаж винищувачів F-35 Греції та F-16 Туреччині

СВІТ
27 січня, 17:15
Війна як бізнес. США схвалили продаж винищувачів  F-35 Греції та  F-16 Туреччині

Греція тривалий час намагалась отримати F-35 для стримування агресивних дій Туреччини, з якою має суперечності з питання Кіпру.

Грецький прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс 27 січня привітав рішення Державного департаменту США дозволити продаж Греції винищувачів F-35.

Відповідну заяву поширила пресслужба Міцотакіса.

Прем’єр Греції заявив, що рішення США щодо продажу F-35 сталось у «важливий день для нашої національної оборони та для грецької дипломатії».

«Виходячи з листа, який я отримав від державного секретаря США Ентоні Блінкена, стратегічна глибина греко-американських відносин підкреслюється та закріплюється. Завдяки цьому Греція офіційно на шляху до придбання до 40 винищувачів останнього покоління F-35» – додав він.

Міцотакіс зауважив, що Греція додатково отримає безоплатний пакет військового обладнання, яке «суттєво посилює всі три види Збройних Сил, а також берегову охорону». Йдеться зокрема про фрегати, вантажні літаки С-130, танки та бронетехніку.

Напередодні Управління воєнного співробітництва Міністерства оборони США повідомило, що Держдеп продаж Греції F-35 вартістю 8,6 мільярда доларів.

Афіни рішуче виступили проти продажу Анкарі американських F-16.

Однак, відповідна угода була розблокована після того, як Туреччина після півторарічної затримки схвалила вступ Швеції до Північноатлантичного Альянсу.

Про це повідомив Wall Street Journal.

Увечері 26 січня США офіційно повідомили Конгрес про майбутню угоду, яка включає продаж Туреччині близько 40 нових винищувачів F-16 та модернізацію ще 79 наявних у неї літаків.

Угода оцінюється в суму до 23 мільярдів доларів.

Як пише WSJ, продаж F-16 може мати далекосяжні наслідки для зусиль Вашингтона зміцнити зв’язки з союзниками по НАТО на тлі вторгнення росії в Україну.

Схвалення угоди відбулося через кілька днів після того, як парламент Туреччини та президент Реджеп Таїп Ердоган ратифікували вступ Швеції до НАТО, що усунуло одну з останніх перешкод для історичного розширення Альянсу.

Голова Комітету з міжнародних відносин Сенату США Бен Кардін, який раніше блокував угоду про продаж F-16 Туреччині, заявив, що перестане блокувати процес, хоча йому це «нелегко».

Він наголосив, що Анкарі слід покращити ситуацію з дотриманням прав людини та співпрацювати щодо притягнення росії до відповідальності за її вторгнення в Україну.

Греція тривалий час намагалась отримати F-35 для стримування потенційних агресивних дій Туреччини, з якою має суперечності в морській акваторії та з питання Кіпру.

Греція та Туреччина є історичними суперниками у своєму регіоні, і продаж літаків лише Туреччині, швидше за все, засудили б Афіни. Тому Держдеп США одночасно повідомив Конгрес про угоду на продаж Греції 40 ударних винищувачів F-35 на суму до 8,6 мільярда доларів.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Опінії
Українські розробники і виробники БПЛА працюють у рамках обмежених законом 25% прибутковості.
08 квітня, 09:03
Опінії
Проте подібний удар — це як кавова чашка холодної води у спекотний день: гарно, але мало.
02 квітня, 16:42
Світ
Ракети Taurus більше не вироблятимуться, оскільки оборонна промисловість не має права виробляти запаси без замовлень.
30 березня, 15:20
Світ
Виробник танків KNDS є холдинговою структурою, утвореною французькою Nexter і німецькою Krauss-Maffei-Wegmann
23 березня, 13:21
Опінії
Де українські масові виробництва дронів?
19 березня, 16:53