Виробники «Орєшніка» використовують західне обладнання – Financial Times

ВІЙНА
27.12.2024, 10:22
Виробники «Орєшніка» використовують західне обладнання – Financial Times

За даними FT, з початку 2024 року в рф надійшло поставок на суму не менше $3 млн, включаючи компоненти Heidenhain

Нову балістичну ракету «Орєшнік», яку росія вперше запустила по Україні в листопаді, виготовили російські компанії, але з використанням західного обладнання. 

Про це йдеться у розслідуванні Financial Times.

Два провідні російські інститути оборонної інженерії, які українська розвідка називає розробниками ракети «Орєшнік» – Московський інститут теплотехніки (МІТ) та концерн «Сузір'я» – оголосили про набір робітників, знайомих з металообробними системами, що виробляються німецькими та японськими компаніями.

У вакансіях МІТ у 2024 році, які вивчило видання, зазначається, що компанія використовує системи японської Fanuc та німецьких Siemens та Heidenhain. Усі три компанії виробляють системи управління для верстатів із числовим програмним управлінням (ЧПУ).

Аналогічне обладнання використовує і «Сузір'я»: в оголошенні з вакансіями компанія вимагала від потенційних співробітників знати системи ЧПУ цих компаній.

Ще одна компанія, що бере участь у виробництві «Орєшніка» – «Титан-Барікади» – публікувала фотографію, на якій видно робітника, що стоїть перед пристроєм з логотипом Fanuc. Наголошується, що навіть компанія «Стан», яка намагається розвивати російське виробництво верстатів із ЧПУ, в оголошеннях вказує, що використовує обладнання Heidenhain.

Росія тривалий час покладалася на іноземні верстати, незважаючи на спроби створити вітчизняні альтернативи. У той час, як Кремль купував великі обсяги високоточного металообробного обладнання з Китаю, засоби управління для його роботи, як і раніше, закуповуються на Заході.

Хоча експортний контроль уповільнив потік цих товарів у росію, за даними FT, з початку 2024 року в країну надійшло поставок на суму не менше $3 млн, включаючи компоненти Heidenhain, зокрема військовим виробникам.

Нагадаємо, російський диктатор владімір путін заявив, що «центри ухвалення рішень» у Києві можуть стати наступними цілями для ракети «Орєшнік», якою російські війська раніше атакували Дніпро. Про це очільник Кремля заявив під час саміту Організації договору про колективну безпеку. Як заявив путін, російський Генеральний штаб і Міністерство нападу вже підбирають цілі для ураження ракетою «Орєшнік» на території України. Зазначається, що засоби ураження військових об'єктів, підприємств оборонної промисловості та так званих «центрів ухвалення рішень» обиратимуть «залежно від цілей та загроз для рф».

21 листопада Росія вдарила по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності «Орєшнік». Під удар потрапило підприємство «Південмаш». Запуск провели з полігону «Капустин Яр» в Астраханській області. Диктатор путін заявив про «успішне випробування» нового озброєння.

Інформаційне агентство Associated Press поспілкувалося з працівниками Служби безпеки України та побачило уламки ракети «Орєшнік», яким росія вдарила по Україні 21 листопада. Фрагменти, які побачили журналісти, розміщені в невідомому місці в Україні. Їх ще детально не вивчали, тому СБУ призначила низку експертиз.

Виробники «Орєшніка» використовують західне обладнання – Financial Times_1
Виробники «Орєшніка» використовують західне обладнання – Financial Times_3
Виробники «Орєшніка» використовують західне обладнання – Financial Times_5

Натомість про те, що ракета «Орєшнік», якою росія вдарила по Дніпру, є абсолютно новою розробкою, а не модернізацією чогось старого заявив російський диктатор владімір путін. Він каже, що «центри ухвалення рішень» у Києві можуть стати наступними цілями для ракети «Орєшнік».

За словами путіна, ракета нібито може уразити навіть найзахищеніші об'єкти, а якщо декілька одиниць «Орєшніка» застосувати в одному ударі, то їхня потужність начебто дорівнюватиме застосуванню ядерної зброї.

Агентство Reuters повідомило, що боєголовки нової російської балістичної ракети середньої дальності «Орєшнік», яка вдарила по підприємству «Південмаш» у місті Дніпро, нібито не містили вибухової речовини.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Корабельні у Франції та Данії обслуговують російські танкери LNG, що забезпечує рф можливість транспортувати газ через Арктику.
14 січня, 17:48
Світ
«Новатек» прагне відновити відносини із Заходом в очікуванні закінчення війни в Україні.
14.12.2024, 17:27
Економіка
Прем'єр-міністр острівної країни Ісіба Сіґеру переглянув санкційні обмеження проти окупантів. Фінляндія також готується до подібного кроку.
15.11.2024, 12:32
Політика
Попри санкції, росія продовжує успішно продавати нафту за цінами, що перевищують встановлений ліміт у 60 доларів, завдяки «тіньовому флоту».
27.09.2024, 09:27
Політика
У перевезеннях в основному брали участь судна грецьких судноплавних компаній.
24.09.2024, 16:42
Економіка
Експорт нафтопродуктів відновився в першій половині вересня 2024 року
20.09.2024, 16:34