Вища освіта - гроші на вітер?

Опінії
10.08.2019, 07:34
Вища освіта - гроші на вітер?

В Україні мережа університетів залишилася на рівні, який був 20 років тому, а кількість студентів зменшилася майже в два рази, повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич .

Очільниця МОН підтвердила, що конкуренція за місця у вищих навчальних закладах знизилася.

Як бачимо, держава виділяє фінансування на силенну кількість вищих навчальних закладів, які вже давно було потрібно реорганізувати та скоротити.

Конкуренція серед абітурієнтів та студентів є лише в декількох найбільш популярних та рейтингових університетах, в інші ж можна вступити та «навчатись» не прикладаючи ніяких зусиль. ВНЗ бігає за абітурієнтом, а не навпаки, бо кожен студент - це державне фінансування, і абсолютна більшість закладів носиться з ними як з писаною торбою. Студенту треба дуже постаратися, щоб «вилетіти з навчання», тому про мотивацію здобувати знання та опанування спеціальності можна промовчати, її просто немає.

Наслідком є те, що «в трубу» вилітає чотири або навіть більше роки – роки пустого фінансування держави та втрачений час молоді. Також, престижність вищої освіти впала до нуля, не через те що країні не потрібні освічені спеціалісти, бо навіть їх бракує - «пусте» навчання і відсутність конкуренції дають про себе знати, а через те, що кількість «дипломованих суб’єктів» зашкалює, більшість яких з самого початку не збирається працювати за спеціальністю і в підсумку побивається на різних підробітках.

В цей же час, наприклад, кваліфікованого механіка вдень зі свічкою не знайдеш. Це результат того, що країні бракує робочих рук, усі бачать себе начальниками та керівниками, і професійну технічну освіти здобувати ніхто не йде, а натоміть прямують просиджувати штані у ВНЗ, де не набувають ніяких знань та навичок.

Виходом з даної ситуації є впорядкування системи післяшкільної освіти, збільшення престижності вищої освіти шляхом підвищення конкуренції та розважливе державне фінансування з акцентом на дефіцитні спеціальності.

Джерело


ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Окупації передує деморалізація.
18 січня, 18:00
Тепер в залежності від волі президента опиниться і вся «четверта влада».
18 січня, 07:55
У російських владних колах масштабні кадрові перестановки.
17 січня, 09:17
Як насправді розв'язували питання заручників одноплемінники Зеленського.
16 січня, 19:05
про безсоння як наслідок переливання з пустого (прем'єрського) в порожнє (президентське)
16 січня, 19:03
Вчора під Полтавою перекривали трасу Київ-Харків.
16 січня, 12:00