Виставку вишитих картин представила полтавцям миргородська майстриня

ПОЛТАВА
20.05.2017, 10:35
Виставку вишитих картин представила полтавцям миргородська майстриня

У Полтавській галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка відкрилася експозиція вишитих ікон та картин. Їх авторка – Ніна Фоменко, миргородська майстриня.

Більшість робіт виконані власним швом або хрестиком чи напівхрестиком.Вперше мисткиня почала працювати над своїми роботами у 1999 році, коли вишила «Різдво Богородиці». Із того часу релігійна тема у вишивці захопила жінку, стала провідною у творчості.

– Багато людей ходять подивитися на ці твори. Деякі навіть приносять із собою лупу, аби роздивитися, як вишита та чи інша робота – Фоменко.

Фоменко налагодила зв’язок із Львівським музеєм вишивки, де міститься понад 100 робіт відомого вишивальника. Директор якого допоміг почати майстрині працювати з Дмитром Блажейовським, що жив тоді в Римі. Відтоді Ніна Фоменко продовжує працювати над своїми творами. У Полтаві вона презентувала результати своєї майже 20-річної праці.

На виставці можна побачити 81 картину та ікону. Роботи експонуватимуться до 4 червня у виставковій залі місцевої Галереї мистецтв імені Ярошенка.

Віктор Карпенко


Читайте також:
Нові ліхтарі встановили у центрі Градизька з метою покращення освітлення площі, прилеглої до будівлі органу місцевого самоврядування.
вчора, 14:42
Увечері 4 червня Миргородом пронісся буревій, який завдав значної шкоди інфраструктурі міста.
вчора, 11:33
Представники агробізнесу закупили сучасне обладнання для Лубенської лікарні інтенсивного лікування.
вчора, 09:08
Полтавці мають змогу ознайомитись з 56 полотнами з закритої сімейної колекції майстра.
04 червня, 13:30
Підприємці придбали апарат штучної вентиляції легень і засоби захисту для потреб Центральної районної лікарні у Нових Санжарах.
04 червня, 11:22
Важливий захід для довкілля Пирятинської громади – збереження прибережної зони річки Удай у належному стані.
04 червня, 08:56