Виставку вишитих картин представила полтавцям миргородська майстриня

20.05.2017, 10:35
ПОЛТАВА
Виставку вишитих картин представила полтавцям миргородська майстриня

У Полтавській галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка відкрилася експозиція вишитих ікон та картин. Їх авторка – Ніна Фоменко, миргородська майстриня.

Більшість робіт виконані власним швом або хрестиком чи напівхрестиком.Вперше мисткиня почала працювати над своїми роботами у 1999 році, коли вишила «Різдво Богородиці». Із того часу релігійна тема у вишивці захопила жінку, стала провідною у творчості.

– Багато людей ходять подивитися на ці твори. Деякі навіть приносять із собою лупу, аби роздивитися, як вишита та чи інша робота – Фоменко.

Фоменко налагодила зв’язок із Львівським музеєм вишивки, де міститься понад 100 робіт відомого вишивальника. Директор якого допоміг почати майстрині працювати з Дмитром Блажейовським, що жив тоді в Римі. Відтоді Ніна Фоменко продовжує працювати над своїми творами. У Полтаві вона презентувала результати своєї майже 20-річної праці.

На виставці можна побачити 81 картину та ікону. Роботи експонуватимуться до 4 червня у виставковій залі місцевої Галереї мистецтв імені Ярошенка.

Віктор Карпенко


Читайте також:
У Лубенському районі Полтавщини хлопець зазнав травм унаслідок необережного поводження з болгаркою.
08:31
Новим прокурором Полтавської області стане Ярослав Голинський.
06 грудня, 15:56
5 грудня до 1-ї міської клінічної лікарні Полтави був доставлений чоловік із серйозною травмою руки. Причина травмування – розрив петарди.
06 грудня, 08:21
У Полтаві в історичній частині міста побудували багатоповерховий житловий будинок зі значними порушеннями.
06 грудня, 07:52
Резонансне затримання, яке відбулося в Полтаві у вересні цього року, та подальші процесуальні дії стосовно Самвела Мартиросяна мають замовний характер, стверджують адвокати.
05 грудня, 13:26
Новий український дизель-потяг ДПКр-3 готовий до обслуговування пасажирів на залізничній гілці між аеропортом Бориспіль і головним вокзалом Києва.
05 грудня, 11:05