Виявлені гусениці, які поїдають пластик

ПОЛТАВА
28.04.2017, 11:03
Виявлені гусениці, які поїдають пластик

Учені з Великобританії та Іспанії з'ясували, що гусениці великої воскової молі (Galleria Mellonella) здатні руйнувати пластик.

Ця особливість комах була помічена випадково. Федеріка Бертоккіні, один з авторів дослідження, виявила, що в пластикових пакетах, куди помістили гусениць, менш ніж за годину виникли отвори. Пізніше разом з колегами вона провела експеримент, в ході якого 100 комах були закриті в поліетиленовому пакеті. Через 40 хвилин в ньому почали з'являтися дірки, а через 12 годин личинки з'їли 92 міліграми пластика.

За словами вчених, швидкість, з якою гусениці поїдають поліетилен, перевищує швидкість подібних їм бактерій, які поглинають 0,13 міліграма синтетичного матеріалу в день.

Дослідники подрібнили личинок і покрили пластик отриманою масою. Пакети почали розкладатися схожим чином, що вказує на те, що в кишечнику комах знаходяться речовини, які відповідають за деградацію поліетилену.

Вчені планують ідентифікувати ці сполуки й почати їх масове виробництво для боротьби з пластиковими відходами.

Пластик – одна з найбільших екологічних проблем людства. В океанах зустрічаються цілі пластикові острови діаметром у кілька кілометрів з пластикових відходів. Морські тварини й птахи гинуть мученицькою смертю, через те, що їхній шлунок забивається великим і дрібним, які люди викидають у воду. 


Читайте також:
Попри різку зміну погодних умов на Полтавщині досі спостерігається високий рівень пожежної небезпеки.
08:57
Що потрібно для того, щоб стати пілотом? Відповідь професіоналів.
вчора, 17:25
Загрозою для здоров'я відпочивальників визнали воду у Дніпрі та Сухому Кагамлику, яка не відповідає чинним санітарно-гігієнічним нормам.
вчора, 11:54
Оператор газорозподільної системи — акціонерне товариство "Лубнигаз" — повідомив про планові роботи по заміні запірної газової арматури.
12 липня, 10:12
Депутати Миргородської міської ради проголосували за збільшення видатків на охорону здоров'я громадян.
11 липня, 09:38