Швидка і примусова економія електроенергії в Україні замість справжніх рішень

ПОЛІТИКА
06 червня, 07:11
Швидка і примусова економія електроенергії в Україні замість справжніх рішень

Зе-влада запровадила жорсткі ліміти на споживання електроенергії в усіх регіонах. Обленерго застосовують графіки погодинних відключень.

Не покидає відчуття, що нам дістався найгірший уряд за всю історію України, під час війни. Уряд, який просто нездатний швидко відповідати на виклики сьогодення.

Чому? — Про внутрішніх мігрантів вже просто стомився язик, про тиск на бізнес — стомився язик у речників від бізнесу, але тепер додалася ще й енергетика.

Підвищення тарифів як вихід з енергокризи — від початку зрозуміло, що це навряд чи вихід (це підтвердили експерти у той самий час). Проте, гаразд, нехай це допоможе і вимушений крок, нехай, але зараз не про це.

На тижні прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що економія електроенергії тепер нам на десятиріччя. І тут, пардон, з якого переляку, за тотальної монополії на ринку економити має споживач?

Що мав би зробити «уряд здорової економіки та конкуренції«» прямо зараз? — Максимально швидко напрацювати варіанти рішень; варіанти, тому що їх більше за один!

Що можуть зробити споживачі, аби стати енергонезалежними: встановити сонячні панелі, вітрогенератори, теплові насоси? Які рішення швидкі, економічно та енергетично обґрунтовані для кожного регіону — це питання уряду.

Як їх швидко реалізувати? Які папірці, більшість яких не мають ніякого підґрунтя окрім підтримки монополії та штучних заборон, зайві прямо зараз?

І вже наступним кроком — хто буде виробляти обладнання, де його взяти й далі, далі, далі... Просто тому, що партизанськими генераторами, як взимку 2022-2023 року, тут не обійтись, а обстріли та руйнування РФ не закінчить, це болючий для всіх нас факт.

Для прикладу: до початку Великої війни з однією компанією у Маріуполі напрацювали варіант встановлення сонячних панелей на даху звичайної панельки. Це давало не просто енергонезалежність у фінансах, а ще й дохід від зеленого тарифу.

Але як дійшло до узгоджень при навіть «зеленій вулиці» на місцевому рівні — все вмерло. Це не лабіринт — це безвихідь і ця безвихідь стала лише гіршою станом на сьогодні.

Саме уряд мав би показати світло в кінці тунелю, але, ніт, не до того нашим урядовцям. Тому вони й підвищили тарифи; говорити про необхідність «менше їсти, економити, але не зробимо те, що дійсно потрібно».

Але потрібно тут і зараз. Бо завтра буде запізно!
Автор : Петро Андрющенко
Читайте також:
Опінії
Оновлений уряд Зеленського-Єрмака продовжить доїти українців. У Верховній Раді для цього є ціла банда Гетманцева-Третьякової.
08 вересня, 15:12
Світ
Вдова горезвісного російського опозиційного політика Алєксєя Навального завітала до Гельсинкі. Її зустрічала вся владна верхівка країни.
08 вересня, 08:18
Політика
Від завтрашнього дня (2 вересня) в Україні розпочинається новий навчальний рік. У Красноградському районі відновлено режим offline-освіти.
01 вересня, 18:41
Опінії
Не згубити свого... Історія в школі — один із головних інструментів формування національної ідентичності учнів.
15 серпня, 13:42
Полтава
Чиновники не сповістили про свої фінансові оборудки жителів громади. Певно вирішили, що ніхто не помітить схематозу, але помилилися.
28 липня, 17:20
Полтава
Олігархічний проєкт «Довіра» в особі Андрій Сімонова не вірить у перемогу України. Тож зменшується рівень фінансової підтримки захисників.
19 липня, 06:12