Швидка і примусова економія електроенергії в Україні замість справжніх рішень

ПОЛІТИКА
06 червня, 07:11
Швидка і примусова економія електроенергії в Україні замість справжніх рішень

Зе-влада запровадила жорсткі ліміти на споживання електроенергії в усіх регіонах. Обленерго застосовують графіки погодинних відключень.

Не покидає відчуття, що нам дістався найгірший уряд за всю історію України, під час війни. Уряд, який просто нездатний швидко відповідати на виклики сьогодення.

Чому? — Про внутрішніх мігрантів вже просто стомився язик, про тиск на бізнес — стомився язик у речників від бізнесу, але тепер додалася ще й енергетика.

Підвищення тарифів як вихід з енергокризи — від початку зрозуміло, що це навряд чи вихід (це підтвердили експерти у той самий час). Проте, гаразд, нехай це допоможе і вимушений крок, нехай, але зараз не про це.

На тижні прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що економія електроенергії тепер нам на десятиріччя. І тут, пардон, з якого переляку, за тотальної монополії на ринку економити має споживач?

Що мав би зробити «уряд здорової економіки та конкуренції«» прямо зараз? — Максимально швидко напрацювати варіанти рішень; варіанти, тому що їх більше за один!

Що можуть зробити споживачі, аби стати енергонезалежними: встановити сонячні панелі, вітрогенератори, теплові насоси? Які рішення швидкі, економічно та енергетично обґрунтовані для кожного регіону — це питання уряду.

Як їх швидко реалізувати? Які папірці, більшість яких не мають ніякого підґрунтя окрім підтримки монополії та штучних заборон, зайві прямо зараз?

І вже наступним кроком — хто буде виробляти обладнання, де його взяти й далі, далі, далі... Просто тому, що партизанськими генераторами, як взимку 2022-2023 року, тут не обійтись, а обстріли та руйнування РФ не закінчить, це болючий для всіх нас факт.

Для прикладу: до початку Великої війни з однією компанією у Маріуполі напрацювали варіант встановлення сонячних панелей на даху звичайної панельки. Це давало не просто енергонезалежність у фінансах, а ще й дохід від зеленого тарифу.

Але як дійшло до узгоджень при навіть «зеленій вулиці» на місцевому рівні — все вмерло. Це не лабіринт — це безвихідь і ця безвихідь стала лише гіршою станом на сьогодні.

Саме уряд мав би показати світло в кінці тунелю, але, ніт, не до того нашим урядовцям. Тому вони й підвищили тарифи; говорити про необхідність «менше їсти, економити, але не зробимо те, що дійсно потрібно».

Але потрібно тут і зараз. Бо завтра буде запізно!
Автор : Петро Андрющенко
Читайте також:
Політика
Будьмо відверті, у суспільстві немає запиту не те, що на перемогу, а й на завершення війни на наших умовах. Очевидно, деякі люди втомилися.
вчора, 13:44
Політика
Сьогодні, під пильним наглядом «партнерів», ми заходимо на нове коло «реформ» та перезавантажень.Чи призведе це все до реальних змін?
10 липня, 16:44
Політика
Поки «найвеличніший лідор світу» роз'їжджає альпійськими курортами, наші співгромадяни мусять йти в ярмо ворога. Все через дії Зе-влади.
19 червня, 08:00
Політика
Зе-команда має багаторічний досвід зі створення видовищ для знудженої публіки. Тепер вони перейшли на найвищий міжнародний рівень.
18 червня, 07:10
Політика
Попри розпропаговану Банковою міжнародну підтримку справедливого миру, у Швейцарії виникли суперечності. «Глобальний Південь» проти.
17 червня, 21:42
Полтава
Офіс простих рішень з вулиці Банкової множить свої регіональні філії. Чиновники не цураються визнавати, що займаються профанацією.
06 червня, 21:46