Влада роками стимулює відмивання мільярдів доходів в офшорах

Опінії
01 квітня, 13:03
Влада роками стимулює відмивання мільярдів доходів в офшорах
Фото: Honey Ukraine

Реформи по-українськи — це атакувати антикорупційну інфраструктуру, захищаючи топкорупціонерів і олігархів.

інвестиційний банкір

Податкова амністія прийнята в першому читанні. Чи буде це корисно для економіки? МВФ і Світовий Банк дружно говорять, що ні; кажуть, що немає прикладів у світі, де це допомогло.

Більш того, "прощення гріхів" один раз стимулює і далі грішити. Навіщо платити податки по 18%, якщо можна почекати та заплатити потім під 5%? Люди, пов'язані з владою, легко будуть проробляти такі операції, а ризики того, що це підірве всю боротьбу з корупцією, величезні.

Покажуть усі родичі депутатів, що раптово заробили статки на біткоїнах по мільйону доларів, і не треба більше вигадувати, що ти успішно виграєш у лотерею. Хоча, біткоїн така ж азартна гра.

З іншого боку, а чи можна чекати, що люди, не пов'язані з владою, повірять і покажуть все? А потім раптом нарвуться на скасування указу президента або інший елемент відсутності верховенства права. Так що навряд чи податкова амністія стане масовою і торкнеться більше ніж пару груп пов'язаних між собою осіб.

Кажуть, це дасть нове життя українській економіці. Але уявімо, що якщо навіть легалізують 1-2 мільярди доларів, раптом, і що тоді? Тоді ліквідність в банківській системі стане не 200 млрд грн, а 250 млрд грн!

І що, хіба мінфін зможе продати більше ОВДП? Правда, треба пам'ятати, що у Молдові легалізували на 120 тис. доларів. І не будь-яка легалізація відбувається так, як, наприклад, в Індонезії, де легалізували 40% від ВВП.

І ключове — причини. Чому саме Зеленський і саме зараз? Відповідь проста: це потрібно не економіці України чи українському суспільству. Зовсім ні.

Це потрібно людям, в яких повно тіньової готівки (кешу) і які не можуть нею скористатися, тому що фінансовий моніторинг раптом став працювати. І тому що по всьому світу ганяють тих, хто сидить в офшорах.

І ось ці люди принесуть і легалізують свої гроші, і далі спокійно продовжать працювати в тіні. Наприклад, продовжать вести корпоративи за кеш, або там проводити дні народження Сурсіків. А ті, хто платив податок по 18%, відчують себе ідіотами; і хто знає, чи будуть вони продовжувати платити податки надалі.

Держава знову стимулює неправильну поведінку. Знову і знову. Надури всіх, і будь успішним — ось гасло сьогоднішньої української держави!

Податкова амністія має сенс, якщо ми розуміємо, що з 1-го січня починаємо всі жити по-іншому. Ми реформували податкову і митницю, провели судову реформу і тепер дійсно починаємо з чистого аркуша. Але цього немає, ми йдемо іншим шляхом.

Читайте також:
Верховна Рада прийняла за основу ряд законопроєктів, які впроваджують податкову амністію та добровільне декларування
01 квітня, 11:45
Платоспроможні українці ухиляються від сплати податків і з цим тепер влада буде рішуче боротись.
24 березня, 13:00
Як не втрапити в халепу
16 лютого, 14:10
Законопроєкт передбачає встановлення системи штрафів за не реєстрацію тварин.
07.10.2020, 14:12
Команда Володимира Зеленського непрозоро вказує міністру фінансів Сергію Марченку на вихід.
07.10.2020, 11:26
Через сталу економічну кризу громадяни не в змозі сплачувати у повному обсязі податки за комунальні послуги.
01.10.2020, 13:39