Влада зумисно перешкоджає реалізації права українців носити зброю для самозахисту

ПОЛІТИКА
14.06.2023, 18:23
Влада зумисно перешкоджає реалізації права українців носити зброю для самозахисту

Очевидно, що МВС, заблокувало внесення необхідних правок і ухвалення адекватного закону про Зброю

Голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін записав спеціальне відеозвернення, у якому нагадав чиновникам про роковини проведення в Дії опитування про право громадян носити зброю та про його результати.

Учайкін зазначив, що таке право громадян підтримало понад 60 відсотків українців і звинуватив чиновників у зумисному перешкоджанні його реалізації.

Соціологічні дослідження у травні минулого року показали, що близько 60% громадян України виступають за право на володіння та носіння зброї самозахисту – пістолетів.

На це звернули увагу в Офісі президента.

Але, ймовірно, МВС запевнило Офіс, що результати досліджень недостовірні, а може, навіть взагалі, замовні.

І запропонували провести "чесне" опитування у додатку ДІЯ, яке за розрахунками розумників з МВС мало б спростувати результати соціологічних досліджень.

Презентував опитування сам міністр Монастирський, який для статусності одразу окреслив коло інтересантів: "За дорученням президента", "Ми з народними депутатами…"

Подивіться це відео.

"- Вітаю. Я Денис Монастирський. Міністр внутрішніх справ України.

Дискусія про обіг вогнепальної зброї серед громадян триває в Україні вже понад 8 років. З початку російської агресії.

Тому, за дорученням Президента України, ми спільно з парламентарями вирішили запитати який варіант володіння зброєю в Україні ви вважаєте доречним."

Але щось пішло не так і протягом вже першої години опитування в МВС зрозуміли, що зробили помилку, але зупинити процес вже не було можливості.

Результати опитування точнісінько підтвердили дані, соціологічних компаній: близько 60% громадян України висловилися саме за носіння зброї самозахисту - пістолетів.

Загалом в опитуванні взяло участь понад 1 мільйон 700 тисяч громадян, з яких більше мільйона обрали варіант "носіння".

До слова, на той час це було наймасовіше опитування у цьому додатку.

Пікантність ситуації полягала в тому, що опитування відбулося напередодні запланованого у другому читанні голосування за Закону про зброю.

І, згідно результатів опитування, у законопроєкт мали б внести відповідні правки, про що і повідомив сам Монастирський:

"- Фактично зараз готується до другого читання в Парламенті закон про обіг цивільної зброї. Ми неодноразово говорили про це з депутатами. Ми розуміли, що змінилася ця реальність.

Опитування ДІЇ, де взяли участь понад 1 700 000 лише це підтверджує. Що, дійсно, ставлення змінилося.

І я розумію, що Україна ніколи не буде такою, як раніше. І ми маємо відповідним чином на це реагувати. Тому, ми переконані, парламентарі внесуть відповідні зміни до другого читання".

Далі, ви все знаєте. Монастирський загинув в авіатрощі. До речі, що про це каже слідство?

А новопризначений міністр Клименко вирішив проігнорувати обіцянки Монастирського, депутатів і президента.

Мені абсолютно незрозуміло, але якимось чином йому вдалося переконати Офіс Президента взагалі відкласти голосування за Закон про зброю на невизначений термін. Та обмежитись лише запровадженням Єдиного Реєстру Зброї.

У нас по Реєстру вже було декілька програм, перегляньте, якщо вам цікаво.

Тож ми маємо два проміжних висновки:

1. Очевидно, що МВС, заблокувало внесення необхідних правок і ухвалення адекватного закону про Зброю. Це позбавляє громадян права на збройний самозахист і підштовхує їх на «чорний» ринок, а також перешкоджає розвитку зброярської галузі, що не припустимо в умовах війни.

2. Влада провалила тест на дотримання своїх обіцянок громадянам, який сама ж собі і влаштувала. І хоча вона робить це не вперше, погодьтесь – із збройовим опитуванням в ДІЇ – це просто зашквар.

Особисто у мене питань до МВС немає вже давно.

До депутатів питань багато. Парламент ігнорує ухвалення найважливішого закону для країни, демонструє безпорадність та повну залежність від МВС та Офісу президента.

За логікою, саме Офіс Президента мав би втрутитись у ситуацію, але думку фахівців там не чують, або чути просто не хочуть, бо на вухах у них сидить новий міністр.

"- Якщо всі українці з часом пройдуть відповідне навчання... В першу чергу це стосується безпечного поводження зі зброєю... Тому що в кожній сім’ї є чоловік, є дружина, є діти... І ми маємо бути впевнені, що їхнє життя також у безпеці.

Після того, як ми створимо відповідні умови і зберігання такої зброї, і тренування з такою зброєю... Я маю на увазі тир, наприклад, де буде зберігатися ваша вогнепальна зброя.

- Тобто, не вдома?

- Не вдома. Наприклад, в якомусь місці. Як приклад. Тоді ми зможемо говорити про те, що наше суспільство до цього готове. Ми зможемо говорити про те, що люди чітко розуміють, що неможна носити зброю в місцях скупчення людей, носити зброю, де її можуть викрасти, носити зброю, де вона просто буде небезпечна".

Ну а тепер про ДІЮ.

А які по-справжньому важливі опитування проводилися в цьому застосунку?

Святкувати чи ні 8 березня?

Чи може, журі на Євробачення?

А може дизайн нової поштової марки?

Ви серйозно?!

Що з цього хоч приблизно дотягує до рівня опитування громадян щодо власної безпеки та зброї самозахисту?

Нічого! І тут стає очевидно - щойно результати принципово важливого опитування не збіглися із планами чиновників, вони їх просто проігнорували та наплювали на думку мільйонів громадян.

Збройове опитування в ДІЇ - це відлуння та імітація давно забутого слова "народовладдя", про яке нам так багато розповідали.

А скільки ж пафосу було: "Цифрова держава… Держава в смартфоні… Електронна демократія…"

На сайті ДІЯ зазначено наступне:

Влада зумисно перешкоджає реалізації права українців носити зброю для самозахисту_1

А є ще таке:

"Дія - це діалог між державою та кожним українцем".

Чудово поспілкувалися!

Тож влада не просто провалила тест на відповідність своїм обіцянкам, вона показала, як вона діятиме, якщо їй не подобаються результати нашого волевиявлення.

Особливо це насторожує на тлі розмов про вибори, які вони мріють провести у додатку ДІЯ.

А що буде, коли результати не збігаються з їх очікуваннями, вони нам вже продемонстрували.

Знаєте, я залюбки видалив би додаток ДІЯ, але не можу - бо в мене його не було, немає і не буде.

Ви спитаєте мене: як виправити ситуацію с Законом про зброю?

Добре, я відповім.

В умовах війни ми можемо лише робити правильні висновки, проводити роз'яснювальну роботу серед оточення та гуртуватися, щоб потім - на виборах виставити рахунок всім тим, хто десятиріччями блокував ухвалення Закону про зброю тим самим, порушуючи наше конституційне право на захист власного життя.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Вороги зовнішні та внутрішні розраховували, що українці втратять здатність до спротиву, але прорахувалися. Нині маємо гуртуватися як ніколи.
29 листопада, 20:34
Війна
Коли московит зайде у вашу оселю, зґвалтує доньок і матерів, забере у Сахалінський концтабір, наступить єднання нації. Тоді буде пізно.
22 жовтня, 08:28
Опінії
Воно не вимагає визнання. Воно створює природу процвітання особистостей та взаємовідносин.
21 жовтня, 16:15
Опінії
Валіза, потяг, Магадан... Тільки такий шлях у тих, хто не просто толерує, а насаджує українцям чужу мову, культуру, не кажучи про історію.
14 жовтня, 20:30
Опінії
Війна еволюціонує. Ворог еволюціонує. Армія еволюціонує. Еволюціонує зброя. Цивільним доведеться теж.
09 квітня, 16:08
Війна
Чи тільки їх родинам і волонтерам?
08 квітня, 11:16