Власник «АТБ» хоче заволодіти українськими урановими надрами

ПОЛІТИКА
27.09.2023, 07:20
Власник «АТБ» хоче заволодіти українськими урановими надрами

Геннадій Буткевич продовжує цікавитися урановмісними родовищами. І не покидатиме спроб отримати доступ до них.

Геннадій Буткевич, український бізнесмен та співвласник мережі супермаркетів «АТБ-Маркет».

Проте АТБ — не єдиний цікавий актив у портфелі Буткевича. Бізнесмену зокрема належить ТОВ «Атомні енергетичні системи України».

Власник «АТБ» хоче заволодіти українськими урановими надрами_1
Власник «АТБ» хоче заволодіти українськими урановими надрами_3
Власник «АТБ» хоче заволодіти українськими урановими надрами_5

Ця компанія володіє спецдозволами на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою покладів урановмісних руд на Дніпропетровщині та Миколаївщині.

Власник «АТБ» хоче заволодіти українськими урановими надрами_7
Власник «АТБ» хоче заволодіти українськими урановими надрами_9

Уран має стратегічне значення для країни. Його використовують для виготовлення ядерного палива та зброї. В умовах війни особливо важливо, хто має контроль за подібним ресурсом. Тож інтерес Буткевича в урані — не випадковий.

Проте поки що отримувати доступ до надр його компанії вдавалося з перемінним успіхом.

У 2018 році АЕСУ отримали дозволи на користування надрами. Проте пізніше Верховний суд «фактично в цілому визнав незаконним надання цих спецдозволів».

А вже 2021 року компанія Буткевича також намагалася отримати спецдозвіл на видобування урановмісних руд із Сафронівської ділянки Миколаївської області. Однак Держгеонадра Буткевичу відмовили «у зв’язку з виявленням у поданих документах недостовірних даних».

Проте джерела на добувному ринку свідчать — Буткевич продовжує цікавитися урановмісними родовищами. І не покидатиме спроб отримати доступ до них.

На початку 2023 року джерела NADRA.INFO в Уряді і Міністерстві енергетики повідомляють, що компанія Атомні енергетичні системи України (АЕСУ) висловила зацікавленість щодо ініціювання і (або) участі у конкурсах для укладення угод про розподіл продукції на трьох родовищах уранових руд: Сафонівське, Садове і Северинівське. Відповідне звернення від компанії надійшло, імовірно, восени 2022 року.

Щонайменше на одне з трьох родовищ (щодо яких АЕСУ вивчає можливість участі в конкурсі для укладення УРП) – Северинівське – може претендувати інше підприємство – державний Східний гірничо-збагачувальний комбінат.

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Політика
Застосунок TikTok різко набрав популярність серед американців, ним користуються 170 мільйонів жителів США, а це приблизно половина країни.
вчора, 18:55
Світ
Соціал-демократка Катрі Райк не підтримує ініціативу опозиційних парламентарів з партії «Isamaa». Кордон із РФ закликала лишити відкритим.
вчора, 14:54
Війна
Військовослужбовці підрозділу рекрутингу служби персоналу ГУР МО України склали військову присягу.
15 січня, 11:16
Політика
«Ми присягали на вірність не чиновникам, а українському народові», - генерал-полковник Петро Шатковський.
15 січня, 10:08
Війна
Прикарпатські авіатори заявили про загрозу захисту неба.
14 січня, 15:00