ВМС України готують екіпажі на додаткові протикорабельні комплекси та дрони

ВІЙНА
12.12.2022, 10:36
Протикорабельний комплекс "Нептун"
Протикорабельний комплекс "Нептун"

Берегова ракетна зброя дозволила нашому флоту вчетверо скоротити розрив у потенціалі з окупантами

Деяка кількість військовослужбовців Військово-Морських Сил України станом на зараз проходять навчання та тренування закордоном.

Мова в першу чергу про операторів безпілотних комплексів, берегових протикорабельних комплексів і протимінних систем.

Про це в інтерв’ю "Суспільному" заявив командувач ВМСУ контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

"У нас зараз триває підготовка льотчиків за кордоном, навчання операторів "Байрактарів" та інших безпілотних комплексів, які надходять. Це також оператори протимінних систем і крилатих ракет", - сказав Неїжпапа.

Bayraktar TB2 ВМСУ, липень 2021 року
Bayraktar TB2 ВМСУ, липень 2021 року

У відповідь на питання "озброєння зараз потрібніше ВМС України", командувач українського флоту розставив пріоритети так – протимінне обладнання, крилаті ракети із дальністю стрільби 200-300 км, ударні та пошуково-рятувальні вертольоти.

Контр-адмірал Неїжпапа також зазначив, що після надходження "нашого національного ракетного комплексу та іншого озброєння" різниця в потенціалах між ВМС України та Чорноморським флотом рф зменшилась у 4 рази.

"Найголовніше завдання ВМС ― не допустити враження території України кораблями-носіями крилатих ракет "Калібр". Це важке завдання, але ми будемо його виконувати", - наголосив керманич ВМСУ.

Запуск ракети Harpoon Block II із берегового протикорабельного комплексу HCDS
Запуск ракети Harpoon Block II із берегового протикорабельного комплексу HCDS

За його словами, в північно-західній частині Чорного моря після звільнення острова Зміїний утворилась "сіра зона" площею в 25 тисяч квадратних кілометрів акваторії. Рашисти не ризикують тримати в цій зоні свої кораблі, щоб не підставлятись під берегові комплекси ВМСУ.

Але й наш флот також туди зараз не може завести свої кораблі та катери, щоб не заходити в зону ураження ракетних комплексів ЧФ рф, розташованих на лівобережній частині тимчасово окупованих районів Херсонщини та узбережжі тимчасово окупованого Криму.

Пошуково-рятувальний Sea King, три такі вертольоти Велика Британія передає Україн
Пошуково-рятувальний Sea King, три такі вертольоти Велика Британія передає Україні

Джерело

Читайте також:
Війна
Бойові кораблі російського Чорноморської флотилії тримаються якнайдалі від Одеської гавані, побоюючися нового удару від української армії.
27.03.2023, 18:16
Світ
Найбільше військове судно – десантний корабель "TCG Anadolu" – передадуть командуванню військово-морських сил Туреччини до кінця 2022 року.
19.09.2022, 20:27
Війна
Екіпаж патрульного катеру «Прилуки» провів практичні артилерійські стрільбами з основного озброєння
04.02.2022, 18:25
Війна
Про це розповів Командувач ВМС України
21.12.2021, 08:14
Війна
У Чорному морі та на тимчасово окупованому Кримському півострові розпочалися маневри російських десантно-штурмових підрозділів.
18.12.2021, 09:48
Війна
За цей час він здійснив безліч міжнародних візитів
17.12.2021, 15:51