Вова, шо по демократії в Україні?

ПОЛІТИКА
22.12.2024, 18:41
Вова, шо по демократії в Україні?
Фото: Facebook

Потужні, незламні «ефективні менеджери» з Офісу пРезидента на Банковій вміють гарно матюкатися. Натомість працювати на державу не здатні.

Коли тупі, непрофесійні та ненавчаємі недополітики говорять щось про «on-line голосування» (і лише/насамперед про голосування) на виборах, вони зайвий раз розписуються у своєму повному нерозумінні того, що таке демократичні вибори. Так влаштовнаий їхній світ.

Адже вибори — це далеко не лише про «голосування». І голосування не є основним викликом та перешкодою проведення виборів під час/після війни.

Демократичні вибори — це конкурентний процес. А саме:

  • Це передвиборча агітація — ціла система заходів, зокрема: проведення зборів, зустрічей, демонстрацій, пікетів, публічних дебатів, дискусій, прес-конференцій.
  • Це розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших агітаційних матеріалів.
  • Це проведення різних культурних/соціальних публічних заходів за підтримки партії чи кандидата у президенти.

Вибори — це політична реклама як основа політичної агітації. І вся передвиборча агітація з використання засобів масової інформації, у тому числі політична реклама, повинна здійснюватись у формах.

А отже, із дотриманням принципів рівних умов для всіх. Тобто ніяких (читай — жодних) телемарафонів та відсутності лецензій на трансляцію у опозиційних каналів.

Усі кандидати та політичні сили мають бути забезпечені рівним доступом до медіа, а суспільство — рівним та вільним доступом до інформації. Інформаційне забезпечення виборів — одна з найважливіших складових, яка має формувати обізнаність виборців про весь виборчий процес.

Ідеться про неупереджене та збалансоване інформування суспільства про всі події, пов'язані із виборами, а також про рівноправну політичну конкуренцію. І це не про «срачі», як дехто звик думати, це про жорстку конкуренцію та абсолютну свободу слова (що неможливо, наприклад, в умовах воєнного стану).

Все це є основою і складовою підготовки та проведення демократичних виборів. Голосування ж — це лише технічний процес народного волевиявлення.

І навіть супер-діджитал-сучасні-потужні-швидкі рішення голосування не вирішують основної задачі та викликів проведення демократичних виборів. Але для псевдополітиків-дилетантів-аферистів важливе перш за все «голосування».

Особливо таке «голосування» (навіть не волевиявлення) і тоді, коли вони розуміють, що реальні політичні перегони вони просрали ще до початку передвиборчого процесу. Ну, бо невдахи є невдахами.

Автор : Оксана Байло
Читайте також:
Політика
Агресивна проросійська риторика 47-го президента США викликала хвилю обурення в Європі. Навіть азійські партнери Вашинґтона збудилися.
20 лютого, 19:24
Опінії
Пристебніть паски безпеки, якщо ви сидите і маєте такі паски, — ми входимо у зону турбулентності. А головне, зберігайте спокій!
20 лютого, 07:19
Політика
Дуже аморальна і небезпечна особа, яка збільшує хаос у світі, беручи приклад свого кумира і бізнес-партнера. De facto, США роблять помилку.
12 лютого, 12:36
Війна
Для більшості сучасних світових політиків будь-яка війна, — то є засіб для власної наживи та піару. Шоумени нині котять Землю у безодню.
12 лютого, 07:18
Політика
Різниця між популізмом, нативізмом, ксенофобією і цинізмом розпливчаста, майже умовна. Цим у своїй риториці користується 47-й президент США.
11 лютого, 21:40
Політика
47-й президент США сподівається, що влада України надасть американцям доступ до цінних надр. Про які саме ресурси йдеться, не уточнюється.
11 лютого, 12:35