Війська Його Королівської Величності готуються знову нарізати російського ведмедя на шматки. Цей процес буде поступовим і тривалим.
Гадаємо, що багато хто помітив суттєву активність військового керівництва скандинавських країн, Німеччини та інших. Відносно потенційної війни проти росії у найближчі рік-два.
І ось, нарешті своє слово сказали й британці. Ключове повідомлення від головнокомандувача генерала сера Патріка Сандерса, який закликає громадськість Об'єднаного Королівства бути готовими до можливості майбутньої війни:
Телекамери не були допущені до трансляції його промови, тому лише деякі цитати можна знайти й перекласти. Зокрема, наступний показовий пасаж сера Сандерса, який доводить нашу суб'єктність:
«Україна дійсно має значення. Я не можу переоцінити це. Минулого літа я казав, що ми зараз є довоєнним поколінням. А минулого тижня міністр оборони США описав перехід від «післявоєнного до передвоєнного світу» з необхідністю підготовки «всієї оборонної екосистеми», де НАТО є нашим провідним партнером.
Я не можу не погодитись. Наші попередники не зрозуміли наслідків так званої Липневої кризи 1914 року і погрузли в найжахливішій із воєн. Ми не можемо дозволити собі зробити ту ж помилку сьогодні. Україна дійсно має значення. Це головна точка тиску на крихкий світовий порядок, який наші вороги хочуть зруйнувати».
Необхідно наголосити на тому, що головнокомандувач британської армії використовує цей термін з обережністю. Він підкреслює, що визначення охоплює тих, хто активно протидіє або вороже ставиться до наших інтересів.
«Ця війна — не просто за чорнозем Донбасу чи відновлення російської імперії. Це політична, психологічна та символічна поразка нашої системи та способу життя. Те, як ми, довоєнне покоління, реагуємо на це, відлунюватиме в історії. Наразі українська хоробрість виграє час.
Україна дійсно має значення. Я не можу переоцінити це. Нам потрібна армія, здатна швидко розширюватися, щоб забезпечити перший ешелон, надати ресурси для другого ешелону, а також навчити і оснастити громадянську армію, яка має прийти слідом за ним. Протягом наступних 3 років ми повинні з упевненістю говорити про британську армію чисельністю 120 000 осіб, включно із нашим резервом і стратегічним резервом, але цього недостатньо.
Наші друзі у Східній і Північній Європі, які гостріше відчувають близькість російської загрози, вже діють обачно, закладаючи основи для національної мобілізації. Як попередив минулого тижня голова Військового комітету НАТО і як це зробив шведський уряд, готуючи Швецію до вступу в НАТО — підготовчі кроки, які дозволять перевести наші суспільства на військові рейки в разі потреби, зараз є не просто бажаними, а необхідними.
Ми не матимемо імунітету. І, як довоєнне покоління, ми повинні так само підготуватися — і це є загальнонаціональним завданням. Україна жорстоко ілюструє, що регулярні армії починають війни, а виграють їх громадянські армії. Але ж ми це вже проходили. І сама по собі робоча сила не створює спроможності», — висновує генерал сер Патрік Сандерс.
Автор — Гліб Парфьонов, керівник департаменту безпекової політики Центру політичних студій «Доктрина»