Created with Sketch.

Врятувати Україну шляхом морального виховання дітей: приклад Італії

03.10.2024, 20:39

Поки воюючу східноєвропейську державу нищать окупанти зовнішні та внутрішні, на Апеннінах узялися за загальнонаціональне відродження.

Влада Італії повернула до шкіл оцінку за поведінку, запроваджену ще у часи фашистської диктатури Беніто Муссоліні. Правило voto di condotta («оцінка поведінки») з'ясволося у школах Італії 1924 року, а скасували у 1970-ті.

Тепер уряд на чолі із Джорджею Мелоні знову відновив його у рамках поточної реформи освіти. Учні середніх та старших класів отримуватимуть оцінку за поведінку від 1 до 10.

Будь-хто, хто отримає менше 5 балів, не буде допущений до переведення до наступного класу. Школярі, які набрали шість балів, для подальшого навчання мають написати роботу на тему «Активна громадянськість та солідарність».

Також запроваджуються соціальні роботи та штрафи до 10 000 євро для підлітків за насильство проти вчителів. Останнім часом кількість нападів на освітян зросла на 110% порівняно із тим самим періодом 2023-го; цьогоріч липні у школах Італії заборонили смартфони.

Мелоні заявила, що нові правила повернуть «повагу» до італійських шкіл, а міністр освіти Джузеппе Вальдітара виступив за підвищення авторитету вчителя. Асоціація директорів підтримала закон, натомість опозиція розкритикувала реформу.

Ну, що тут ще скажеш? На відміну від влади деяких інших країн, Джорджа Мелоні та її «Брати Італії» чудово знають, у чому полягає важливість освіти для майбутнього країни, а тому наводять у ній лад, тож можна тільки позаздрити.

Окремо додамо, що в Україні діти знають, що вони мають права, але не розуміють (чи вдають, що не розуміють), що в них є й обов'язки та відповідальність. Загалом, це велика проблема, особливо нецензурна лексика, яка шириться не тільки на вулицях, а й у навчальних закладах.

Читайте також
Найоптимальніша нині модель економічного розвитку — міксова
Економіка
Поки доїдаються святкові салати, у Аргентині тривають неймовірні та блискавичні реформи
Опінії
Хто саме добирав нинішні прокурорські кадри
Опінії
Хто насправді створив Мілея?
Політика
Уряд Італії має намір скоротити податки з наступного року
Світ
Де декларації тих, хто вимагає впровадження антикорупційних реформ в Україні?
Політика