Все більше німців вимагають від уряду Шольца озброїти ЗСУ ракетами «Taurus»

Опінії
10 січня, 07:10
Все більше німців вимагають від уряду Шольца озброїти ЗСУ ракетами «Taurus»
Фото: Facebook

Німецька влада досі боїться надавати українським захисникам засоби далекобійного знищення окупантів. Фантоми минулого ширяють Берліном.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Останнім часом всередині Німеччини зростає тиск на канцлера Олафа Шольца щодо надання Україні далекобійних ракет типу «Taurus». Зокрема, як пише Newsweek, колишній президент ФРН Йоахім Ґаук сказав наступне:

«Канцлер має запитати себе, чи виконує він заявлену мету робити все, щоби росія не перемогла. Я не розумію, чому Німеччина коливається в наданні цього виду озброєнь».

Водночас експрезидент додав, що не розуміється на військовій справі, але розмовляв із людьми, які володіють необхідними військовими знаннями. Отже, справа лише у політичній волі конкретних німецьких урядовців.

«І після цих розмов більше не можу зрозуміти, чому ми вагаємося з постачанням цієї зброї та інших боєприпасів. Ми повинні це зробити — використовуючи все, що є в нашому розпорядженні», — додав Ґаук.

Крім того, прем'єр-міністр федеральної землі Баварія Маркус Зодер та одночасно керівник партії Християнсько-демократичної спілки у регіоні сказав, що «ракети допоможуть Україні захиститись від постійних атак росії». Це говорить однопартієць ексканцлерки Анґели Меркель, зауважте!

Також спікер парламенту з оборонної політики Сара Нанні сказала, що «Німеччина уже давно повинна була здійснити постачання ракет «Taurus» Україні. Це профілактика, це зміцнення нашої безпеки». Вичерпно, нічого додати.

Своєю чергою, голова оборонного комітету Бундестаґу Марі Аґнес Штрак-Цимерман заявила, що «Україна потребує додаткової амуніції, ракет «Taurus» і все це має бути поставлено негайно». Також німецька парламентарка пояснила, що «лише канцлер Шольц блокує це доленосне рішення».

Добре, що такі заяви звучать, адже загалом у Німеччині є різні настрої (маю на увазі прихильників популістської партії «Альтернатива для Німеччини»). Але всередині влади, як бачимо, настрої на підтримку рішення про надання Україні далекобійних ракет, отже — більше шансів, що врешті-решт воно буде прийняте.

Читайте також:
Війна
Президент Конгресу українців Канади Олександра Хичій вважає, що Оттаві слід суттєво наростити військову допомогу Україні.
27 квітня, 13:23
Війна
Військова допомога буде відправлена впродовж наступних годин
24 квітня, 18:08
Війна
Носіями авіабомби є західні винищувачі, але в України вже є досвід інтеграції JDAM чи Hammer на радянські літаки.
24 квітня, 15:08
Війна
Велика Британія виділяє 500 млн фунтів додаткового військового фінансування
23 квітня, 12:11
Війна
Сенат у вівторок розгляне законопроєкт про додаткове фінансування пріоритетів національної безпеки, що включає допомогу Україні
23 квітня, 09:35
Світ
Під час розгляду законопроєкту відхилили всі правки
20 квітня, 21:12