Created with Sketch.

«Втомленому» Заходу простіше всадовити за стіл перемовин Київ

15 листопада, 13:43
Фото: Facebook

Окрім Сі Цзіньпіна ні в кого у світі не має важелів, щоби завадити путіну й далі коїти геноцид українців. ЄС, НАТО і США здатні домовлятися.

Почнемо з того, що якщо узагальнити всі так звані «інсайди» та висловлювання впливових західних інфлюенсерів після виборів у США, можна припустити, Дональд Трамп, а, отже, і весь Захід готують для України суміш фінляндського та корейського варіантів. Тому нам наполегливо запропонують наступне:

Неофіційно кажучи — до смерті путіна, коли геополітичні умови можуть змінитися на краще. Дещо схожу історію пройшла Фінляндія, яка після втрати території у 1940-1944 роках змушена була дотримуватися нейтралітету, поки не настали сприятливі геополітичні умови для її вступу до НАТО.

Цей сценарій паузи у війні, на думку новообраного американського істеблішменту, кращий ніж «війна на виснаження». Фактично, її обстоює чинна адміністрація президента Джозефа Байдена.

Як висловився впливовий республіканець Марко Рубіо, якого називають ймовірним державним секретарем в адміністрації Трампа: «Українці були неймовірно хоробрими, коли протистояли РФ. Але зрештою, це — патова війна, і вона повинна бути доведена до завершення».

Задля того, щоби завершення війни було реальним, США пропонуватимуть путіну такий сценарій дій:

  1. Поступове зняття санкцій із РФ, щоби хто не казав, але антиросійські санкції, особливо у царині технологій дуже шкодять росії, створюючи як мінімум безнадійно неконкурентні умови для її економіки.
  2. Повернення росії та особисто путіна у статус пристойних політиків, з якими можна сідати за один стіл, а отже, це дає можливість «вирішувати долю світу» разом із США було давньою фантазією путіна (звісно, Трамп ніколи не виконуватиме цю його фантазію, але принаймні зробити ілюзію повернення росії у клуб впливових країн заради паузи у війні може).
  3. Пообіцяти, що Україна не зможе приєднатися до НАТО, яке путін зможе продати як величезну перемогу.
  4. Окуповані території по факту лишатимуться за росією — ніякої «мирної угоди» між Києвом та Москвою звісно не буде, але буде режим «припинення вогню» за корейським сценарієм.

Завдяки такому миру, як його собі уявляють на Заході, президент Трамп зможе:

Важливо пам'ятати, що для американців відповідно до соціологічних опитувань «план миру» від Трампа виглядає привабливіше, ніж політика Байдена. На жаль, такі закоеанські реалії.

Найскладнішою частиною цього плану є питання гарантій — гарантій, того, що путін дотримуватиметься хоча б чогось досягнутого на геополітичних торгах із Трампом. Поки суттєвою гарантією виглядає лише озброєння, яке Трамп може надати Україні.

Інша гарантія у вигляді «демілітаризованої зони» та миротворчого контингенту за участі європейців, але без участі американців. Про це написали кілька видань, але насправді виглядає поки незрозуміло і навіть дещо утопічно, погодьтеся.

Проте у будь-якому разі саме гарантії виконання угод мають стати у центрі попередніх консультацій та фінальних угод. І не тому, що Трамп дуже любить мир в Україні, а тому, що Трампу буде важливо аби досягнуті ним угоди виконувались.

Інакше одне із його найгучніших передвиборчих зобов'язань виявляться порожніми словами. А сильне лідерство, про яке вперто повторює обраний президент США, — не може собі дозволити всесвітнього фіаско.

Читайте також
Москва занесла дамоклів меч над застрашеним Заходом
Політика
На Заході не вірять у ядерний блеф путіна
Війна
Хто увійшов до команди Дональда Трампа
Політика
Російська стратегія «Таран» і її місія на Донбасі. Частина перша.
Війна
Інтелектуальний неоколоніалізм
Політика
Примус України до територіальних поступок посилить «імперські апетити» путіна — Atlantic Council
Війна