Окрім Сі Цзіньпіна ні в кого у світі не має важелів, щоби завадити путіну й далі коїти геноцид українців. ЄС, НАТО і США здатні домовлятися.
Почнемо з того, що якщо узагальнити всі так звані «інсайди» та висловлювання впливових західних інфлюенсерів після виборів у США, можна припустити, Дональд Трамп, а, отже, і весь Захід готують для України суміш фінляндського та корейського варіантів. Тому нам наполегливо запропонують наступне:
Неофіційно кажучи — до смерті путіна, коли геополітичні умови можуть змінитися на краще. Дещо схожу історію пройшла Фінляндія, яка після втрати території у 1940-1944 роках змушена була дотримуватися нейтралітету, поки не настали сприятливі геополітичні умови для її вступу до НАТО.
Цей сценарій паузи у війні, на думку новообраного американського істеблішменту, кращий ніж «війна на виснаження». Фактично, її обстоює чинна адміністрація президента Джозефа Байдена.
Як висловився впливовий республіканець Марко Рубіо, якого називають ймовірним державним секретарем в адміністрації Трампа: «Українці були неймовірно хоробрими, коли протистояли РФ. Але зрештою, це — патова війна, і вона повинна бути доведена до завершення».
Задля того, щоби завершення війни було реальним, США пропонуватимуть путіну такий сценарій дій:
Завдяки такому миру, як його собі уявляють на Заході, президент Трамп зможе:
Важливо пам'ятати, що для американців відповідно до соціологічних опитувань «план миру» від Трампа виглядає привабливіше, ніж політика Байдена. На жаль, такі закоеанські реалії.
Найскладнішою частиною цього плану є питання гарантій — гарантій, того, що путін дотримуватиметься хоча б чогось досягнутого на геополітичних торгах із Трампом. Поки суттєвою гарантією виглядає лише озброєння, яке Трамп може надати Україні.
Інша гарантія у вигляді «демілітаризованої зони» та миротворчого контингенту за участі європейців, але без участі американців. Про це написали кілька видань, але насправді виглядає поки незрозуміло і навіть дещо утопічно, погодьтеся.
Проте у будь-якому разі саме гарантії виконання угод мають стати у центрі попередніх консультацій та фінальних угод. І не тому, що Трамп дуже любить мир в Україні, а тому, що Трампу буде важливо аби досягнуті ним угоди виконувались.
Інакше одне із його найгучніших передвиборчих зобов'язань виявляться порожніми словами. А сильне лідерство, про яке вперто повторює обраний президент США, — не може собі дозволити всесвітнього фіаско.