Вторгнення в Афганістан і аварія на ЧАЕС — цвяхи у труну тоталітарної комуністичної системи

Опінії
29.04.2020, 14:50
Вторгнення в Афганістан і аварія на ЧАЕС — цвяхи у труну тоталітарної комуністичної системи
Фото: Facebook

Пізній совєцький режим дихав на ладан, тому, заради демонстрації сили, пішов на жахливі авантюри, що коштували купу людських життів.

Історик, журналіст і фіно-угорист

Дві події, які добили СССР — афганська поразка та вибух на Чорнобильській АЕС. Вони перетворилися в Україні на амбівалентні дати.

Це, так би мовити, дати героїзму виконавців наказів того самого СССР. Чи щодо участі в агресії проти суверенної країни, чи щодо ліквідації наслідків вибуху.

Якби такий ракурс переміг у 1980-х роках, той СССР ще й би виріс в очах одурманеного люду. А в нинішній Україні дурманить по-своєму — забираючи шанс голосно говорити про злочини Москви та вимагати компенсації. І за незаконні мобілізації наших хлопців до окупаційного війська, і за техногенну катастрофу, включно з "радіаційним парадом" у Києві...

Якщо взяти на озброєння таку технологію, то незабаром і Голодомор може стати днем героїв, що рятували рокованих на смерть. Ну а про причини самого злочину і згадувати не будуть.

Інтернаціоналісти... Ліквідатори... Рятівники від голоду...

Читайте також:
Громадяни Росії – це сучасні кріпаки кремлівських щурів.
11:32
Саме союзники врятували Радянський Союз від розгрому
09 травня, 11:27
Майже 30 років борець за незалежну Україну вважався в Україні злочинцем.
29 квітня, 22:11
Це треба у програмі дошкільного і початкового навчання закласти на обов'язковій основі !
20 квітня, 15:50
В книзі міститься його особисте листування – думки на пожовклих папірцях, щоденники, які писані шифровкою ОУН та історії його родини.
23 березня, 16:47