Вугільного олігарха Кропачова арештували без права на заставу

КРИМІНАЛ
22 травня, 09:15
Вугільного олігарха Кропачова арештували без права на заставу

ДБР підозрює Віталія Кропачова у завданні державі збитків на 2 млрд гривень.

Олігарха Віталія Кропачова взяли під варту на 60 діб без права внесення застави. Таке рішення прийняла суддя Печерського районного суду Києва Галина Матійчук.

Бізнесмен буде під вартою до 15 липня 2024 року.

Нагадаємо, ДБР підозрює Віталія Кропачова у завданні державі шкоди на 2 млрд гривень. Сам він відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає.


Працівники ДБР у тісній взаємодії з Нацполіцією затримали фактичного власника ТОВ «Краснолиманське», що входить до групи компаній ТОВ «Укрдонінвест». Він через керівництво свого підприємства та службових осіб Міністерства енергетики України та Державної податкової служби України завдав державі шкоди на понад 2 млрд грн на махінаціях у вугільній сфері.


🔹 За оперативною інформацією, український мільярдер забрав у власність активи  Олександра Януковича та отримав фактичний контроль над багатьма державними шахтами та збагачувальними фабриками східних регіонів.

🔹 Він, його довірена особа, керівник підприємства та бухгалтер об’єднались у злочинну організацію, яка не давала працювати та доводила до банкрутства Державне підприємство «ВК «Краснолиманська».

🔹 Держпідприємство залежне від ТОВ «Краснолиманське», оскільки не має можливості проводити видобуток кам’яного вугілля з власних пластів, які знаходяться нижче ніж пласти, які видобувались товариством.

🔹 Бізнесмен вирішив скористатися такою ситуацією, та через оборудки з податковими пільгами, які привласнювались його структурами, намагались довести держпідприємство до банкрутства. За розробленою ним схемою всі відшкодування з бюджету, зокрема через застосування «нульової» ставки ПДВ отримували комерсанти, при цьому держпідприємство штучно накопичувало борг перед державою.

🔹 При цьому товариство користувалось обладнанням державного підприємства.

🔹 У межах розробленого протиправного механізму, керівництво держпідприємства не вживало жодних дій з відшкодування комерсантами отриманих «пільг», натомість нарощувало заборгованість перед бюджетом, зокрема й через штрафні санкції та пеню. Тим часом воно сплачувало всі відповідні платежі власнику підконтрольних бізнесмену комерційних структур. Гроші на мільярди гривень надалі відмивались через купівлю-продаж рухомого та нерухомого майна.

Слідство наразі задокументувало чотири епізоди протиправної діяльності злочинного угрупування.

У першому: встановлено факт неправомірного застосування ТОВ «Краснолиманське» у період з 01 січня 2022 по 31 серпня 2023 рр. податкової пільги — застосування нульової ставки ПДВ на вугілля на загальну суму 75 млн 105 тис. грн.

Другий епізод: члени злочинної організації умисно не реєстрували податкові накладні держпідприємства, що призвело до настання шкоди у виді боргових зобов’язань та несплати податків до бюджетів різних рівнів на суму 2 млрд 194 млн грн.

Третій епізод: керівництво підприємства у період з 01 січня 2022 по 30 вересня 2023 рр., не здійснило реєстрацію податкових накладних на адресу ТОВ «Краснолиманське» на понад 1 млрд грн. Через що держпідприємство ухилилося від сплати податку на додану вартість за вказаний період на суму 169 млн 938 тис. грн.

Також станом на 30 жовтня 2023 року керівником підприємства задекларовано, однак не сплачено податкове зобов'язання з ПДВ до державного бюджету на загальну суму 1 млрд 124 млн грн.

Слідство встановило, що службові особи ТОВ «Краснолиманське», за вказівкою власника, у період 2022-2023 років незаконно придбали майно на гроші, отриманні від вказаних вище протиправних дій на майже мільярд гривень.

Але, як запевнило журналістів «Останнього Бастіону» інформоване джерело, силовий блок ухилянта Зеленського на прикладі Кропачова наглядно реалізує золоте правило революції «грабуй награбоване». Тож на думку бандитів у погонах Єрмака-Зеленського, 50 % бізнесу Кропачова, переписаних на «фунта» Зеленського, будуть справедливою ціною за вирішення питання ведення бізнесу в Україні.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
У березні 2022 року, посадовець придбав п'ять апартаментів у курортних містах Сакартвело — Батумі та Бакуріані.
11:49
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
вчора, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
вчора, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
вчора, 10:07
Війна
Будівництво фортифікацій на Дніпропетровщині активізувалось лише 2 місяці тому і воно ще не завершено
10 грудня, 17:26