Я в культурному шоці

17.08.2023, 12:02
Я в культурному шоці

Вчителька під час своєї відпустки й під час канікул у дітей збирає своїх учнів, щоб піти з ними на книжковий ярмарок

Літо. Відпустка. Канікули. Вчителька під час своєї відпустки й під час канікул у дітей збирає своїх учнів, щоб піти з ними на книжковий ярмарок, купити книжок і поспілкуватися з письменниками!

Я в культурному шоці. А ви?

Скільки разів я чула від директорів шкіл:

"Ой, така біда, наші діти не читають. Я б вас запросила в школу, пані Ларисо, але наші батьки книжок не куплять..."

Думаєте, письменникові все одно є зміст приходити в цю школу? Щоб що? Щоб показати своє "ліцо"? Нащо?

Письменник приходить, щоб показати і розповісти про свої книги. Але не просто так, пустити голос в гудок, а щоб піти, а книги лишилися в руках дітей і вони їх читали. А для цього книги треба купити...

А ще мені одразу стає все зрозуміло про цих директорів. У них діти не читають (біда-біда), а батьки на книги грошей не дадуть? Ніхто-ніхто? Жоден-жоден?

Бо письменник і ради однієї дитини готовий прийти.

А як ці директори зацікавили дітей і батьків читанням і книгами? Яка робота була проведенна з пропагування книги і читання? Зранку й до ночі точите дітям мозок словами читайте, читайте? Думаєте, це їх стимулює? Скільки разів розповідали батькам про ХУДОЖНІ книги на батьківських зборах, окрім ремонтів чи успішності? Скільки разів казали батькам про цікаву можливість поспілкуватися їхнім дітям з письменником, який може приїхати до них у школу?  Скільки разів говорили батькам, що треба КУПУВАТИ дітям книги? Все одно не читають і не купують? ПОГАНО ЗАЦІКАВЛЮВАЛИ.

А поки що беріть приклад з учительки з Червонограда. Літо. В людей відпустки і канікули. А вона з учнями прийшла поспілкуватися з письменниками і щоб діти облюбували й купили собі книжки.

Автор : Лариса Ніцой
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Учні відвідуватимуть уроки з використанням 3D-аватарів у стилі аніме.
17 січня, 11:10
Політика
Донеччина була і лишається українською, доки там вчать маленьких українців. Нині ж розпочато вступну кампанію на 2024-2025 навчальний рік.
10 січня, 08:29
Опінії
Мені до вподоби, що люмпени в нашій країні керують вищою освітою і посилають професора підмітати вулиці.
09.12.2023, 14:15
Опінії
У нас проблеми не з дітьми, а з дорослими. Від МОНу і до сільської школи.
08.12.2023, 11:29
Світ
Єльський університет зробив загальнодоступним свій курс про становлення України. Проєкт спеціально підготував історик Тимоті Снайдер.
19.11.2023, 10:24
Політика
8 листопада Верховна Рада ухвалила законопроєкт №10092. Документ вносить зміни у державну підсумкову атестацію і вступну кампанію 2024 року.
08.11.2023, 21:24