У списку дзвінків кремлівського "бункерного щура" небагато друзів із-поміж лідерів Європейського союзу, серед них – Саулі Нійністьо.
Це випливає з інтерв'ю, яке чинний президент Фінляндської республіки дав авторитетній американській газеті "The Washington Post", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".
За словами фінського лідера, який перебуває на найвищий державній посаді вже 10 років, його відносини з Владіміром Путіним залишаються одними з найстабільніших попри геополітичну напругу.
Водночас історія телефонних дзвінків показує, що колишній хлопчик на побігеньках в Анатолія Собчака часто-густо розмовляє з автократичними лідерами (Олександром Лукашенком, Сі Цзіньпіном, Абделем Фаттахом Ас-Сісі, Ніколасом Мадуро тощо – прим. ред.), а також – із президентом Фінляндії.
У зв'язку з цим очевидно, що Саулі Нійністьо певним чином став тлумачем думок Путіна, його адвокатом на Заході, як колись Урго Кекконен був для Нікіти Хрущова і Лєоніда Брєжнєва.
Щоби не бути голослівними, наведемо характерні цитати з інтерв'ю чинного фінського лідера американському виданню:
«Я вважаю, що завжди краще говорити, ніж мовчати. Це особливо правильне рішення, коли є проблеми чи конфлікти. Повірте, зараз важко передбачити, як розвиватиметься конфлікт між Росією та Україною, хоча рівень ризиків і небезпеки, схоже, зростає. Проте всі сторони мають дати дипломатії шанс. Можливо, я не наполягаю, Україні треба прислухатися до партнерів і не робити різких кроків, щоби не провокувати Росію. Я говорю про це тому, що в історії Фінляндії ми мали аналогічний негативний сценарій і це нас навчило поступатися східному сусіду».
За твердженням Саулі Нійністьо, кремлівський "бункерний щур" зневажає ознаки слабкості та хоче, щоби його сприймали на Заході серйозно, як рівного, котрий заслуговує на повагу.
«Під час зустрічі з Дональдом Трампом у 2018 році я сказав, що ми на короткій нозі з Путіним і що він – витривалий боєць. Він завзято бореться, але розуміє, якщо буде жорстка відповідь на його дії, то слід тимчасово відійти й перегрупуватися. Так його навчили поводитися у совєцьких спецслужбах», – резюмує Саулі Нійністьо.
Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що чинна влада Фінляндії видає Кремлю неугодних російських політемігрантів.