Влада Фінляндії видає Кремлю неугодних політемігрантів

СВІТ
31 січня, 08:37
Влада Фінляндії видає Кремлю неугодних політемігрантів

Усе для своїх, для чужих нічого – за таким принципом працюють органи виконавчої влади Фінляндії, видаючи ґебістам російських біженців.

Про це кореспонденту інформаційної агенції "Останній Бастіон" розповів представник руху "Вільний Урал" ("Свободный Урал") Андрєй Романов, який живе на вигнанні у Гельсінкі.

Політемігрант із РФ на власному прикладі перебування у Фінляндії переконує, що місцеві чиновники, правоохоронці, судді та політики відпрацьовують кремлівські методички, залишені з часів СССР.

- Скажіть, що конкретно відбувається з громадянами РФ, які попросили притулку в європейських демократичних країнах?

А.Р.: В Європі триває полювання на позасистемну опозицію, яку не контролює ФСБ. Фіни негласно допомагають путінському режиму і вже не вперше хочуть депортувати на батьківщину російських опозиціонерів. Так, у 2015 році вони за підробленою ґебістами справою депортували відомого петербурзького опозиційного активіста Юрія Мєльнічука. Це спланована операція, будьте певні.

А потім узялися за регіоналістів і тих, кого Кремль таврує "сепаратистами" й "особливо небезпечними екстремістами". Одним із таких був активіст руху "Стоп окупації Карелії" Тімур Гартманн (Шуттієв), до слова – етнічний чеченець. Фіни дочекалися проходження ним прикордонного контролю й одразу відмовили у політичному притулку. Вони вже хотіли депортувати Тімура разом із сім'єю на Росію, але знайомі чеченці вчасно вивезли їх до Німеччини.

- Якої думки про цю ганебну ситуацію правозахисні організації?

А.Р.: Тут усе просто, бо ні російські, ні європейські правозахисники не допомагають тим, кого замовили особисто з Кремля. Сьогодні фіни хочуть депортувати до РФ опозиціонера із Вологди Олєга Алієва. Він відомий тим, що у 2014 році приїхав до України й відкрито виступав проти захоплення Криму російсько-окупаційними військами. Потім був волонтером, боровся проти російської воєнної окупації Донеччини та Луганщини.

Коли ж він повернувся на батьківщину, природно, – зазнав тиску з боку ФСБ і поліції. Кремлівські спецслужби завели проти нього справу за статтею 20.3 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення за розповсюдження у соцмережах фото і публікацій на підтримку волонтерів підрозділу "Азов"; згодом порушено справу вже за статтею 282 пункту 2 Кримінального кодексу РФ у зв'язку з його постійною публічною підтримкою України. Я знаю від поінформованих осіб, що Олєга внесли у "чорний список" Кремля, позаяк він не може влаштуватися тут у Фінляндії на роботу, отримати кваліфіковану медичну допомогу тощо.

- Наскільки розуміємо, нині Ви з Олєгом Алієвим як єдині проукраїнські налаштовані російські політемігранти залишилися без засобів для існування – фактичного виживання – у доволі складних умовах, штучно створених фінською бюрократією на догоду путінському режиму?

А.Р.: Скажу за нас обох, що попри ці негаразди ми продовжуємо боротися з усіх сил. Шкода тільки, що Фінляндії не звикати видавати тих, кого вимагає Москва що путінська, що совєцька. У фінів відсутні моральні чесноти, тож для них схилятися перед східним сусідом, робити все, що він забажає ніби закарбована у ДНК звичка, набута десятиліттями. Тому і російські спецслужби дуже добре почуваються у Фінляндії. І якщо відкрито нападати на вас не будуть, то стеження будуть вести обов'язково. Повірте, вони у цьому фахівці. Тож якщо раптом захочете просити притулок у Фінляндії, то 100 разів подумайте: варто це робити чи ні.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", уральський самостійник і політемігрант закликав владу Фінляндії перестати плазувати перед Кремлем.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Війна
Від початку повномасштабного вторгнення окупаційні суди в Криму винесли вироки 19 кримським політв’язням – КримSOS
09 червня, 16:45
Кримінал
Уродженець міста Томськ і опозиційний громадський діяч Ігор Кузнєцов, який боровся з Кремлем, не бачитиме волі до початку літа.
14 лютого, 08:37
Політика
Окупанти засудили двох кримських татар до 11 років колонії суворого режиму
11 лютого, 14:35
Війна
Окупанти у Криму тримають у неволі щонайменше 116 людей за політичними чи релігійними мотивами
27 січня, 20:35
Світ
Прослуховування, стеження, погрози та сфабрикована справа про наркотики
23 січня, 18:30
Світ
Українського режисера Євгена Лавренчука випустили зі слідчого ізолятора під домашній арешт
21 січня, 15:58