Як будуть колонізувати Марс ?

СВІТ
11 лютого, 18:35
Як будуть колонізувати Марс ?

Ілон Маск поділився з журналістами новітньою версією свого бачення майбутнього космонавтики

Під час презентації космічного корабля Starship, який готується в Техасі до випробувального польоту на орбіту, засновник компанії SpaceX Ілон Маск поділився з журналістами новітньою версією свого бачення майбутнього космонавтики та проблеми колонізації сусіднього Марсу, - повідомляє The New York Times.

Гігантський космічний корабель Starship, будівництво якого завершується в Техасі, спочатку буде випробуваний у польоті на навколоземну орбіту, у разі успіху він стане засобом доставлення астронавтів на Місяць у 2025 році, а в найближчому майбутньому аналогічна модель послужить для доставлення людей до Марса.

За словами Маска, корабель дозволить побудувати на віддаленій планеті самодостатнє місто — для цього потрібно доставити з Землі мільйон тонн вантажів.

«Вперше у 4,5-мільярдній історії Землі це стало можливим. Нам потрібно скористатися цим і зробити це так швидко, як зможемо. Хочу бути відвертим: цивілізація зараз здається трохи крихкою», – заявив бізнесмен.

Як повідомляє The New York Times, після демонстрації анімаційного відео, на якому уявна марсіанська колонія обслуговується кораблем SpaceX, він вигукнув: Давайте зробімо це!

На відміну від інших космічних кораблів, всі блоки Starship будуть багаторазовими, завдяки чому з’являється можливість знизити вартість доставлення 100 т вантажів на корисну орбіту до $10 млн і навіть нижче. На будівництво колонії потрібно 1 млн тонн ресурсів із Землі.

Варто зауважити, що плани Маска щодо колонізації Марсу неодноразово змінювалися.

У 2016 році він говорив, що ракета без екіпажу на борту полетить до Марса вже у 2022 році, а через два роки відбудеться і пілотований політ.

У вересні 2019 року він прогнозував, що перший орбітальний політ відбудеться протягом найближчих шести місяців. Попри це, всі тести верхнього модуля Starship закінчувалися невдачею, за винятком тестового польоту в травні минулого року.

Політ Starship на Місяць наразі планується у 2025 році. Ілон Маск вже відповів критикам, які акцентують на тому, що гроші сьогодні варто витрачати на Землі, не гаючи часу та коштів на космічні дослідження. На його думку, на освоєння космосу варто виділяти хоча б половину відсотка від загальних витрат.

Читайте також:
Опінії
Найочікуваніші космічні місії 2022 року
26 червня, 12:55
Життя
Уперше за 18 років мешканці Землі побачать парад п'яти планет
04 червня, 13:59
Опінії
Як український космос може допомогти європейському?
29 травня, 12:25
Світ
Створенням апарата для цієї місії займається Інститут космічних досліджень
09 лютого, 14:21
Світ
У майбутньому новою основою космічної науки стануть комерційні космічні платформи
02 лютого, 16:40
Світ
SpaceX планує запустити 52 ракети за рік – по одній на тиждень
28 січня, 18:22