Як «ефективні» менеджери Зеленськогоєрмака грабують воюючу країну

ВІЙНА
17 вересня, 10:25
Як «ефективні» менеджери Зеленськогоєрмака грабують воюючу країну

Розвінчання міфу про «надпотужного менеджера» Укрнафти Сергія Корецького.

Як і обіцяв - розкриваю таємницю міфу про надпотужного гіперуспішного менеджера сучасності пана Корецького.

Голову правління ПАТ «Укрнафта» і за «сумісництвом» голову правління ПАТ «Укртатнафта».

Разом з помічниками проаналізували ретельно ситуацію з взаємостосунками цих двох державних компаній - і там і там акціонерами виступають Міноборони (чомусь) та Нафтогаз.

Коротко суть цієї історії проста - як користуючись сумісництвом висмоктати гроші з однієї компанії, яку ти очолюєш,  на користь другої, яку ти теж очолюєш», довести першу фактично до банкрутства, по дорозі отримувати величезну зарплатню в обох (сумарно біля 30 мільйонів гривень на рік), роздути міф про свою «супер успішність» і … чекати - чим же це усе закінчиться.

До речі, про подвиги «Укрнафти» ми чуємо на кожному куті і в кожному ЗМІ.

А ви десь щось чули про роботу «Укртатнафти»?!

Їхні звіти фінансові хтось бачив?!

Отже:

Ось і зʼявилися перші підтвердження висновків експертів про штучно створений прибуток Укрнафти за минулий рік. Дослідивши опублікований звіт за 1 півріччя 2024 і порівнюючи його з 1 півріччям 2023, одразу кидається в очі сума собівартості реалізованої продукції (31,52 млрд грн.) яка є в 2,2 раза вищою ніж собівартість реалізованої продукції у 1 півріччі 2023 (14,27 млрд грн).

При тому, що валовий дохід за аналогічний період 1 півріччя 2024 збільшився лише на 25% з 40,45 млрд грн до 51,79 млрд грн, порівняно з 1 півріччям 2023. Такий незначний приріст виручки відповідає ринковому зростанню цін на газ і нафтопродукти в гривні порівняно з минулим роком.

Як «ефективні» менеджери Зеленськогоєрмака грабують воюючу країну_1

А ось просідання валового прибутку у 1 півріччі 2024 майже на 6 млрд грн (з 26 до 20 млрд грн) примушує привернути прискіпливу увагу до цієї неординарної події.

Що ми маємо у підсумку?

Зросли ціни на продукцію і відповідно зріс валовий дохід на 25%, водночас прибуток навпаки скоротився на 23%, а собівартість продукції виросла в 2,2 раза.

Дива тут не відбулося, бо повністю підтверджуються оприлюднені раніше факти про оборудки з нафтопродуктами, які Укрнафта викупила у Кременчуцького НПЗ за копійчаною собівартістю, бо їх було виявлено як надлишки при інвентаризації і які не мали собівартості.

Якщо переглянути в судовому реєстрі позовні вимоги Укрнафти до Укртатнафти (обома керує пан Корецький) про повернення 183 тис.тонн нафти, яку було передано на зберігання у 2022 році і замість якої в ході інвентаризації було виявлено вироблені з неї нафтопродукти, то сума вимог складає трохи більше 6 млрд грн., що якраз відповідає сумі скорочення прибутку Укрнафти у 2024.

На цьому моменті слід зупинити увагу, бо саме у 2022 році з березня по жовтень, Кременчуцький НПЗ Укртатнафти на якому зберігалася нафта Укрнафти, зазнав значних руйнувань технологічних установок з переробки нафти та резервуарів з нафтою після ракетних влучань окупантів.

Так от, йде війна, а в резервуарах місткістю 50 тис. тонн зберігається нафта Укрнафти і ці резервуари є легкою ціллю ворога.

Одночасно, на НПЗ розгалужена мережа резервуарів під готові нафтопродукти обсягом 3-5 тис.тонн і пошкоджені ворогом технологічні установки з переробки, які зазнають постійних ракетних атак.

Яке рішення має прийняти в такий надскладній ситуації під час війни менеджмент Укртатнафти? - правильно, він має невідкладно переробити нафту яка зберігається у величезних резервуарах і з огляду на ракетну загрозу виведення з ладу технологічних обʼєктів з її переробки, виробити максимально можливу кількість нафтопродуктів і розмістити їх в маленьких резервуарах для продукції на території усього підприємства, що в десятки разів зменшує ризик їх втрати. І професійний менеджмент з державною позицією саме так і вчинив і зберіг так необхідні для країни нафтопродукти. Що відбувається далі?

В листопаді 2022 контрольний пакет в Укртатнафті набуває Міноборони і завод очолює Сергій Корецький, одночасно з Укрнафтою. Він проводить інвентаризацію залишків на заводі з залученням незалежних експертів. Результати інвентаризації виявили нестачу нафти переданої Укрнафтою на зберігання і одночасно надлишки нафтопродуктів, які було вироблено з цієї нафти. І що мав би зробити  Корецький, який очолив обидва підприємства? - оформити документально отримання нафтопродуктів взамін переробленої нафти.

Але він вчиняє по іншому, він фіксує відсутність нафти і звертається в правоохоронні органи з заявами про крадіжку і починає сипати звинуваченнями на адресу попередників.

Воно може й так мало бути в мирний час, але не під час війни, коли менеджмент вчинив правильно, керуючись саме державницькою доцільністю, бо в 2022 країна потребувала не збереження нафти, а саме готових нафтопродуктів.

Йдемо далі, в 1 півріччі 2023, Корецький в Укртатнафті бере на облік ці виявлені надлишки нафтопродуктів за нульовою собівартістю, бо документи на них відсутні і продає сам собі за копійки в Укрнафту, яку теж очолює.

Отримані за безцінь нафтопродукти, Укрнафта продає в ринок і МІНІСТЕРСТВУ ОБОРОНИ за ринковими цінами і отримує фантастичний прибуток, який розганяється по всім ЗМІ у якості досягнень новопризначеного державного менеджера.

Окрім цієї оборудки з нафтопродуктами, собі в скарбничку досягнень Корецький приплюсував прибуток від продажу у 1 півріччі 2023 природного газу, до якого він не мав жодного відношення і ось чому.

Багато років тривала судова суперечка між Укрнафтою і Нафтогазом за спірні обсяги газу, які держава понад 10-15 років експропріювала в Укрнафти для продажу населенню за соціальними цінами. Тут головний фактор, що в той час, собівартість цього газу була близько 500 грн за тисячу куб.

За декілька місяців до призначення Корецького в Укрнафту, судова суперечка завершилася мировою угодою, за якою Нафтогаз повернув в натурі відібрані обсяги газу.

І це є досягненнями ексменеджменту.

Після призначення, Корецький знаходить у балансі Укрнафти під ялинку цей газ з собівартістю 500 грн і розпродує його у 1 кварталі 2023 по ринкових цінах 17-18 тис. грн і відповідно мільярди гривень надприбутків на повному місці, які дописує собі в досягнення не тільки Корецький, але і його куратор з ОП Шурма, який роздаючи десятки інтервʼю дуже пишається мільярдними прибутками свого підшефного.

І тут слід повернутися до таблички фін результатів Укрнафти, а саме до строки собівартість, цифри у якій повність підтверджують раніше оприлюднені факти маніпуляцій з зірковою прибутковістю Укрнафти у 2023 році.

Автор : Кучеренко Олексій
Читайте також:
Політика
Зеленський відклав угоду зі США у сфері корисних копалин, щоб її уклав Трамп
вчора, 19:39
Війна
Проблеми з особовим складом, через відсутність якого ці споруди стоять порожніми й без бою займаються противником.
вчора, 14:03
Позиція
Вся ця група докерувалася Міністерством до того, що військпреди пропустили на фронт браковані міни 120-мм на мільярди гривень.
11 грудня, 11:21
Політика
Він називав Революцію гідності «державним переворотом» та підтримував «мирний план Медведчука».
07 грудня, 13:34
Політика
900 мільйонів ₴ на захист для ДніпроГЕС отримав бізнесмен, який відмивав гроші для росіян, – FT
06 грудня, 11:47
Опінії
Це найбільша «одноразова» афера цього року.
03 грудня, 15:00