Як імунна система може змінити нашу поведінку ?

14.09.2023, 12:04
Як імунна система може змінити нашу поведінку ?

Імунна система відіграє життєво важливу роль у зміні поведінки

Нове дослідження виявило, що імунна система відіграє життєво важливу роль у зміні поведінки, використовуючи імунне розпізнавання для стимулювання захисної поведінки проти токсинів через передачу антитіл у мозок.

Про це повідомляє портал SciTechDaily.

У дослідженні на мишах, коли антитіла IgE (відповідальні за активацію тучних клітин, які передають мозок відразу) були заблоковані, сенсибілізовані миші більше не уникали алергенів, що демонструє роль імунної системи в допомозі тваринам уникати небезпеки навколишнього середовища.

Простий запах морепродуктів може викликати серйозну нудоту у тих, хто страждає на алергію, і тому вони, швидше за все, уникатимуть його.

Подібним чином люди, які зазнали харчового отруєння певною стравою, як правило, уникають цього після.

Протягом тривалого часу дослідники зрозуміли, що наша імунна система відіграє ключову роль у наших реакціях на алергени та патогени в навколишньому середовищі. Однак було незрозуміло, чи відіграє це якусь роль у спонуканні до таких типів поведінки щодо алергічних тригерів.

Відповідно до дослідження під керівництвом Єльського університету, нещодавно опублікованого в журналі Nature, виявилося, що імунна система відіграє вирішальну роль у зміні нашої поведінки.

«Ми виявили, що імунне розпізнавання контролює поведінку, зокрема захисну поведінку проти токсинів, які спочатку передаються через антитіла, а потім у наш мозок», — сказав Руслан Меджитов, професор імунобіології Йельської школи медицини, дослідник Медичного інституту Говарда Хьюза та старший автор дослідження.

Без зв’язку з імунною системою мозок не попереджає організм про потенційну небезпеку в навколишньому середовищі й не намагається уникнути цих загроз, показує дослідження.

Команда в лабораторії Меджитова під керівництвом Естер Флоршейм, яка на той час була докторантом Єльського університету, а зараз доцентом Університету штату Аризона, та Натаніелем Бахтелем, аспірантом Школи медицини, вивчали мишей, які мають алергічні реакції білок, що міститься в курячих яйцях.

Як і очікувалося, ці миші, як правило, уникали води з білком яєць, тоді як контрольні миші, як правило, віддавали перевагу джерелам води з яйцеклітинами. Відраза до яйцеподібних джерел води у чутливих мишей зберігалася місяцями, виявили вони.

Потім команда перевірила, чи можуть вони змінити поведінку сенсибілізованих мишей шляхом маніпулювання змінними імунної системи.

Вони виявили, наприклад, що миші з алергією на яйцеклітини втрачали відразу до білка в їхній воді, якщо антитіла до імуноглобуліну Е (IgE), які виробляє імунна система, були заблоковані. Антитіла IgE викликають вивільнення тучних клітин, типу білих кров’яних тілець, які разом з іншими білками імунної системи відіграють вирішальну роль у спілкуванні з ділянками мозку, які контролюють поведінку відрази. Без IgE як ініціатора передача інформації була перервана, так що миші більше не уникали алергену.

Меджитов сказав, що результати ілюструють, як імунна система розвивалася, щоб допомогти тваринам уникати небезпечних екологічних ніш. Розуміння того, як імунна система запам’ятовує потенційні небезпеки, додав він, одного разу може допомогти придушити надмірні реакції на багато алергенів та інших патогенів.

вибір редакції
Читайте також:
Книги
Багатші країни поринають у безграмотність прямо зараз. І не тільки через масові міграційні рухи на планеті, але й стагнацію рівня IQ.
вчора, 21:42
Мистецтво
Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.
06 листопада, 21:46
Життя
Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.
27 жовтня, 18:49
Історія
Раби — основне джерело багатства колоніальних компаній Атлантики. Цей грошовий колообіг увійшов до історії під назвою «трикутна торгівля».
06 жовтня, 18:49
Життя
Пояснення цього явища у науковому сенсі досі не існувало.
21 вересня, 08:38
Світ
Говорячи про пустелі, найчастіше уявляємо Сахару, Атакаму, Ґобі чи Олешківські піски. Однак під це визначення підходить й... Антарктида!
15 вересня, 11:45