Як нині виглядає село Масанчі у Казахстані, де сталися масові міжетнічні погроми(Відео)

СВІТ
09.02.2020, 13:22
Як нині виглядає село Масанчі у Казахстані, де сталися масові міжетнічні погроми(Відео)
Фото: inbusiness.kz

На даний момент відомо вже про 10 загиблих. Не менше 140 людей звернулися за медичною допомогою.

Казахські ЗМІ показали, як нині виглядає село Масанчі у Казахстані, де сталися масові бійки та погроми.

Про це повідомляє Tengri TV.

Журналісти видання нагадують, що у Кордайському районі Жамбилської області у Казахстані стався конфлікт між місцевими жителями. В епіцентрі подій опинилося село Масанчі. Там підпалили будинки, розгромили магазини й кафе. Місцеві жителі були змушені тікати від розлюченого натовпу.

На даний момент відомо вже про 10 загиблих. Близько 140 людей звернулися за медичною допомогою. У Кордайському районі запроваджено режим надзвичайної ситуації.

Першопричиною масових заворушень в селі Масанчі Кордайського району Жамбилської області, влада країни називає саме дорожній конфлікт.

Як заявив заступник міністра внутрішніх справ Олексій Калайчіді, конфлікт стався через те, що жителі не поступилися дорогою один одному.

Як пише DW, на думку незалежного політолога, громадського діяча Казбека Бейсебаєва, конфлікт стався на міжетнічному ґрунті.

«На перший погляд, здавалося, що влада тримає на особливому контролі питання відносин, є навіть особлива структура у вигляді Асамблеї народу Казахстану. А насправді досить було одного конфлікту – і ситуація вийшла з-під контролю. Вважаю, що конфлікт був всього лише приводом, а причини лежать глибоко. Судячи з усього, народ там вже давно чимось незадоволений і напружений і для конфлікту досить було якогось приводу», – сказав Бейсебаєв.

Як раніше повідомляли ЗМІ, уночі 8 лютого у низці населених пунктів Кордайского району у Казахстані спалахнув масштабний конфлікт між казахами та дунганами. Внаслідок погромів дунгани мусили масово тікати в сусідній Киргистан.

Читайте також:
За даними МВС Казахстану, за час протестів було затримано 10 тисяч людей
11 січня, 10:18
Триває досудове розслідування
10 січня, 13:11
До прикладу дії, на Донбасі Збройні сили Росії з цього комплексу надсилають військовим України провокативні повідомлення
09 січня, 09:50
Також був затриманий племінник Назарбаєва
07 січня, 15:22
Загальна чисельність “миротворчих сил” ОДКБ – близько 36 000 осіб.
06 січня, 08:21