Як отримати податкову знижку: корисні поради

ЕКОНОМІКА
31.08.2020, 13:49
Як отримати податкову знижку: корисні поради

Багато з громадян не знають, що держава може відшкодувати частину витрачених коштів.

Наближається 1 вересня, а отже й початок нового навчального року.

Частина учнів і студентів буде вчитися за кошти фізичних осіб, або як кажуть у народі — "за контрактом". При цьому не всі знають, що частину грошей, витрачених на навчання, можна повернути.

Це можуть зробити учні та студенти дитячих садочків, позашкільних секцій та закладів, шкіл, профтехів і закладів вищої освіти (ЗВО). При цьому знижку може оформити як студент, який офіційно працює, так і його рідні: батьки, опікуни, дружина/чоловік.

Стаття 166 Податкового кодексу вказує, що особа має право на відшкодування коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

При цьому податкова знижка не може перевищувати розмір сплачених податків. Важливо: отримати компенсацію можуть лише особи, які працюють офіційно і не є фізичними особами підприємцями.

Відтак до Державної фіскальної служби (ДФС) особі необхідно подати такі документи: копію паспорта, ідентифікаційний код, копію договору про надання освітніх послуг навчальним закладом, декларацію про майновий стан за попередній рік, довідку про заробітну плату, довідку про споріднення – це може бути свідоцтво про шлюб, якщо платить один із членів подружжя, або ж свідоцтво про народження, якщо подають батьки.

Також варто надати реквізити, куди перераховувати кошти. Податкову знижку оформити треба до 31 грудня. Після передачі всіх документів, кошти мають бути вам нараховані протягом 60 днів.

Також особа може отримати податкову знижку (якщо офіційно працює) за наступні здійснені види оплати:

- частину суми відсотків, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом;

- суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;

- суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю), а також суму коштів, сплачених особою з інвалідністю, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації.

При цьому отримати кошти не можна за такі види медичних послуг:

а) косметичного лікування або косметичної хірургії, включаючи косметичне протезування, не пов'язаних з медичними показаннями, водолікування та геліотерапії, не пов'язаних з лікуванням хронічних захворювань;

б) протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, порцеляни та гальванопластики;

в) абортів (крім абортів, які проводяться за медичними показаннями або коли вагітність стала наслідком зґвалтування);

г) операцій зі зміни статі;

ґ) лікування венеричних захворювань;

д) лікування тютюнової чи алкогольної залежності;

е) придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, оплати вартості медичних послуг, які не включено до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України;

Можна розраховувати на податкову знижу також при оплаті допоміжних репродуктивних технологій; вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита; суму коштів, сплачених у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива; витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла; суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Економіка
Тепер компанія хоче цей факт приховати через суд.
25.10.2023, 09:34
Політика
Бізнес-партнер Єрмака, Кирило Тимошенко, Олександр Ткаченко... Державну підтримку можливо отримати тільки «по блату».
24.10.2023, 08:25
Економіка
Події тижня, що минає, змусили Вашинґтон посилити фінансову підтримку Києва. Президент США запросить у Конґресу рекордні $100 мільярдів.
07.10.2023, 22:54
Політика
Що чи кого треба обляпати червоною фарбою у Полтаві, аби місцеві депутати спрямували бюджетні кошти на поміч нашим фронтовикам?
20.07.2023, 18:45
Економіка
Очільниця російського Центрального банку разом із чинною головою Ради Федерації Федеральних Зборів РФ відвідали Тегеран.
25.05.2023, 16:01
Світ
Партнери та союзники України зобов'язані підвищити рівень власного щорічного фінансування оборони та безпеки до 2,5% ВВП.
04.04.2023, 17:33