Як покінчити з війнами?

28.08.2023, 12:02
Як покінчити з війнами?

Історія людства сповнена болю та страждання через постійні війни, наче це невідворотнє явище - та чи є варіанти, як покінчити з війнами?

Ми несправедливо заявляємо, що людина — найвищий ступінь еволюції: цьому навчають у школі.

Людина знищує океани, рибу, атмосферу та один одного.

Людина, пролітаючи над містом, натискає кнопку і спалює всіх жителів атомною зброєю.

Чи найвищий він витвір природи?

Ще ні, на мій погляд. На нас чекає довгий шлях. Ми або створимо рай  на Землі, або знищимо себе і впадемо в забуття. Тільки майбутнє дасть відповідь. Яким воно буде, залежить від нас.

Вас роблять схожими, щоб керувати вами. Коли починається війна, вас перетворюють на патріотів.

Щойно люди зрозуміють, що цінності та погляди людини формуються середовищем, маніпулювати ними стане набагато складніше.

Жак Фре́ско - американський інженер, промисловий дизайнер та футуролог.


Жак Фреско народився 13 березня 1916 року в одному з найбідніших районів Нью-Йорка.

На ранній розвиток хлопчика багато в чому вплинув його брат, який свого часу виклав йому теорію еволюції, внаслідок чого він дуже скептично став ставитися до релігії.

Чималий внесок зробив і дід, завдяки якому Жак змінив своє ставлення до навколишнього світу, почавши мислити «глобально».

Під час присяги вірності прапору США, Жак єдиний відмовився це робити, пояснивши, що багато здобутків, якими сьогодні так пишається Америка – справа рук представників різних народів.

Жак Фреско, призваний на службу під час Другої світової війни, часто ставив питання: чи можна назвати розумними дії держави, яка витрачає мільйони на військові дії, тоді як народне господарство та промисловість отримує в сотні разів менше? Ця думка більше не покидала його ніколи.

І він почав активно працювати у напрямку створення симбіотичного громадського порядку, де людина та природа гармонійно доповнюватимуть одна одну.

У наступному відео Фреско розмірковує над тим, як покінчити з війнами:

Читайте також:
Світ
Держави старіють, і з часом поступово стають більш схильними до припинення свого існування. Чи може це стати уроком для сьогодення?
06 травня, 11:05
Мистецтво
Історія геніального інженера, художника, скульптора... та винахідника Леонардо да Вінчі
24 квітня, 11:45
Життя
Тема стала пріоритетною у зв'язку зі стрімким розвитком польотів у космос.
23 квітня, 11:04
Життя
Перша з них загрожує життю окремих людей. Друга загроза має більш довгостроковий характер і є більш серйозною
22 квітня, 18:16
Історія
Так казав французький філософ, культуролог і соціолог Жан Бодріяр. Він прагнув відкрити людям очі на «нереальність того, що відбувається».
11 березня, 07:18
Життя
Австралійські біологи разом із кліматологами здійснили дослідження 1,2 мільйона новонароджених. Мета: з'ясувати причину передчасних пологів.
29 лютого, 21:39