Як прокурор Татаревич перешкоджає законній діяльності ЗСУ

17.08.2023, 09:03
Як прокурор Татаревич перешкоджає законній діяльності ЗСУ

Фронтова військова частина під час війни судиться з правоохоронцями та намагається в судовому порядку примусити їх виконувати свою роботу

А тепер, як я й обіцяв, прийшов час взятись за виховання заступника керівника Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Володимира Татаревича.

Володимире Ігорьовичу, Ви людина молода й мені не хочеться псувати Вам кар’єру. Але доведеться. Бо те, що Ви зараз чудите, йменується перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України і карається позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Принаймні, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів буде дуже здивована, коли узнає, що в Заводському районному суді Миколаєва зараз на розгляді перебувають вже дві скарги командира моєї військової частини у зв’язку з невнесенням до ЄРДР його повідомлень про кримінальні правопорушення, вчинені підлеглими військовослужбовцями.

Один військовослужбовець – солдат Н. – у вересні 2022 року був направлений на лікування й не повернувся у військову частину, яка на той час знаходилась у Миколаєві.

Інший військовослужбовець – солдат З. – у червні 2022 року був направлений на ВЛК у зв’язку з припадками, спричиненими зловживанням спиртним, у липні перестав виходити на зв’язок, у частину в Миколаїв не повернувся й зараз, кажуть, непогано себе почуває – перебрався жити до Києва, одружився, влаштувався на роботу, майже не п’є...

Володимире Ігорьовичу, Ви знаєте, що без витягу з ЄРДР дезертирам неможливо призупинити військову службу та зарахувати замість них до списків особового складу інших військовослужбовців?

А те, що відомості до ЄРДР повинні вноситись прокурором впродовж 24 годин з моменту надходження заяви чи повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення також знаєте?

Тоді чому ж Ви обидва повідомлення командира військової частини замість того, щоби внести в ЄРДР, переслали у Перший слідчий відділ (з дислокацією в м.Миколаїв) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, де ці повідомлення повісили на цвяшок у туалеті?

Де Ви в статті 214 КПК України побачили слово «переслати»? Де в Законі України «Про прокуратуру» сказано, що повноваження прокурора зводяться до функцій «Нової Пошти»?

Тому послухайтесь моєї поради: знайдіть Ваш лист від 11.07.2023 №5-4-2237 вих. 23, яким Ви проінформували командира військової частини, що не будете розглядати його повідомлення стосовно солдата Н., по номеру розшукайте саме повідомлення про злочин, негайно внесіть у ЄРДР і витяг направте мені (номер мого телефону – наприкінці повідомлення командира військової частини, де я зазначений як виконавець). Потім розшукайте матеріали цієї ж військової частини відносно солдата З. (Ви їх також переслали в місцевий осередок ДБР) і також негайно зареєструйте в ЄРДР. Бо після того, як внести в ЄРДР ці повідомлення зобов’яже суд (а це трапиться неминуче), Вам доведеться шукати іншу роботу.

А на майбутнє запам'ятайте: ситуація, коли фронтова військова частина під час війни судиться з так званими правоохоронцями та намагається в судовому порядку примусити їх виконувати свою роботу, є ганебною для держави.

А тих прокурорів, які допускають подібне, треба гнати з роботи туалетним віником.

Автор : Володимир Бойко
Читайте також:
Новини
Колишні співробітники вітчизняної прокуратури не тільки масово поновлюються на посадах, а й у судовому порядку вимагають компенсацію.
03.03.2021, 08:01
Кримінал
П'ятьом поліціянтам інкримінують катування, насильницьке викрадення і зґвалтування.
16.11.2020, 19:21
Опінії
Для прокурорки Ірини Венедіктової хабарі та корупція — не злочини.
16.09.2020, 10:12
Кримінал
Директора одного з комунальних закладів Миргородського району підозрюють у заволодінні бюджетних коштів на суму 150 тисяч гривень.
02.07.2020, 13:36
Політика
За словами адвоката справа не обмежується рівнем юридичної компетентності нового генпрокурора.
07.04.2020, 10:01