Як росія обходить санкції
Окупанти прикрились жінками та дітьми, щоб в обхід санкцій красти електроніку для танків та "літаючих мопедів"
Найкраще, що вдається рашистським окупантам – це вигадувати нові способи крадіжки пралок та іншої побутової техніки в цивілізованих людей.
Країни-сусіди московії у 2022 році буквально в рази наростили обсяги імпорту побутової техніки, в якій може бути електроніка подвійного призначення – пральні машинки, холодильники, електричні молоковідсмоктувачі та інші прилади.
Потім ця техніка "кочує" безпосередньо на територію московії, і це є черговою "схемою" Кремля по контрабанді електроніки для виробництва військової техніки.
Про це йдеться в публікації Bloomberg.
Видання наводить відповідну статистику.
Вірменія в 2022 році збільшила імпорт електричних молоковідсмоктувачів аж у 3 рази, і це при тому, що народжуваність у цій країні упала на 4,3%.
Казахстан збільшив імпорт таких товарів аж на 633%, і це при тому, що народжуваність упала на 8,4%.
Цікаво, що при цьому московія також збільшила завіз молоковідсосів з Казахстану майже у 2 рази, хоча з народжуваністю у рашистів – теж проблеми.
Bloomberg звернув увагу на ще одну аномалію – до 2022 Вірменія взагалі не імпортувала холодильники з ЄС, а в поточному році купила такої техніки на 7 мільйонів євро.
У 2021 році московія взагалі не імпортувала побутову техніку з Казахстану, а цьогоріч росіяни завезли звідти холодильників та пральних машин майже на 20 мільйонів євро.
У Bloomberg зазначають, що ці цифри можуть бути далеко неповними: московія, Вірменія та Казахстан формально об’єднані в спільний митний простір, тому ці країни можуть просто "не світити" цифри товарообороту. Якщо ж такі аномальні закупки побутової техніки – це лише "схема" Кремля по обходу санкцій Заходу, щоб дістати електроніку подвійного призначення для свого ОПК, то тут тим більш логічно, що рашисти робитимуть такі поставки максимально засекреченими.
На перший погляд, все це виглядає лише як фірмова параноя, бо тут мова про "всього лише" аномальні поставки побутових товарів, якими користуються домогосподарки та молоді матері.
Але в тому й проблема, що комплектуючі з таких "невинних" побутових товарів західні аналітики потім знаходять в елементах трофейної російської зброї.
Наприклад, у серпні 2022 Королівський інститут стратегічних досліджень (RUSI) опублікував дослідження, головна теза якого звучить так: "В 27 "ключових" системах озброєнь рашистів було виявлено понад 450 елементів іноземного виробництва, які були завезені саме із США та інших країн Заходу, що запровадили санкції проти Кремля".
"Спільні компоненти, які використовуються в збройних платформах, як то мікропроцесори, аналогово-цифрові перетворювачі, програмовані матриці вентиляції та мікроконтролери, також можна знайти в широкому спектрі комерційних товарів, як то телевізори, автомобілі, комп’ютери та камери", йдеться в дослідженні RUSI.
Є ще одна "лазівка", якою можуть користуватись рашисти для обходу санкцій Заходу. У світі зараз гострий дефіцит напівпровідників, необхідних для виробництва електроніки, в тому числі побутової. На цьому фоні багато світових виробників почали буквально "канібалізувати" стару побутову техніку (очевидно зі звалищ), щоб забезпечити стійкість поставок електроніки. Ось у цьому моменті в "ланцюжок поставок" також можуть "вклинюватись" росіяни зі своїми "схемами" обходу санкцій.
Президент США Джозеф Байден та керівництво ЄС поділяють оцінку, що орки використовують побутову техніку як "джерело" електроніки для свого ОПК. Тому Захід формуватиме наступні пакети санкцій так, щоб рашистам стало суттєво складніше добувати електроніку "подвійного призначення".