Як Україна знищує авіацію агресора

ВІЙНА
31 серпня, 06:26
Як Україна знищує авіацію агресора

Україна знищила або пошкодила щонайменше 24 літаки в російському тилу, тимчасово окупованих Криму та Білорусі за час великої війни

З 24 лютого 2022 року українські спецслужби та Збройні сили змогли здійснити щонайменше дев’ять успішних атак на авіабази в російських регіонах, тимчасово окупованому Криму та Мінській області Білорусі.

Про це пише російське видання “Верстка”, проаналізувавши повідомлення міноборони рф, ЗМІ та OSINT-дослідників.

Так, від початку повномасштабного вторгнення рф там було  знищено або пошкоджено щонайменше 24 ворожих літаків.

Видання нагадує, що перша атака відбулася на другий день вторгнення − 25 лютого. Тоді на аеродромі Міллерово в Ростовській області згорів один транспортний літак. Джерела повідомляли, що удару було завдано безпілотником або ракетою “Точка-У”.

Найуспішнішу і наймасштабнішу атаку Україна здійснила 9 серпня 2022 року за аеродромом “Саки” у Криму, унаслідок якої росія втратила чотири винищувачі Су-30СМ та сім бомбардувальників Су-24М.

Як Україна знищує авіацію агресора_1

Через чотири місяці, 5 грудня, БПЛА атакували аеродроми Енгельс-2 та Дягілєво в Саратовській та Рязанській областях. Пошкодження отримали три літаки – два стратегічних бомбардувальника Ту-95 і Ту-22м3.

Ціллю наступної атаки, яка була 28 лютого 2023 року, став російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 на військовому аеродромі Мачулищі під білоруським Мінськом. Судно намагалися підірвати за допомогою квадрокоптерів, але воно отримало лише пошкодження.

На початку травня українські дрони пошкодили транспортний літак Ан-124 під час атаки аеродрому в населеному пункті Сіща у Брянській області.

У серпні успішних атак стало значно більше, додає видання. За місяць Україна вдарила по аеродромах у Новгородській, Калузькій та Псковській областях – 19, 21 та 30 серпня. У результаті було знищено два бомбардувальники Ту-22М, пошкоджено чотири транспортних Іл-76 і ще один неназваний літак.

Читайте також:
Історія
106 років тому І-й Український полк імені гетьмана Богдана Хмельницького дав по зубах більшовикам у Києві. Жовтневий заколот зазнав поразки.
11 листопада, 09:35
Історія
1 листопада 1918 українські воїни взяли владу на Галичині. У Львові урочисто проголошено створення Західноукраїнської Народної Республіки.
01 листопада, 17:26
Війна
Він був легендою за життя, залишається героєм і після смерті...
28 жовтня, 09:27
Війна
Унікальну операцію зі встановлення контролю над "Вишками Бойка" провели силами підрозділів ГУР МО України
11 вересня, 14:05
Війна
ВМС показали, як знищили російський катер з десантом
04 вересня, 06:53
Війна
Східний фронт палає від щоденних вогневих ударів окупаційно-терористичного контингенту РФ, який активно застосовує смертоносні дрони.
01 вересня, 20:28