Як українців переконували у «безальтернативності» Мінських домовленстей

Опінії
22.01.2020, 07:18
Як українців переконували у «безальтернативності» Мінських домовленстей

Українцям варто піти проти власного невігластва і почуття меншовартісності.

Політик, народний депутат VIII скликання

Сонячного дня 15 травня 2015 року до резиденції посла США в Києві запросили свіжообраних українських парламентарів для зустрічі з Помічником державного секретаря США у справах Європи та Євразії.

Пані Помічник зробила зупинку в Києві дорогою до Вашингтона, повертаючись з Росії. Там вона супроводжувала Державного Секретаря Джона Керрі на зустрічі з Президентом Володимиром Путіним.

У вітальні резиденції було незвично тихо. Пані Помічник держсекретаря зустрічала гостей стриманою посмішкою, посол – стривоженим поглядом.

Відчуття було таке, наче пацієнту мають повідомити смертельний діагноз, тільки підшукують доречні слова.

Правдивий «діагноз» не забарився: треба змінювати Конституцію і запроваджувати особливий статус для окупованих територій…Треба вибори провести… Вибори – це добре, це демократія… Важке озброєння під час виборів буде закрите на замок… Мінські домовленості – це не типовий політичний документ, тому його не треба читати і виконувати з першого пункту, можна і з дев’ятого…

Про це все домовився Президент України і цьому нема альтернативи… Нема альтернативи «Мінську».

Фразу «Нема альтернативи "Мінську"» за наступні роки ми почули ще сотні, якщо не тисячі разів: з медіа, під час публічних і кулуарних зустрічей, від глав держав і урядів, від міністрів і послів, від експертів і журналістів.

Ця фраза буде вимовлятись з погрозою і співчуттям, з жалем і зверхністю, зі страхом і сарказмом. І завжди як вирок.

Але чому? Якщо виконання Мінських домовленостей має нас вбити, то чому ми безальтернативно маємо померти? Зрештою ми живемо, то чому не шукаємо альтернативи

Чому в принципі «Мінськ» став можливим? Чому він став безальтернативним? Чому альтернативи не шукає Україна? Європа? США? І яка вона, можлива альтернатива?
Знайти відповіді на ці запитання означало знайти «ліки останньої надії».

Піти проти власного невігластва, невіри у свої сили і почуття меншовартісності. Зрозуміти себе, пізнати ворога і союзників, усвідомити природу речей через прочитане і почуте, пояснення і опонування, розмови і роздуми.

Читайте також:
Опінії
Україна знову зазнала масованого удару. Прильоти по всій території країни. Руйнування, жертви, у Харкові сильні пожежі. Хто це бачив?
11 квітня, 10:33
Світ
Офіційні делегації Палестинської та Ізраїльської держав приїхали у Доху. Тут розпочинаються перемовини сторін щодо припинення вогню.
18 березня, 12:34
Опінії
Активізація бойових дій уздовж всієї лінії зіткнення, в тому числі і на кордоні з Республікою Білорусь — не за горами.
28 лютого, 18:29
Опінії
Ваше місце на командних пунктах бригад, яким ставлять завдання в Авдіївці.
15 лютого, 16:45
Позиція
Зеленський під час війни обезголовив армію.
12 лютого, 15:05
Опінії
Прямим наслідком відставки Дугласа Макартура стала фактична поразка США в Корейській війні.
03 лютого, 12:10