Як Україні стати ефективною державою?

ПОЛІТИКА
29.09.2023, 14:10
Як Україні стати ефективною державою?

Ефективна держава — це інституції, здатні працювати спокійно, впевнено, самостійно, довго й якісно.

Цинічний погляд на війну полягає в тому, що війна дає нам шанс побудувати ефективну державу.

Реалістичний погляд на війну полягає в тому, що без ефективної держави ми можемо не витримати цей марафон і зламатися. Історія доводить, що злам державності завжди приводив український народ до невимовних лих і страждань.

Ефективна держава — це не самовладдя авторитарного лідера, який здатен втілити будь-яку свою ідею. Ефективна держава — це інституції, здатні працювати спокійно, впевнено, самостійно, довго й якісно.

Це не можна зробити швидко. Але є ряд рецептів, вже випробуваних на ефективність. Державні секретарі, директорати з розробки політик, офіси реформ, кадрові резерви, відкриті конкурси, достойна оплата, скорочення зайвого функціоналу.

Пишу й розумію, що нічого з того не буде зроблено. Отже, знову будемо в ситуації, коли «нема людей», а центральні органи влади будуть заповнені слабкими дешевими «виконавцями волі лідера». І виявиться, що українці здатні зупинити другу армію світу, але нездатні подолати власну неспроможність до державотворення.

Автор: Валерій Пекар - український підприємець і громадський діяч. Співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна.

вибір редакції
Читайте також:
Позиція
Вони просто хочуть, як вампіри, випити останню кров з країни, яка вже майже впала, знекровлена.
10 лютого, 16:28
Політика
Європейські та американські засоби масової (дез)інформації наситилися українськими джерелами. «Інсайдери» Банкової лякають катастрофою.
06 лютого, 21:47
Економіка
«Слуги неукраїнського народу» не працюють на перемогу і відновлення, їхня мета — руїна. Ось, чому Банкова атакує незалежний бізнес.
29 січня, 08:34
Опінії
Навіть один проєкт може змінити настрій і економіку окремо взятого мегаполіса з негативу на позитив.
20.11.2023, 08:22
Позиція
Захоплення від знищення пам'яток архітектури, історії, культури та мистецтва має закінчитися.
04.11.2023, 15:01
Війна
Через засилля ліволіберальної ідеології у світі існує викривлений погляд на Україну і росію. Жертву й агресора намагаються примирити силою.
20.10.2023, 19:28