Як українські поліцейські допомагали балканським кілерам

КРИМІНАЛ
07 червня, 09:25
Як українські поліцейські допомагали балканським кілерам

«Рєшала» з Нацполіції України обіцяв балканським кілерам з «Новопечерських Липок» звільнення та втечу за 2,5 мільйони євро.

Протягом чотирьох місяців після затримання групи кілерів з Балкан, які навесні 2020 року на столичних «Новопечерських Липках» намагалися вбити лідера потужного чорногорського наркоугруповання «Кавач» Радоє Звіцера, діючий працівник системи Нацполіції України вів активні перемовини щодо організації звільнення найманих вбивць з української в’язниці з ватажком відповідного угруповання — 34-річним Стефаном Джукічем (Мандічем).

Про це з посиланням на оприлюднені у Високому суді Подгориці переписки Джукіча (який буцімто ховався під кодом 92TSA1) та українського правоохоронця (використовував код 6C64EF), що здійснювалися в зашифрованому месенджері з використанням криптотелефонів Sky ECC, повідомляє чорногорське видання «ДАН».

З відповідних текстових та аудіоповідомлень зі зламаного криптотелефону випливає: щонайменше з липня 2020 року український силовик проводив інтенсивні перемовини з Джукічем, якого в особистих розмовах здебільшого називав «Каце». Вирогідно, це пов’язано із тим, що на початковому етапі слідства саме під цією особистістю громадянина Північної Македонії Каце Герги фігурував у матеріалах справи мешканець чорногорського міста Бар Стефан Джукіч.

Діалоги «рєшали» з Джукічем, передусім, стосувалися спроб вирішення питання щодо звільнення балканських кілерів на волю та організації їх подальшої втечі за кордон. З переписки випливає: прайс відповідних послуг (що буцімто включав у себе домовленості з прокуратурою, судом та іншими службами/відомствами) загалом складав близько 2,5 млн. євро. Половину цієї суми кілери мали передати у якості завдатку, а другу частину — одразу ж після виходу на свободу.

При цьому, аби довести власну впливовість, співрозмовник Стефана Джукіча не тільки організував передачу до стін Лук’янівського СІЗО криптотелефону балканському кілеру, а й зобов’язався «організувати» мобільний зв’язок для інших учасників банди вбивць. Відомо, що на певному проміжку часу «новопечерські стрільці» із комфортом були розміщені в платних камерах слідчого ізолятору.

Зауважимо, що «український приятель» Джукіча в своїх повідомленнях висловлював значну обізнаність історією замаху на Радоє Звіцера. «Рєшала» стверджував, що продовжує пошуки зниклого з радарів лідера «Кавача» (мовляв, той зник, але не залишив межі території нашої держави) та згадував про певного громадянина Польщі, що буцімто допомагав кілерам в їх справі, але надалі — втік.

Як українські поліцейські допомагали балканським кілерам_1

Як українські поліцейські допомагали балканським кілерам_3

Як українські поліцейські допомагали балканським кілерам_5

Як українські поліцейські допомагали балканським кілерам_7

Як відомо, в своїх показах слідству інший «помічник» бригади балканських кілерів, нардеп 8 скликання Євген Дейдей стверджував, мовляв взявся допомагати з організацією приїзду «братушек» на прохання свого приятеля з Польщі на ім’я Мачек. Чи є Мачек тим самим поляком, про якого писав Джукічу його «янгол-охоронець» з системи Нацполіції — достеменно невідомо.

Водночас можна припустити про якого адвоката на ім’я Дмитро, який буцімто «компетентний» та цілком в курсі спроб організації звільнення та втечі найманих вбивць з України до Чорногорії, говорив та писав ватажку групи кілерів український «коп».

«Ок, братан! Не волнуйся, все ок! Дима мне сказал, что ты очень переживаешь, что я выйду из игры, мне придется на время прекратить это дело, за мной наблюдает куча сервисов и я могу навредить всем Но все будет хорошо. Дима все сделает правильно, вот увидите, мы еще не одно дело сделаем вместе», — згадував про адвоката Дмитра український «рєшала».

Як українські поліцейські допомагали балканським кілерам_9

Як українські поліцейські допомагали балканським кілерам_11

Як українські поліцейські допомагали балканським кілерам_13

Зауважимо, що станом на момент активної фази переписки в Sky захисником Стефана Джукіча та його спільників виступав юрист Дмитро Кальонов. Надалі він припинив представляти інтереси «братушек».

Як українські поліцейські допомагали балканським кілерам_15

(Дмитро Кальонов)

Що ж стосується «фінансового питання», то вимога передачі половини визначеної за свободу «новопечерських кілерів» суми виступає «центральною темою» переписки зразка вересня 2020 року. Чи була активована відповідна опція з боку Стефана Джукіча й перераховані кошти — питання руба.

Хай там як, наприкінці травня 2021 року обвинувальний акт відносно громадян Сербії Мілана Бранковича і Петара Йовановича, а також чорногорців Еміля Тузовіца і Стефана Джукіча, яким закидають незаконний обіг зброї (ч. 1 ст. 2 63 КК України) та замах на замовне вбивство (п.п .6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України) в центрі української столиці Радоє Звіцера, було скеровано до суду.

Як українські поліцейські допомагали балканським кілерам_17

(Зліва направо: Петар Йованович, Стефан Джукіч, Еміль Тузовіц та Мілан Бранкович)

Наразі ця справа слухається в Подільському палаці Феміди без суттєвих зрушень: 13 травня 2024 року було постановлено рішення щодо розгляду провадження спочатку. Обвинувачені у скоєнні зухвалої спроби вбивства продовжують утримуватися під вартою в Київському СІЗО.

Нагадаємо, що замах на життя Радоє Звіцера було скоєно 26 травня 2020 року в Печерському районі Києва.

Тоді двоє зловмисників перестріли лідера «Кавача» у дворі київського ЖК «Новопечерські Липки», випустили в його бік близько 10 куль та втекли, підпаливши використану ними автівку. Вважається, що багато в чому життя пораненого «наркобарона» тоді врятувала його дружина Тамара Звіцер, яка під час нападу вихопила зброю та почала відстрілюватися від кілерів.

Як українські поліцейські допомагали балканським кілерам_19

(Тамара та Радоє Звіцери)

Четвірку балканських кілерів надалі вдалося затримати в Одеській області. У процесі розслідування було встановлено: допомогу в пересуванні найманих вбивць на території нашої держави здійснював народний депутат 8 скликання Євген Дейдей, а також низка осіб з його оточення. Йдеться про «копів» з полку поліції особливого призначення «Київ» Ростіслава Чернобрового і Семена Гордієнка, братів Івана та Віктора Грабарів, а також бізнес-партнера тодішньої дружини екс-парламентаря — Владлена Бухінченка.

На початку вересня 2021 року Євген Дейдей, а також Чернобровий і Гордієнко подали декларації про звільнення з лав Національної поліції України.

Після початку широкомасштабного військового вторгення армії рф на територію України нардеп 8 скликання імітував власну загибель та, найвірогідніше, втік за кордон.

Джерело: Детектив.Інфо

вибір редакції
Читайте також:
Новини
Глава МВС Клименко знову, що поліцейських не треба мобілізувати
09 грудня, 15:12
Політика
НАЗК виявила в його декларації недостовірні відомості на майже 12 млн грн.
07 грудня, 19:47
Політика
Найулюбленіша українська корупційна схема: «Синочок чесний поліцейський, а батьки мажори»
04 грудня, 16:26
Позиція
В Україні десятий рік війна, а ненажери з нацполіції ніяк не можуть відмовитися від корупційної годівнички.
02 грудня, 16:40
Кримінал
САП подала позов про цивільну конфіскацію активів Тараса Полієнка, його тещі та тестя.
21 листопада, 16:05
Політика
Куди ділась довічно присвоєна 2 група інвалідності експрокурора, а сьогодні начальника ГУНП Житомирщини
01 листопада, 16:30