Як відіб’ється підвищення тарифу на газ для підприємців на звичайних українцях?

ПОЛТАВА
31.08.2018, 15:00

Державний монополіст НАК «Нафтогаз України» підвищив вартість газу для промисловості на 21%. У прес-службі відомства зазначають, що пішли на такий крок через зростання цін в Європі. Відтак вже з вересня ціна на газ для підприємств зросте до 12250 гривень за тисячу кубометрів.

«НАК «Нафтогаз України» опублікувала скореговані цінові пропозиції на природний газ, які діятимуть з 1 вересня 2018 року для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання при укладанні договорів з 30 серпня», — йдеться в повідомленні компанії.

Ціна буде відрізнятись залежно від обсягів закупівлі, та коливатиметься в діапазоні 10 208,00 – 11 115,00 грн/тис. куб. м (без ПДВ).

Як зазначають економісти, підвищення цін на газ спричинить загальне зростання собівартості продукції. За попередніми прогнозами вартість кінцевого виробу зросте на 5,3-11,5%. Найбільше відчують подорожчання виробники харчової продукції (м’ясокомбінати, хлібозаводи, молокозаводи тощо). Наступними постраждають малі та середні підприємства з виробництва полімерів та каучуків. Найменший вплив нові тарифи матимуть на металургійний сектор, оскільки більшу частину паливних матеріалів галузі складає кам’яновугільний кокс.

Для пересічних громадян це може спричинити незначне подорожчання продукції. Втім, ситуацію може погіршити сильна девальвація національної валюти.

Читайте також: Борошно та хліб з нового врожаю подорожчають.

http://bastion.tv/news/boroshno-ta-hlib-z-novogo-vrozhayu-podorozhchayut/

Читайте також:
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
вчора, 11:47
Більша частина новосанжарських виборців віддала свої голоси за «Слугу народу».
вчора, 08:40
За попередніми даними поліція затримала 24 особи.
вчора, 06:29
Цьому передували вечірні сутички поліціянтів з місцевими жителями, які заблокували дорогу до медичного закладу.
20 лютого, 20:16
Під медцентром «Нові Санжари» досі відбуваються сутички. Протестувальників оточила поліція, Нацгвардія та патрульні поліції.
20 лютого, 17:14
Паніка щодо евакуйованих із Китаю здійняла хвилю обурення.
20 лютого, 10:52