Як Зеленський і Ко грабують воюючу країну

ПОЛІТИКА
04.11.2022, 14:29
Як Зеленський і Ко грабують воюючу країну

Як голова Дніпропетровської ОДА Резніченко через свою коханку мародерить Україну та хто йому в цьому допомагає

Ми живемо в той унікальний час, коли можна наочно переконатися в народній мудрості. Зокрема, у справедливості утвердження «кому війна – а кому мати рідна». Хоча б на прикладі пограбування України у Дніпропетровській області руками голови ОДА Валентина Резніченка.

Про те, що група на чолі з головою Дніпропетровської ОДА Валентином Резніченком безбожно розкрадає державні гроші на будівництво та ремонт доріг, писали вже давно.

Журналісти знаходили у відкритому доступі документи про закупівлю матеріалів та тендерні процедури, які ясно показували – ціни на ці роботи на Дніпропетровщині завищені в рази. А за всім цим стоїть Валентин Резніченко, його радник Юрій Голік (заодно куратор «Великого будівництва»), міністр інфраструктури Олександр Кубраков та заступник голови ОПУ Кирило Тимошенко. Найактивнішу участь у діяннях цього угруповання беруть сумнозвісні брати Дубинські, видачі яких в України безуспішно домагаються Сполучені Штати Америки.

Влада, як ви розумієте, на ці розслідування не реагувала. Та й як реагувати – подивіться на список ключових учасників цього масштабного злодійства. Але після 24 лютого, начебто, ситуація зміниться. Вона змінилася. Але зовсім не так, як очікували наївні українці, котрі чомусь повірили в те, що війна змінить ставлення влади до злодіїв. Так, «Велике крадівництво» припинилося – більшість грошей із цієї програми пішли на армію (щоправда, це тимчасово – подивіться на цифри держбюджету наступного року). Але красти на дорогах аж ніяк не перестали.

Навпаки – красти стали ще більше. Тому що військовий стан засекретив не лише декларації депутатів та чиновників, а й переміщення бюджетних грошей. І тепер простежити, куди і скільки виділяється, стало набагато складніше. Що відкрило великі можливості тим, хто цими грошима розпоряджається. Проте, як виявилось, усі сліди не сховаєш, що й довели журналісти «Схем» та «Української правди», які зацікавилися аномальними витратами на ремонт доріг Дніпропетровської області.

Так, «Велике будівництво» завмерло. Але ж ремонт доріг та мостів, які були пошкоджені внаслідок бойових дій, ніхто не скасовував. Більше того – їх треба ремонтувати якнайшвидше. І ми це бачимо. Але треба бачити в комплексі: де, скільки пошкоджено та порівнювати з тим, де і скільки виділено грошей та ремонтується. І ось тут виявилось, що Дніпропетровщина у цьому плані демонструє сильну асиметрію. Руйнувань у ній на тлі решти України мало, а грошей на ремонти мостів та доріг вона отримує у рази більше.

Секрет простий – голова ОДА Валентин Резніченко у зв’язці з усіма переліченими товаришами переніс схеми крадіжки, які застосовували раніше на «Великому будівництві», на ремонт і відновлення доріг і мостів області. ТОВ «Будінвест Інжиніринг», починаючи з березня місяця, на ці цілі вже отримало півтора мільярда гривень.

Засновниками фірми вважаються такі собі Яна Хланта і Павло Чухно, які сукупно володіють часткою в 98%:

Як Зеленський і Ко грабують воюючу країну_1

І оперує ця фірма, як згадувалося, мільярдами. Все б нічого, але тільки Яна Хланта – фітнес-тренер і одночасно з ремонтом доріг підробляє тренером з пауерліфтингу в Дніпрі. Що якось не в’яжеться із образом бізнес-леді.

Як Зеленський і Ко грабують воюючу країну_3

Проте цілком вписується у схему з урахуванням іншого чинника – Яна Хланта є близькою подругою Валентина Резніченко, їздить його автомобілем і постійно проводить з ним час. Зокрема, постійно супроводжує пана Резніченка у закордонних поїздках. За даними із джерел у прикордонній службі, лише протягом 2020-2021 року вони здійснили щонайменше вісім спільних перельотів.

Як Зеленський і Ко грабують воюючу країну_5

Також Хланта користувалась автомобілем, записаним на фірму «Севент Консалтинг Груп», яка на 100% належить голові Дніпропетровської ОВА. Крім того, саме у цій фірмі Яна Хланта щонайменше протягом 2020-2021 років отримувала зарплату.

Тож з часткою Яни Хланти у ТОВ «Будінвест Інжиніринг» все ясно. Залишається ще одна частка, записана на Павла Чухна. Він також «фунт». Павло Чухно - менеджер і партнер дніпровських бізнесменів-братів Володимира і Леоніда Дубинських, які вже 10 років перебувають у розшуку ФБР (США) - за підозрою в махінаціях з нерухомістю в Каліфорнії. Чухно управляє баскетбольним клубом «Прометей», яким володіє Володимир Дубинський та генеральним спонсором якого є «Будінвест Інжиніринг».

Як Зеленський і Ко грабують воюючу країну_7

Ось так фітнес-тренерка та баскетболіст «володіють» фірмою, яка отримує мільярдні підряди на ремонт доріг Дніпропетровської області. Отримані цього року півтора мільярда гривень – це не єдині гроші, які опанувало ТОВ «Будінвест інжиніринг». Ця фірма протягом щонайменше трьох років є постійним переможцем тендерів та регулярно отримувала підряди у рамках «Великого будівництва» Володимира Зеленського.

Як Зеленський і Ко грабують воюючу країну_9

При цьому (і про це неодноразово писали) частину грошей підозрілим чином йдуть на явно підставні фірми, у яких ТОВ «Стройнівест інжиніринг» купує послуги та матеріали та є субпідрядниками.

Схеми виведення грошей досить прості.

Перша – це коли субпідрядники за документами не закуповували матеріали для дорожніх робіт у таких обсягах, де продавали їх «Будінвесту».

Друга – коли відбувалося суттєве зростання ціни на будівельні матеріали на шляху від виробника до державного контракту. Третя – співпраця із ризиковими субпідрядниками.

Хоча через воєнний стан звітність і закрита, але є опосередковані джерела, перевірка яких дає розуміння – через ТОВ «Будінвест іжиніринг» виводяться колосальні суми. І ці документи, хоч і недоступні широкому загалу, цілком доступні для податківців та правоохоронців.

І ось тут виникає питання – а чому правоохоронні органи так старанно вдають, що нічого не помічають?

Адже розслідування діяльності як ТОВ «Будінвест інжиніринг», так і Валентина Разніченко з’являлися в пресі неодноразово. Секрет і тут простий – на початку матеріалу ми згадували, що сприяють цьому пограбуванню на найвищому рівні.

Сліди ведуть, природно, до Офісу президента України, де координувалася програма «Велике будівництво», яка тепер плавно переходить у «Велике відновлення». І де розподіляються гроші, які виділяються на ці роботи. А йдеться, нагадаємо, про сотні мільярдів гривень.

Координує ці процеси в ОПУ Кирило Тимошенко. Той самий, який днями засвітився у скандалі з джипом, який виділяли для армії, але виявився він чомусь у заступника глави Офісу президента.

Сполучною ланкою між Валентином Резніченком та Кирилом Тимошенко є Юрій Голик, який присутній на всіх засіданнях, де виділяються гроші на дорожнє будівництво. Формально він не обіймає жодної посади, але неформально є куратором президентської програми. Сам він характеризує себе як консультант президентського проекту. Тепер він також інтегрований у процеси відновлення інфраструктури України і, наприклад, супроводжує Кирила Тимошенко під час поїздок до постраждалих регіонів.

Резніченко та Голік – давні соратники. Вони перетнулися ще у двохтисячних, коли Валентин Резніченко був віце-президентом медіахолдингу УМГ Бориса Ложкіна, а Юрій Голік – очолював рекламний напрямок холдингу у Луганській області. З відкритих джерел відомо, що у 2012 році Резніченко запросив Голіка на роботу до центрального офісу УМГ у Києві. Коли президент Петро Порошенко призначив Резніченка керувати Запорізькою областю, Голік став його радником.

Тим же тандемом Резніченко-Голік вирушили до Дніпра, де Резніченко також очолив ОДА. Причому, що цікаво, Зеленський, ставши президентом, звільнив усіх ставлеників Порошенка. Але у випадку з Резніченком чомусь раптом одумався і повернув його на посаду голови Дніпропетровської ОДА. На той час Голік уже був одним із ідеологів «Великого будівництва» і щільно співпрацював з Офісом президента.

Отже, секрет такої ліберальності правоохоронців щодо діяльності «Будінвест інжиніринг», як бачите, досить простий. Повертаючись до грошей, варто зазначити, що ТОВ «Будінвест інжиніринг» в умовах повномасштабної війни залишається лідером з освоєння грошей:

Як Зеленський і Ко грабують воюючу країну_11

За останні вісім місяців фірма Резніченко-Дубинських обігнала навіть багаторічного президентського фаворита – «Магістраль Південь», який до минулого року отримував найбільші підряди в рамках «Великого будівництва».

При цьому слід враховувати, що дорожня інфраструктура Дніпропетровщини постраждала значно менше за інші регіони України (йдеться про ті області, які не були в окупації або були звільнені). Так, із понад 300 зруйнованих мостів України, на долю Дніпропетровської області припадає лише два.

Проте, від 1 березня та станом на 31 жовтня Дніпропетровська область вже витратила на ремонт доріг рекордні 2 мільярди 314 мільйонів гривень. Для порівняння – це більше, ніж за цей час витратила Київщина, Харківщина, Сумщина та Одещина, разом узяті. Включно з обласними центрами.

Джерело

Автор : Марина Ворона
Читайте також:
Кримінал
Внаслідок продажу електроенергії за заниженою ціною держпідприємство втратило 93,76 млн грн.
вчора, 14:38
Війна
Зеленський хоче підкреслити свою боротьбу з корупцією напередодні переговорів про вступ до ЄС
04 лютого, 14:35
Кримінал
Ексочільника ДФС Романа Насірова та його радника підозрюють в отриманні хабаря у розмірі 722 млн гривень
03 лютого, 11:48
Опінії
Реальне керівництво митницею належало Черкасському, без його звільнення кадрові ротації будуть профанацією
02 лютого, 09:25
Політика
Дружина впливового СБУшника вражає мережу казковими статками
01 лютого, 11:05