Якась прірва

ПОЛІТИКА
18 березня, 09:30
Якась прірва

Заступник інспектора USAID заявив про проблеми зі звітністю щодо коштів для України.

Офіс генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) виявив порушення, пов’язані зі звітністю щодо надання Україні допомоги на суму $26 млрд, заявив заступник генерального інспектора Адам Каплан.

«В Україні підрядники, найняті USAID для нагляду за $26 млрд прямої бюджетної підтримки, не надавали обов’язкові звіти вчасно або не надавали їх взагалі», — зазначив він під час слухань у Комітеті у закордонних справах Палати представників Конгресу США. Слухання були присвячені порушенням у наданні допомоги США іншим країнам, зокрема через зазначене агентство.

Каплан також повідомив, що адміністрація у Вашингтоні раніше направляла аудиторів «до восьми країн, включно з Україною», щоб перевірити використання вже наданої допомоги. Він уточнив, що в офісі генерального інспектора агентства працюють штатні кримінальні слідчі, які базуються в Києві та «розслідують випадки шахрайства і корупції, пов’язані з невоєнною зовнішньою допомогою США Україні». Деталей цих справ він не навів.

3 лютого адміністрація президента США Дональда Трампа фактично призупинила діяльність USAID, яке використовувалося для реалізації зовнішньої політики США та впливу на інші країни. 10 березня держсекретар США Марко Рубіо, призначений тимчасовим керівником USAID, заявив, що уряд після перевірки припинив 83% програм агентства. Наприкінці серпня газета New York Post повідомила, що адміністрація США має намір скоротити зовнішню допомогу ще на $5 млрд, з яких $3,2 млрд, призначені для USAID, повернуть до бюджету США.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Шість мільйонів гривень застави за колишню посла України в США Ольгу Стефанішину внесла юридична фірма «Ілляшев і партнери».
13 серпня, 18:19
Кримінал
За даними слідства, посадовець отримав загалом $15 тис. за сприяння військовозобов'язаним та мобілізованому.
13 серпня, 17:57
Кримінал
Після звільнення посадовця його згодом поновили на посаді в Державному бюро розслідувань.
13 серпня, 16:25
Політика
Ексголова Тернопільської облради Михайло Головко після набрання законної сили обвинувальним вироком втратив депутатський мандат.
13 серпня, 11:35
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні майже 400 млн грн під час ремонту та обслуговування автомобільних доріг області.
12 серпня, 19:36
Кримінал
ВАКС відкинув апеляцію захисту Єрмака щодо електронного браслета.
12 серпня, 19:05