Якість політичних дискусій у США деградувала у рази

Опінії
04 лютого, 20:39
Якість політичних дискусій у США деградувала у рази
Фото: Facebook

Новий лялькар американської політики нищить усе, що створили державники. Воно й не дивно, бізнесюкам аби збільшити власний вплив і статки.

Журналіст, депутат Київської міської ради

Ілон Маск договорився до того, що розробку Covid-19 фінансувала урядова структура US AID. Чомусь згадався пропагандист Адольфа Гітлера — доктор Йозеф Ґьоббельс, — який казав, що для того, щоби у брехню повірили, вона має бути жахливою.

Але МЕGА-іронія в тому, що Covid-19 почався (дивись назву! — прим. авт.) у 2019 році, тобто у часи Дональда Трампа. І, відповідно до хворої уяви Маска, саме Трамп у часи свого першого пришестя (2017-2021) мав би благословити розробку та розповсюдження Сovid-19.

Звісно, скласти до купи логіку ні Маску, ні більшості світових (!) ЗМІ не стало натхнення. Занадто вже складно у сучасному світі напружувати желейний мозок і щось там аналізувати.

Взагалі, якість політичних дискусій у США та в цілому у світі деградувала у рази. Повернення до нормальності колись буде дуже болючим і за великим рахунком мова ж не про Маска, і не про Covid-19, а про глибоку деградацію.

Деградацію, в яку зайшло людство після десятиріч спокійного благополуччя. Все таки правда є в тому, що для того, щоби запрацювало критичне мислення миру і спокою мало — потрібні великі потрясіння; тому Маск нам в поміч!

Але я певен, що найбільше втратять від зупинки US AID це самі США. Завдяки грантовій діяльності Вашинґтон опосередковано отримував потужний інструмент зовнішньої політики — складову так званої «м'якої сили», яка значно полегшувала реалізацію інших інтересів країни.

За роздані гроші, які в сумі як для США складали якийсь дріб'язок — Білий дім рекламував американські політичні цінності та свободи, а також покращував свій імідж у дуже розмаїтих країнах світу. Навіть там, де підтримка американської політики могла бути не на найвищому рівні.

Бо витрачалися вони, загалом, на правильні речі. В Україні, для прикладу, — це підтримка шкіл, госпіталів, проєктів економічного розвитку; але тепер — ні.

Через внутрішню політичну кон'юнктуру існування «м'якої сили» поставлене на паузу. І думаю, що після цієї паузи у Вашинґтоні зрозуміють, що трохи погарячкували і змінивши трішки пріоритети повернуться до перевіреної часом грантороздавальної діяльності.

Адже револьвером і добрим словом можна значно більше досягти, ніж просто револьвером.
Читайте також:
Політика
Кремлівський диктатор демонструє світові, що саме він контролює дозатор дипломатичного успіху Дональда Трампа. У Білому домі не заперечують.
вчора, 21:42
Політика
Румунські виборці знову стали на граблі популізму, віддавши голоси черговому TikTokеру. Брюссельська бюрократія може втрати свого члена.
07 травня, 12:36
Економіка
Розробка надр в Україні буде сповільнена через високі ризики та мапи совєцьких часів. Дональд Трамп знову припустився помилки.
05 травня, 12:34
Опінії
Ідеологічна солідарність взагалі штука крихка, але ж іронія в тому, що популізм — це взагалі не ідеологія. Це метод приходу до влади.
02 травня, 11:58
Політика
Країни, які залишаться із загальним виборчим правом, поступляться країнам з ефективнішим управлінням. Сучасна демократія доживає свого віку.
02 травня, 06:03
Політика
Попри надану підтримку Захід усе ще пасе задніх перед новітньою «віссю зла». Цим користується РФ, вкидаючи в інформпростір чергову брехню.
30 квітня, 07:12