Якщо майданівець Дмитро Липовий буде екстрадований як злочинець - це зганьбить Україну

Опінії
06 травня, 10:37
Якщо майданівець Дмитро Липовий буде екстрадований як злочинець - це зганьбить Україну

Поліція Іспанії заявила про затримання учасника подій на Майдані

Журналіст, оглядач

Поліція Іспанії заявила про затримання учасника подій на Майдані, який підозрюється у вбивстві двох співробітників міліції.
Затримання відбулося на підставі незаконного запиту правоохоронних органів України, які обдурили Іспанію в реальних обставинах справи.

За даними джерел Цензор.НЕТ, за запитом Державного бюро розслідувань затриманий Дмитро Липовий, харків'янин, який 19 лютого 2014 передав свій мисливський карабін "Сайга" і 60 патронів групі майданівців, що зайняли будівлю консерваторії - Зіновію Парасюку та Івану Бубенчику, які вранці 20 лютого вели вогонь по "Беркуту" і внутрішніх військ.

Засудження цієї групи домагається соратник Януковича Андрій Портнов, адвокатом якого був Олег Татаров, чинний заступник голови Офісу Президента.

31 березня 2020 року Печерський суд - кишеньковий суд Портнова і Татарова - прийняв рішення про арешт Липового. Рішення це незаконне, оскільки прямо суперечить закону про амністію учасників протесту на Майдані. Однак Печерському суду на закон, як завжди, наплювати. Також наплювати на закон і співробітникам Державного бюро розслідувань і Офісу Генпрокурора, які оформили запит на екстрадицію до Іспанії, де в області Валенсія проживав Липовий.

Якщо майданівець Дмитро Липовий буде екстрадований як злочинець - це зганьбить Україну_1

Згідно з релізом на сайті іспанської поліції, Липовий розшукується за підозрою у вбивстві двох співробітників міліції за допомогою свого карабіна і патронів. Однак підстави для екстрадиції Липового в Україні сфальсифіковані.

По-перше, закон України забороняє проводити розслідування проти учасників протестів на Майдані.

По-друге, Липовий в Україні проходить у справі лише як людина, яка передала свою зброю, він сам нікуди не стріляв, і в матеріалах справи цього немає. Іспанців обдурили, щоб напевно добитися екстрадиції.

По-третє, немає жодної експертизи - підкреслюю: жодної, - яка б показувала, що якась конкретна особа вбила когось конкретного на Майдані з даного конкретного карабіна. Справа будується тільки на публічних заявах учасників подій на Майдані.

Справу проти Липового було відкрито незаконно, у 2018 році. Згідно із запитом управління спецрозслідування Генпрокуратури, Липового оголосили в розшук на сайті МВС, але слідчі вирішили його не затримувати. Тому Липовий знаходився в Іспанії, проте розслідування не заважало його життю. На жаль, досі цей абсурдний розшук не скасований, на сором нашої держави.

На сайті поліції Іспанії зазначено, що затримання Липового проведено на підставі отримання у квітні 2021 року інформації від правоохоронних органів України про місцезнаходження Липового.

Тобто Татаров контролює розшук і сприяє екстрадиції.

У зв'язку з цим у мене три заяви.

  1. Дії Дмитра Липового на Майдані разом з групою Зіновія Парасюка - це один з найважливіших цивільних вчинків, які змінили у 2013-2014 роках хід історії України та заслуговують найвищого визнання й поваги. Саме ці люди змусили "Беркут" бігти з Майдану, і таким чином хід подій значно прискорився. З урахуванням бійні, яку влаштував Янукович, дії групи Парасюка повністю відповідають статті 5 Конституції України, і протестуючі захищені законом України про амністію учасникам протестів.
  2. У запиті на екстрадицію українська влада внесла фальшиві дані, щоб обдурити іспанське правосуддя. Рішення Печерського суду - незаконне, як і рішення ДБР та прокуратури про затримання Липового. Тому, сподіваюся, влада Іспанії відмовлять в екстрадиції Дмитра. Це гідна людина, і він має право жити, де вважає за необхідне.
  3. Керівництво правоохоронних органів України та парламент зобов'язані розглянути та дати оцінку ситуації з незаконним переслідуванням майданівців. Рішення Печерського суду повинні бути переглянуті. Хочу нагадати, що ні президент, ні парламент, ні міністр МВС, ні генеральний прокурор не знаходились би сьогодні у своїх кріслах, якби не герої Майдану, такі як Дмитро Липовий, Зіновій Парасюк, Іван Бубенчик і багато сотень тисяч інших, завдяки кому відбулася революція. І всі ці керівники це чудово розуміють, адже багато хто з них також був на Майдані. Тільки Олег Татаров і Руслан Демченко з нинішньої влади Зеленського перебували тоді при Януковичі на високих посадах.

Прошу генерального прокурора Ірину Венедіктову розібратися в ситуації і не допустити виконання незаконного рішення про затримання та екстрадицію Дмитра Липового, а також опротестувати рішення Печерського суду і скасувати абсурдне переслідування учасників Революції.

Якщо Липовий буде доставлений в Україну як злочинець, це зганьбить державу і викличе масштабну акцію протесту.

Читайте також:
Володимир Зеленський показав своє справжнє ставлення до журналістів
26 листопада, 19:03
Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський позбавив Іллю Киву права на нагородну зброю
16 листопада, 19:20
Справу мажора Колі Харківського обіцяють не дати “спустити по гальмах”.
29 жовтня, 16:22
У Венедиктової засекретили інформацію, чи був Трухін за кермом авто під час скандального ДТП
13 жовтня, 17:50
Померлого нардепа Антона Полякова, можливо, хотіли залякати, підсипавши йому метадон.
12 жовтня, 10:15
Три роки тому він збив 10-річну дівчинку та намагався втекти з місця ДТП
06 жовтня, 12:35