Якщо росія завдасть ядерного удару по Україні, то НАТО вступить у війну

ВІЙНА
23.06.2023, 10:35
Якщо росія завдасть ядерного удару по Україні, то НАТО вступить у війну

Відповідний проєкт резолюції у Сенаті США

Якщо росія наважиться завдати ядерного удару по Україні, щоб зупинити український контрнаступ, це означатиме вступ Кремля у війну з НАТО.

Використання ядерної зброї в Україні призведе до викиду радіації на території Європи, де знаходяться країни-члени Північноатлантичного альянсу.

Відповідний проєкт резолюції у Сенаті США зареєстрували представник Демократичної партії Річард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем.

Під час пресконференції у Конгресі Грем процитував Джо Байдена, який назвав реальною загрозу застосування росією ядерної зброї.

За словами Грема, загроза завдання Москвою ядерного удару зараз є найбільш високою з часів Карибської кризи. Вона зокрема зросла через розміщення росією ТЯО на території білорусі.

«Найкращий спосіб запобігти цьому (застосування росією ядерної зброї) – пояснити росіянам наслідки таких дій.

І наше повідомлення до тих, хто оточує путіна, що якщо ви зробите це, якщо ви виконаєте його наказ, якщо він колись його дасть, ви можете очікувати на масивну відповідь від НАТО, і ви опинитеся у війні проти НАТО», - підкреслив сенатор.

Своєю чергою, президент України Зеленський заявив, що міжнароднеа спільнота «знайде формат усунення» путіна, якщо він продовжить загрожувати світу застосуванням ядерної зброї.

При цьому Зеленський вважає, що у Кремлі блефують і не наважаться на ядерний удар.

Аналогічної думки дотримується голова української військової розвідки Кирило Буданов. На його думку, путін не застосує ядерної зброї, навіть якщо втратить Крим.

Представники "Слуг неукраїнського народу", на чолі з найвеличнішим лідором Всесвіту, продовжують вперто ігнорувати попередження західних партнерів, як це вже було на при кінці 2021 року та на початку 2022 року.

Перед повномасштабним вторгненням Зеленський збирався смажити шашлики на травневі свята.

Замість підготовки до війни влада займалася "Великим крадівництвом".  Зеленський дав команду розмінувати Чонгар, та інші перешийки, відкривши дороги для повномасштабного наступу на Україну, що привело до швидкої окупації півдня України.

Коли світові лідери евакуювали свої посольства з України, Зеленський заявляв, що : "евакуація посольств - не сигнал війни, а дипломатична гра".

Тим часом у США прогнози не такі оптимістичні. Американці не виключають найнегативніших сценаріїв і тому прямо попереджають Москву про смертельні наслідки для росії та правлячого чекістського режиму у разі застосування ядерної зброї проти України.

Автор : Микола Степаненко
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Серед потенційних причин застосування тактичної ядерної зброї — «стримування держав від агресії або ескалації військових конфліктів»
28 лютого, 17:05
Війна
Окупанти обстріляли місто-супутник Хмельницької АЕС.
25.10.2023, 12:45
Війна
В МАГАТЕ "відреагували" на переведення енергоблока ЗАЕС в стан "гарячий зупин". Там заявили про планові профілактичні роботи окупантів.
25.07.2023, 06:48
Війна
Заколот «фактично зменшив загрозу ядерного конфлікту, оскільки підлеглі з меншою ймовірністю будуть виконувати його накази путіна».
03.07.2023, 08:15
Новини
Літак може виявляти та ідентифікувати забруднення, спричинені випробуваннями ядерної зброї
01.07.2023, 20:48
Світ
Бундесвер передав Україні пакет дезактиваційних технологій, які необхідні для очищення від радіоактивних, хімічних та біологічних речовин
30.06.2023, 06:56