Японія консолідує зусилля разом із США в галузі оборони

СВІТ
13.01.2023, 11:36
Міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі
Міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі

Японія називає Пекін «безпрецедентним стратегічним викликом».

США та Японія оголосили про плани посилити оборонну співпрацю на суші, на морі та в космосі, оскільки вони висловили наростальну стурбованість зростаючим викликом, який створює Китай та його зв’язки з росією, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на Bloomberg.

Виступаючи після дня переговорів з безпеки у Вашингтоні, офіційні особи заявили в середу, що обидві сторони мають намір підписати угоду, яка посилить співпрацю в космосі, включаючи згоду США захищатися від нападу на космічні активи Японії в деяких випадках. 

Вони також зобов’язалися здійснювати більше двосторонніх військових навчань та перегрупувати сили США в регіоні, щоб мати можливість краще реагувати на будь-яку загрозу з боку Китаю.

Зустріч американсько-японського консультативного комітету з питань безпеки в Державному департаменті була передвісником візиту прем’єр-міністра Фуміо Кісіди до Вашингтона пізніше цього тижня, і вона підкреслила, наскільки серйозно обидві країни сприймають занепокоєння з приводу того, що вони назвали більш агресивним Китаєм. Японія називає Пекін «безпрецедентним стратегічним викликом».

Японія консолідує зусилля разом із США в галузі оборони_1

«Останнім часом ми спостерігаємо дуже провокаційну поведінку з боку китайських військ і їхню спробу встановити нове нормально» у підході до Тайваню, заявив міністр оборони США Ллойд Остін на брифінгу разом із держсекретарем Ентоні Блінкеном і їх японськими колегами. Однак Остін додав, що він сумнівається, що напад Китаю на Тайвань є неминучим.

США реорганізують свої сили в Японії, щоб краще стримувати та реагувати на зростаючі регіональні загрози, а союзники проведуть спільні навчання на південно-західних островах Японії, де напруга у відносинах з Китаєм є високою, йдеться у спільній заяві обох сторін.

Попри те, що в заяві було мало конкретики, у ній говорилося про «збільшення нагляду за сектором, спостереження та розвідки, протикорабельних і транспортних можливостей» американських сил у країні.

Остін надав офіційну підтримку США для бажання Японії мати здатність контрудару. Уряд Японії перебуває в середині масштабного збільшення витрат на оборону, що дасть йому таку можливість. 

«Військова співпраця США і Японії не повинна бути спрямована на інтереси третіх сторін і не повинна підривати мир і стабільність у регіоні», — заявив речник МЗС Китаю Ван Веньбінь під час регулярного брифінгу в четвер у Пекіні.

Міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі заявив, що офіційні особи США та Японії поділяють стурбованість щодо розширення військового співробітництва між росією та Китаєм.

Спільна заява

У спільній заяві дві країни взяли на себе зобов’язання співпрацювати в дослідженнях у таких сферах, як сучасні матеріали та випробувальні установки для гіперзвукової зброї, а також досліджувати спільну розробку майбутнього перехоплювача.

Союзники також закликали до спільних навчань з Південною Кореєю, спрямованих на захист від балістичних ракет, безпеку на морі та протичовнову війну.
 

Читайте також:
Світ
Ракетний удар по місцевості, де перебував чеченський лідер, завдано тієї миті, коли він розмовляв супутниковим телефоном із Москвою...
14:00
Світ
Після початку повномасштабної агресії, ініційованої Кремлем, маленька балтійська республіка теж відчула на собі наслідки путінських амбіцій.
07:00
Світ
Під час розгляду законопроєкту відхилили всі правки
вчора, 21:12
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Світ
Нащадки поневоленого московитами у XIX столітті кавказького народу мають нагоду повстати проти окупантів. Чи скористаються вони шансом?
17 квітня, 14:45
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43