Японія розробляє нову стратегію національної безпеки

Опінії
31.07.2022, 16:35
Японія розробляє нову стратегію національної безпеки

Тайвань є надзвичайно важливим партнером для Японії, який розділяє ті самі фундаментальні цінності, такі як свобода та демократія

Юрист, державна уповноважена АМК України з 2015 по 2019 рік

Японія попереджає про «країну-агресора» росію та загрози Тайваню в новому білому документі, - Defense News

Російське вторгнення в Україну зайняло чільне місце в останньому документі з оборони Японії, в якому уряд попереджає, що конфлікт є "новим періодом кризи" в цьому столітті.

У документі, опублікованому минулого тижня японською мовою з додатком англомовного дайджесту, наголошується, що порушення Росією міжнародного порядку є не лише європейською проблемою, і що "міжнародне співтовариство нині стикається з найбільшим випробуванням з часів Другої світової війни".

У документі додається, що існуючий міжнародний порядок схильний до серйозних викликів, особливо в Індо-Тихоокеанському регіоні, оскільки стратегічна конкуренція між країнами стає все більш очевидною на тлі змін у балансі сил.

У документі також наголошуються зв'язки Китаю зі "країною-агресором" росією, відзначається тенденція спільних прольотів військових літаків цих країн у повітряному просторі та патрулювання кораблями вод поблизу Японії.

У документі знову наголошуються зусилля Китаю щодо "односторонньої зміни або спроби змінити статус-кво шляхом примусу у Східно-Китайському та Південно-Китайському морях". У ньому також наголошується, що Китай дав зрозуміти, що без вагань об'єднає самоврядний острів Тайвань, якщо буде потрібно, силою. Пекін вважає Тайвань провінцією-ізгоєм. Японія наголосила, що така риторика ще більше посилює напруженість у регіоні.

У документі Японія назвала Тайвань "надзвичайно важливим партнером для Японії, який розділяє ті самі фундаментальні цінності, такі як свобода та демократія". Стабільність острова була названа "критично важливою для безпеки Японії, і за нею необхідно уважно стежити з почуттям невідкладності". У документі також міститься заклик до міжнародної спільноти визнати, що зміна статус-кво шляхом примусу є загальною глобальною проблемою.

Японія розробляє нову стратегію національної безпеки, щоб "упереджувально стримувати зміни статус-кво за допомогою сили, а також бути повністю готовою до сучасної війни, включаючи інформаційну та кібервійну, як це було під час агресії росії проти України", - йдеться у документі.

Вона також продовжує створювати свої сили самооборони як інтегровані, багатодоменні сили, які інтегруватимуть свої можливості у додаткових галузях, таких як космос, кіберпростір та електромагнітний спектр. Цей крок, мабуть, найбільш очевидний на півдні Японії, а також на островах між Окінавою та Тайванем. У цих районах було створено кілька підрозділів розвідки та спостереження, а також групи, що займаються радіоелектронною боротьбою та протидією доступу.

Ця тенденція продовжиться і 2022 року. У документі наголошується, що цього року буде створено нові підрозділи радіоелектронної боротьби в Айноурі, Сендаї, Насі, Чинені та Амамі Осіма, а в Кенгуні буде створено новий підрозділ протикорабельних ракет наземного базування.

Читайте також:
Опінії
Мюнхенська помилка не має повторитися знову. Потенційна майбутня зустріч Дональда Трампа із путіним приховує загрози не лише для України.
14 січня, 21:40
Світ
Опозиція заявляє, що не хоче, аби премʼєр «відвів Словаччину на схід» , оскільки він не має повноважень на це.
14 січня, 16:55
Світ
Ніґерія і комуністичний Китай розширюють взаємовигідну співпрацю. Сторони домовилися зміцнити взаємини в енергетиці та обороні.
12 січня, 08:18
Політика
Влада наголосила, що це неофіційний візит.
07 січня, 10:36
Війна
Ердоган назвав пріоритетом Туреччини у 2025 році припинення війни в Україні.
31.12.2024, 16:05
Опінії
Іран має намір опинитися під «ядерною парасолькою» ресурсної федерації. Агресивна ж росія готова надати режиму аятол свій захист.
26.12.2024, 06:00