Японія заявила, що південні "Курили" це їхня суверенна територія

СВІТ
07.03.2022, 20:05
Японія заявила, що південні "Курили" це їхня суверенна територія

МЗС Японії закликало громадян не їздити до Росії, а за можливості – виїхати звідти

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда під час виступу в Сеймі 7 березня назвав південну частину "Курильських" островів японськими споконвічними територіями, про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на японські видання  JIJI та Yomiuri, які цитують Кісіду.

Для Токіо вказані острови – Північні території, які є предметом давньої суперечки з Москвою. Росія окупувала ці японські землі у 1945 році після Другої світової і утримує під своїм контролем.

Влада Японії останніми роками утримувалася від формулювання "споконвічні території", коли говорила про "Курили", але 7 березня, на 12-й день війни московії з Україною, риторика змінилася.

"Північні території є територією, приналежною Японії, територією, над якою Японія має суверенітет", - заявив Фуміо Кісіда

Сьогодні міністерство закордонних справ Японії закликало громадян не їздити до Росії, а за можливості – виїхати звідти.

Міністерство також закликає японців розглянути можливість вильоту з Росії комерційними рейсами, доки вони доступні.

Зазначається, що японське МЗС підвищило свої рекомендації щодо поїздок до Росії до рівня 3 з чотирирівневої системи попередження.

Минулого тижня міністерство закордонних справ підвищило рівень небезпеки для районів Росії вздовж кордону з Україною до найвищого рівня, четвертого, закликавши японських громадян, які перебувають там, евакуюватися.

Читайте також:
Війна
Президент США Дональд Трамп уперше погодився з тим, що росія є довгостроковою загрозою для НАТО.
27 червня, 09:26
Війна
Речник міністерства закордонних справ Китаю Го Цзякунь стверджує, буцімто Пекін ніколи не надавав зброї жодній зі сторін війни в Україні.
26 червня, 18:27
Політика
Лідери ЄС планують надіслати сигнал підтримки Україні в її зусиллях щодо євроінтеграції
26 червня, 10:28
Світ
Через Трампа країни НАТО пом’якшили критику росії у заяві, що підбиває підсумки саміту, який завершується сьогодні.
25 червня, 20:05
Політика
«Подивимося, нам вони теж потрібні»
25 червня, 18:51