Ярослава Магучіх з рекордом сезону виграла фінал Діамантової ліги-2023

СПОРТ
18.09.2023, 06:35

У фіналі українка захистила звання чемпіонки турніру з результатом 2.03 м.

Українка Ярослава Магучіх з рекордом сезону виграла фінал Діамантової ліги-2023 зі стрибків у висоту. Сталося це у фіналі найпрестижнішого комерційного турніру з легкої атлетики.

Етап в американському Юджині став для легкоатлетів останнім у нинішньому сезоні. Його учасниками стали найкращі спортсмени за підсумками попередніх 13 етапів.

У фіналі українка захистила звання чемпіонки турніру.

До фіналу головного комерційного змагання з легкої атлетики у стрибках у висоту пробилися три українки: Ірина Геращенко, Ярослава Магучіх та Юлія Левченко.

Геращенко розпочинала змагання у США у статусі лідерки сезону Діамантової ліги у цій дисципліні. Магучіх – як чинна чемпіонка фіналу 2022 року та переможниця цьогорічного чемпіонату світу в Будапешті.

Як минув фінал сезону Діамантової ліги зі стрибків у висоту

• Учасницями фіналу в Юджині у секторі жіночих стрибків у висоту стали сім легкоатлеток.
  • Першими серед українок розпочали змагання Геращенко та Левченко, які без помилок виконали стрибки на висоті 1.83 м та 1.86 м.
  • Магучіх виконала перший стрибок на висоті 1.91 м, яку взяла у першій спробі. Натомість Левченко здолала її у третій, а Геращенко не виконала жодного вдалого стрибка та вибула зі змагань й посіла сьоме місце.
  • Планку на висоті 1.95 метра Магучіх перестрибнула у першій спробі. Однак на цій висоті з боротьби вибула Юлія Левченко, яка не змогла взяти планку з трьох спроб.
  • Боротьба за нагороди розгорнулася між Магучіх, Оліслагерс та Топіч. На висоті 1.98 м сербка та австралійка виконали невдалий стрибок у першій спробі. Натомість українка взяла висоту у першому ж стрибку.
  • Першою боротьбу за перемогу у фіналі вибула Топіч, яка не змогла у підсумку здолати висоту 1.98 метра. Натомість Оліслагерс взяла планку на висоті 1.98 м у третьому стрибку.
  • Суперниці продовжили боротьбу за перемогу на висоті 2.01 м, яку автралійка та українка взяли у першому стрибку.
  • Планку 2.03 м Оліслагерс не подолала за дві спроби, тоді як Магучіх взяла її у другій спробі та встановила новий рекорд сезону у світі. У третьому стрибку Нікола повторила результат українки та оновила власний найкращий показник у кар'єрі.
  • Усі три стрибки Оліслагерс та Магучіх на висоті 2.05 метра виявилися невдалими. Однак завдяки попереднім стрибкам чемпіонкою стала українка.

Фінал Діамантової Ліги. Стрибки у висоту (жінки)

Діамантова ліга: що відомо

• У сезоні-2023 українські легкоатлети здобули 16 нагород Діамантової ліги різних ґатунків. Зокрема "золото" виборювали Магучіх (Рабат, Сямен та Брюссель) та Геращенко (Хожув) у змаганнях зі стрибків у висоту.
  • Всього у фіналі Діамантової ліги розіграють по 16 комплектів нагород серед чоловіків та жінок у всіх легкоатлетичних дисциплінах серії.
  • Фінал сезону Діамантової ліги-2023 пропустила Марина Бех-Романчук, яка відібралася на етап у Юджині в потрійному стрибку і у стрибках у довжину. Однак українка не змагалася у США через хворобу.
Обдарований спортсмен залишиться на батьківщині. Все тому, що має виконувати пункти укладеного контракту із World Wrestling Entertainment.
18 квітня, 08:18
У цьому сезоні Магучіх уперше стала чемпіонкою світу, та виграла Суперфінал Діамантової ліги з найкращим результатом сезону (2,03 м)
23.09.2023, 15:34
У статусі переможниці Ярослава перенесла планку на 2.02 і також у першій спробі встановила найкращий особистий результат сезону
03.09.2023, 07:22
Магучіх принесла другу нагороду країні на першості планети.
28.08.2023, 06:47
Бех-Романчук принесла першу нагороду країні на першості планети.
26.08.2023, 07:20
Так було за каденції всіх президентів включно з "квартальним Голобородьком", бо спорт – то не їхнє, тож можна навіть не вносити до списку.
23.04.2023, 21:47