Єрмак і Шарапов грабують воюючу країну

Опінії
30 травня, 11:35
Єрмак і Шарапов грабують воюючу країну

Чому ми отримаємо закупівлі зброї по завищеній ціні з передоплатами і негарантованими поставками зброї ?

Журналіст і засновник проекту “Наші гроші”

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Для того, щоб оцінити масштаб гулянки – два факти.

1. “Агенції оборонних закупівель”, якою опікується бізнес-партнер Єрмака Шарапов, віддають на прожиття до 2,75% від вартості контрактів на закупівлю зброї, які вона зможе укласти.

2. “Агенція оборонних закупівель” отримало бюджет на цей рік 335 мільярдів гривень. Це їбуча-дрімуча прорва грошей. І 2,75% від цієї прорви – це 9,7 мільярдів гривень. Саме таку суму може отримати Агенція на своє самоутримання.

Це всього на півтори сотні співробітників Агентства. Якщо вони поділять між собою порівну всі бабулєси, то кожен (від директора до прибиральниці) отримуватиме зарплату по 150 тисяч… доларів на місяць!

Стопіцот тищ бачинських!

Щоб ви ще краще зрозуміли – 9,7 мільярдів гривень це три річних бюджети Чернігова. Тобто на ці гроші обласний центр Чернігів з двохсоттисячним населенням може прожити три роки. Або півтори сотні клерків одного Агентства, якому дозволили космічні комісійні.

А тепер давайте включимо логіку.

Якщо закупівельникам сказали, що їхні доходи залежатимуть від комісійних, то вони будуть зацікавлені купити зброю дорожче чи дешевше?

Якщо дорожче, то це більші комісійні і більший їхній власний дохід.

Якщо дешевше – це економія видатків держбюджету, який наповнюється нашими грошами. Але і менші комісійні…

І ще. Якщо комісійні Агентства зніматимуться з фактичних проплат, то ці чуваки будуть зацікавлені у тому щоб робити передоплати. А товар – вже як получиться.

Нехай потім суди розбираються хто спиздив передоплату і як вибивати.

Тобто я не маю жодних сумнівів, що за такої моделі ми отримаємо закупівлі зброї по завищеній ціні з передоплатами і негарантованими поставками зброї. Але з розумінням поставлюсь, якщо хтось назве це просто ризиком.

І да. Мова йде, на хвилиночку про 20% всього державного бюджету України. Навіть у «Великих будівельників» перед вторгненням було всього 10%.

Читайте також:
Політика
Геннадій Буткевич продовжує цікавитися урановмісними родовищами. І не покидатиме спроб отримати доступ до них.
вчора, 07:20
Політика
Платежі в «ДІЇ» проходять через компанію, яка має ознаки фіктивності
26 вересня, 08:44
Війна
Ми втратили величезну кількість часу. Втратили його насамперед через брехню. Наступ міг би бути багато ефективнішим і результативнішим.
25 вересня, 10:32
Війна
Ракети ATACMS та інші будуть. Але тоді і у тій кількості, як вирішать наші союзники, виходячи з власних стратегічних інтересів.
24 вересня, 14:42
Політика
Навіщо ми воюємо з рф, якщо їхні компанії монопольно обслуговують «Дію» та щедро «спонсорують» наших високопосадовців у Києві?
23 вересня, 12:26
Полтава
За кілька годин після нічної атаки на Полтавщину голова ВЦА Лунін проінформував окупантів про її результати.
20 вересня, 12:55