Євроінтеграція без русифікації

ПОЛІТИКА
27.11.2023, 16:23
Євроінтеграція без русифікації
Фото: Facebook

Кіоскерам і комедіантам з Банкової чхати на українську націю й українську державу. Їм важливі політичні рейтинги та хрускіт валюти у кишені.

Під приводом європейської інтеграції Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт №10288, спрямований буцімто на захист національних меншин. Про це повідомив народний депутат IX скликання Володимир В'ятрович.

Обранець з фракції «Європейська Солідарність» наголошує, дії Зе-влади є найбільшою загрозою реваншистських змін до мовного законодавства за минулі 4 роки. Уряд не дослухався до закликів не допускати штучного протиставлення захисту прав меншин і захисту державної мови та не чіпати закони про мову, освіту та медіа.

Зі слів В'ятровича, проєкт закону писався кулуарно, його «громадське обговорення» тривало лише один день, а від парламенту вимагається ухвалити його одразу в цілому вже на початку грудня. Протягування змін, спрямованих нібито на захист демократії, відбувається в найкращих традиціях авторитарних режимів.

«Ідеться про масову русифікацію, лише відкладену в часі на кілька років (що створює небезпечну ілюзію, буцімто це буде не скоро і «якось розсмокчеться»). Після ухвалення проєкту №10288:

  • телеканали та радіостанції зможуть мовити українською не 80-90% часу, а лише 30%;
  • телеканали та радіостанції, які мовлять мовою будь-якої меншини, одразу зможуть заповнити 25% ефіру російською, а за кілька років зможуть легально діяти на 70% російськомовні телеканали й радіостанції, у тому числі загальнонаціональні.

Ба більше, саме поняття програми чи фільму українською мовою перетворюється на порожній звук, оскільки в формально україномовних програмах чи фільмах «допускається використання інших мов без дублювання або озвучення [...] у будь-яких творах, виступах, виконанні тощо мовами [...] національних меншин». Це далеко не повний перелік небезпечних норм проєкту №10288.

По суті, нам пропонують значною мірою повернути мовну політику у 2013 рік, у часи Ківалова- Колесніченка, які, до речі, теж виправдовували русифікаторські закони потребами європейської інтеграції. Це суперечить Конституції, створює довгострокові загрози національній безпеці, руйнує національну єдність, провокуючи суспільне протистояння», — зазначив нардеп.

Насамкінець «Останній Бастіон» нагадує читачам, що українська мова — доконечна умова (conditio sine qua non) державності України та її соборності. Загроза українській мові рівносильна загрозі національній безпеці України, про що знають і на Банковій, і у Кремлі.

Читайте також:
Кримінал
Друг путіна, послідовний прибічник ХАМАС і однодумець Лули да Силви на посаді колумбійського президента у центрі скандалу. Причина — кокаїн!
вчора, 19:22
Кримінал
У той час, поки одні мешканці обласного центру оговтувалися після трагедії, інші намагалися нажитися. Поліція у ситуацію не втручалася.
19 червня, 12:29
Кримінал
Нащадки катів ЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ-КГБ досі мають владу в Україні. Але місця їхнього зосередження обмежені колючим дротом і високим парканом.
31 травня, 07:18
Політика
Ухвалений й неодноразово редагований внутрішніми ворогами Основний Закон покликаний зробити з титульної нації меншість. Це ганьба!
18 квітня, 07:09
Полтава
Чиновники та депутати вирішили не чекати на завершення війни проти РФ, а роздерибанити надра тут і зараз. Громаду ж ніхто, звісно, не питав.
17 квітня, 12:23
Полтава
Обранці почали гризтися через наближеність до бюджету. Жителям Диканьки не позаздриш, можновладці на них знову наплювали.
11 квітня, 07:11