Євроінтеграція без русифікації
Кіоскерам і комедіантам з Банкової чхати на українську націю й українську державу. Їм важливі політичні рейтинги та хрускіт валюти у кишені.
Під приводом європейської інтеграції Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт №10288, спрямований буцімто на захист національних меншин. Про це повідомив народний депутат IX скликання Володимир В'ятрович.
Обранець з фракції «Європейська Солідарність» наголошує, дії Зе-влади є найбільшою загрозою реваншистських змін до мовного законодавства за минулі 4 роки. Уряд не дослухався до закликів не допускати штучного протиставлення захисту прав меншин і захисту державної мови та не чіпати закони про мову, освіту та медіа.
Зі слів В'ятровича, проєкт закону писався кулуарно, його «громадське обговорення» тривало лише один день, а від парламенту вимагається ухвалити його одразу в цілому вже на початку грудня. Протягування змін, спрямованих нібито на захист демократії, відбувається в найкращих традиціях авторитарних режимів.
«Ідеться про масову русифікацію, лише відкладену в часі на кілька років (що створює небезпечну ілюзію, буцімто це буде не скоро і «якось розсмокчеться»). Після ухвалення проєкту №10288:
- телеканали та радіостанції зможуть мовити українською не 80-90% часу, а лише 30%;
- телеканали та радіостанції, які мовлять мовою будь-якої меншини, одразу зможуть заповнити 25% ефіру російською, а за кілька років зможуть легально діяти на 70% російськомовні телеканали й радіостанції, у тому числі загальнонаціональні.
Ба більше, саме поняття програми чи фільму українською мовою перетворюється на порожній звук, оскільки в формально україномовних програмах чи фільмах «допускається використання інших мов без дублювання або озвучення [...] у будь-яких творах, виступах, виконанні тощо мовами [...] національних меншин». Це далеко не повний перелік небезпечних норм проєкту №10288.
По суті, нам пропонують значною мірою повернути мовну політику у 2013 рік, у часи Ківалова- Колесніченка, які, до речі, теж виправдовували русифікаторські закони потребами європейської інтеграції. Це суперечить Конституції, створює довгострокові загрози національній безпеці, руйнує національну єдність, провокуючи суспільне протистояння», — зазначив нардеп.
Насамкінець «Останній Бастіон» нагадує читачам, що українська мова — доконечна умова (conditio sine qua non) державності України та її соборності. Загроза українській мові рівносильна загрозі національній безпеці України, про що знають і на Банковій, і у Кремлі.