Євроінтеграція без русифікації

ПОЛІТИКА
27.11.2023, 16:23
Євроінтеграція без русифікації
Фото: Facebook

Кіоскерам і комедіантам з Банкової чхати на українську націю й українську державу. Їм важливі політичні рейтинги та хрускіт валюти у кишені.

Під приводом європейської інтеграції Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт №10288, спрямований буцімто на захист національних меншин. Про це повідомив народний депутат IX скликання Володимир В'ятрович.

Обранець з фракції «Європейська Солідарність» наголошує, дії Зе-влади є найбільшою загрозою реваншистських змін до мовного законодавства за минулі 4 роки. Уряд не дослухався до закликів не допускати штучного протиставлення захисту прав меншин і захисту державної мови та не чіпати закони про мову, освіту та медіа.

Зі слів В'ятровича, проєкт закону писався кулуарно, його «громадське обговорення» тривало лише один день, а від парламенту вимагається ухвалити його одразу в цілому вже на початку грудня. Протягування змін, спрямованих нібито на захист демократії, відбувається в найкращих традиціях авторитарних режимів.

«Ідеться про масову русифікацію, лише відкладену в часі на кілька років (що створює небезпечну ілюзію, буцімто це буде не скоро і «якось розсмокчеться»). Після ухвалення проєкту №10288:

  • телеканали та радіостанції зможуть мовити українською не 80-90% часу, а лише 30%;
  • телеканали та радіостанції, які мовлять мовою будь-якої меншини, одразу зможуть заповнити 25% ефіру російською, а за кілька років зможуть легально діяти на 70% російськомовні телеканали й радіостанції, у тому числі загальнонаціональні.

Ба більше, саме поняття програми чи фільму українською мовою перетворюється на порожній звук, оскільки в формально україномовних програмах чи фільмах «допускається використання інших мов без дублювання або озвучення [...] у будь-яких творах, виступах, виконанні тощо мовами [...] національних меншин». Це далеко не повний перелік небезпечних норм проєкту №10288.

По суті, нам пропонують значною мірою повернути мовну політику у 2013 рік, у часи Ківалова- Колесніченка, які, до речі, теж виправдовували русифікаторські закони потребами європейської інтеграції. Це суперечить Конституції, створює довгострокові загрози національній безпеці, руйнує національну єдність, провокуючи суспільне протистояння», — зазначив нардеп.

Насамкінець «Останній Бастіон» нагадує читачам, що українська мова — доконечна умова (conditio sine qua non) державності України та її соборності. Загроза українській мові рівносильна загрозі національній безпеці України, про що знають і на Банковій, і у Кремлі.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Правда завжди стає публічною, а брехня згодом тьмяніє. Про це мали б знати ті, хто стоять у керма сіоністської та рашистської пропаганди.
08.12.2023, 19:57
Світ
Для того, щоби висмоктувати ресурси зі США, сіоністський режим створив цілу агентурну мережу. Її учасники тиснуть на чиновників і політиків.
28.11.2023, 21:49
Світ
Сіоністський режим не обирає національності своїх жертв. Для нього і палестинці, і євреї однаково підходять на роль жертви терору.
06.11.2023, 14:37
Світ
Свого першого росіянина він побив раніше за батька, у 15 років. Певно далі тільки вбивство, яке спланує сам Рамзан Ахматович.
05.11.2023, 08:42
Політика
Мета голови президентської партії "Слуга народу" вельми утилітарна: прикрити свою брехню і корупційну змову з керівництвом НАЗК.
14.09.2023, 18:56
Кримінал
По відновленню державної самостійності у 1991 році правоохоронні органи не були створені наново, як у країнах Балтії, а лише "реформовані".
02.09.2023, 20:03